Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Photoshopta odun gövdesi oluşturmak

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
400x400 pixel ölçüsünde yeni bir dokuman açıyoruz.Arka plan rengini sarı ve kırmızı karışımlı bir renk kodu vererek o rengi yapıyoruz. Ben şahsen #ffa11a kodunu uyguladım.

ve toolbars ın üstündeki renk paletlerini ön tarafı kullandığımız kod “#ffa11a “ arka tarafı siyah olarak ayarlıyalım.

daha sonra yukardaki menülerde mevcut olan “ FİLTER” a girerek noise seçeneğini secin ve add noise ayarlarını resımde gordugumuz şekilde ayarlıyayıp tamam mı tıklayalım.

yukardaki işlemleri uyguladıkdan sonra fitler > blur > motion blur a giriyoruz.ve değerlerini resimdeki gibi yapıyoruz.

sonrasında layer fonksiyonel optionstan Duplicate Layer'a tıkladığımızda aynı layer dan bir tane daha oluşturmuş olucğız.

bu kopyası olan layer in opacity sini %30 olarak ayarlıyoruz. Resimde ki gibi bir renk olması gerekiyor opacity ayarlarını yaptıktan sonra.

“ FİLTER “ menüsünden Artistic >Poster Edges e girin ve resimdeki oranları verin …

ayarlarını yaptıkdan sonra .

“ FİLTER ” menüsünden Liquify ye girerek twirl fırçasını kullanarak . resmimi zi aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi hale getiriyoruz…Ben bu resime sağ ve soldan transformladım biraz.

son hali aşağıdaki resime yakın ise bu derside anlamış bulunuyoruz. Kolay gelsin … 
Not : tamamen benzetmek istenirse Fitler > sphear efekti ve birkaç gölge oyunları ve drop shadow 