Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

photoshopta renk ayırımı nasıl yapılıyor?

stst

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar ben bu meslekte yeniyim öğrenmem gereken bi çok şey olduğunu biliyorum ama şu an en çok zorlandığım şey renk seçme konusu,ilk görünüşte çok basit gibi görünsede imkansız denecek kadar zor bişeymiş,müşteri geliyo elinde bi kartvizit var,aynı renk olacak diyo,kırmız siyah sarı,v.b,bunlar kolay da ara tonları bi renk olunca bulmak imkansız oluyor açık yeşil açık sarı koyu mavi açık kırmızı gibi,bu sıkıntıyı aşabilmemin bi yolu var mı? anlayan arkadaşlardan cevap bekliyorum :sanat:

Benzer konular

Aslisener

🌱Yeni Üye🌱
Zor bir soru ama Yanıtı FOrumda mevcut bende bu sayede grafikerler net üyesi oldum

g.ecglr

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Öncelikle sitemize hoşgeldiniz :wink:

Elbette renk ayrımı konusu, başlarda zor olsada zamanla oturacaktır.
Ayrıca herhangi bir rengin; ekran görüntüsü ile basılmış kağıt yada herhangi bir başka materyal üzerindeki ton yada canlılık farkıda göz önünde bulundurulmalı :wink:
Belki arkadaşlarım başka bir öneride bulunabilirler ama; benim şöyle bir önerim olacak size; Genel bir Pantone Kataloğu satın alın, müşterinizin getirdiği rengi, bu karteladan bulmaya çalışın.Sonrasında pantone koduna bakarak, programınızdan CMYK karşılığını bulun ve o renk üzerinden çalışın: :wink:
Ama dediğim gibi ekran ile baskı arasında fark olabilir, şaşırmayın.Ayrıca tabi ki Pantone ile CMYK bile, bazı özellikler bakımından tam birbirini tutmayabilir.Lakin doğru CMYK renk kodu ile çalışırsanız en yakın rengi elde edersiniz diye düşünüyorum :wink:
(Yada piyasa da CMYK Kartelaları da mevcut, bilginize...)
Umarım yardımcı olabilmişimdir. :wink:
Saygılar