Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Photoshopta tek yüzey renk ayrımı ve serigraf

jockerred1

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba arkadaşlar...Site bulunmaz bir kaynak...çeşitli tekstil ürünleri için desen çalışmaları yapmaya merak saldım ancak renk ayrımı konusunda yardıma ihtiyacım var sorun ; tekstil baskısında renk ayrımı matbaa gibi değil renklerin üst üste binmemesi gerekiyor serigraf mantığı gibi olay corelde kolay fakat photoshopta içinden çıkamıyorum herhangi bir tekstil ürününü tarayıp deseni aldıktan sonra öneğin 6-7 renkli bir desen söz konusu bunları tek tek nasıl ayırıp filme gönderebiliriz...yardımcı olursanız sevinirim...hatta kuru sevinmeyle kalmaz...:)

atamanuysal

🌱Yeni Üye🌱
path liyeceksin arkadaşım başka çaren yok. bi ara bende o işi yapmıştım insanı çıldırtır. extra renkler içinde pantone kataloğundan new channel olarak ilave edebilirsin

jockerred1

🌱Yeni Üye🌱
öncelikle cevap için teşekkürler...

sanırım bu işin en pratiği yine corel ile oluyor gelen deseni vektörelse tabi önce renklerini belirliyorum sonra 4 rengi belirleyip yüzde yüz cmyk veriyorum ekstra renkleride pantone yaptığım zaman seperasyoda tek tek ayırıp üst üste binen renklerin altını boşaltıyor otomatik olarak ama pshoptaki path mantığı ile gidersek renklerin üst üste binmesini nasıl engelliycez dekupasyon yoluyla her rengi alırsak yani path olayı bir desen bir günde ancak çıkar o zaman birde empirme desen yaptığımızı düşünürsek yandık...

worldshop

🌱Yeni Üye🌱
yaa şu konnuyu daha acık konusun dedığınızden hiç bişey anlamadm