Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Photoshoptaki Calısma Üzerine Asp Kodlama..

OgunN

🌱Yeni Üye🌱
Slm ArkadasLar Sitenize Yeni Üye Oldum.

Sormak İstedigim Bir Soru War..

Photoshopta Yaptıgım Tasarımın Üstüne Nasıl Asp Kodlarım?

Örnegin; Menu Hazırladım Anasayfa , İLetisim vs.. Uzantı vererek kodlamam gerekiyor bunu nasıl yaPabiliriz.

YardımLarınızı Bekliyorum Simdiden TesekkürLer..

Konu YanLıs Yere aCıldıysa Affola . İyi Günler..

Moderatör tarafında düzenlendi:

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
ben soruyu doğru mu anladım, bilemiyorum ama... photoshop'ta yaptığınız şeyleri kesip dreamweara aktarabilirsiniz. linkleri de oradan verebilirsiniz. kolay olur bu. tabii doğru anladıysam.

el_chancho

♾️Grafik Gurusu♾️
Arkdas benimde en büyük sorunum olan kodlama işinden bahsetmiş arkdalar...yani photoshopta hazırlanan bir templateyi dreamwevaerde nasıl kodlarız..yani scile toolda link verme gibi bir uygulama deil...yaptıgımız temanın üzerine dreamwevaerde nasıl yazı yazaqrız.iletşim foırmu nasıl kodlarız üzerine gibi sanırm dogru anladım

Ali Emre

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
gncart.com
Photohoptan resim olarak aktardığınız çalışmanın üstüne bir şeyler yapmak istiyorsunuz sanırım.Bunun için dreamweaverın layer özelliğini kullanmanız gerekecektir.

Bunun için örnek olarak ben yeni bir katman kullanarak dreamweaverda resmin üzerine yazı yazacağım.Sizde bu yeni katmanda tablolar oluşturup istediğiniz çalışmayı yapabilirsiniz.

Öncelikle sayfaya resmimizi ekliyoruz.Bunun için;
Insert > Image ( Ctrl + Alt + I ) yolunu izliyoruz.

5367.jpg

Şimdi yeni bir layer eklememiz gerekiyor.

Insert > Layout Objects > AP Div yolunuz izliyoruz.
Ve boyutlarını sayfaya eklediğimiz resme göre ayarlıyoruz.

5369.jpg

Yazımızı yazıyoruz
5376.jpg

Mavi hatlara bir kez tıklayarak properties menüsünden gerekli değişikleri yapabilirsiniz layerınızla ilgili...

5377.jpg

Layer ID: Layer in adı
L: Layerin soldan uzaklığı
T: Layerin üstten uzaklığı
W: Layerin genişliği
H : Layerin yüksekliği (T,W,L,H değerleri piksel(px), yüzde(%),santimetre(cm) şeklinde girilebilir)
Z-index: Layerin diğer layerlere göre gözükme sırası (En büyük z-indexli layer en üstte gözükür)
Bgimage: Layer içinde kullanılabilecek arkaplan resmi
Bgcolor: Layer içinde kullanılabilecek arkaplan rengi
Vis: Layerin görünme durumu. Normalde layerlar visible(görünür) değildir inherit tir.Eğer layeri görünmez yapmak istiyorsak hidden yapmalıyız.
Tag: Layeri HTML içinde span veya div tagı şeklinde seçer.
Overflow: Layere kaydırma çubuğu eklemek için. Scroll ile kaydırma çubuğu ekler. Auto duruma göre ekler. Hidden ise layer dışına taşan nesneleri göstermez.

Son düzenleme: