Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Photoshop'taki Çalışmayı Cdr Formatına Nasıl Çeviririm?

adamolacakyazar

🌱Yeni Üye🌱
Doğrudan çalışmayı corel'e aktardığım zaman görüntü anlamında farklılıklar olduğunu fark ediyorum. Peki ama photoshoptaki çalışmamı aynı şekilde cdr formatında nasıl ayarlayabilirim?

Kemal AKSEKİOĞLU

♾️Grafik Gurusu♾️
jpeg ,mi tif mi aktarıyorsunuz corelde yeniden çizmelisiniz

adamolacakyazar

🌱Yeni Üye🌱
Jpeg de tif de denedim sonuç aynı. photoshop'ta renklere efekt verebiliyorsun fakat corel'de bunlar yapılmıyor. Bu nedenle birebir photoshop'taki gibi olsun cdr istiyorum. :[

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Jpeg de tif de denedim sonuç aynı. photoshop'ta renklere efekt verebiliyorsun fakat corel'de bunlar yapılmıyor. Bu nedenle birebir photoshop'taki gibi olsun cdr istiyorum. :[

Adobe Photoshop ile yapmış olduğunuz bir tasarımı vektörele mi çevirmeye çalışıyorsunuz yoksa sadece *.cdr çıktısı mı almak istiyorsunuz bunu tam olarak yazdıklarınızdan anlayamadım.

Ekran görüntüsü ile anlatırsanız daha iyi anlaşılabilir ve hızlı cevaplar alabilirsiniz.

adamolacakyazar

🌱Yeni Üye🌱
Adobe Photoshop ile yapmış olduğunuz bir tasarımı vektörele mi çevirmeye çalışıyorsunuz yoksa sadece *.cdr çıktısı mı almak istiyorsunuz bunu tam olarak yazdıklarınızdan anlayamadım.

Ekran görüntüsü ile anlatırsanız daha iyi anlaşılabilir ve hızlı cevaplar alabilirsiniz.

Aynı çalışmayı olduğu gibi cdr olarak almak istiyorum. Vektörel'i nasıl yapılır ayrıca açıklarsanız da sevinirim.

_leonidas_

🏅Acemi Tasarımcı🏅
CDR vektör formatıdır. Photoshop da yaptığınız bir çalışmayı ancak corele gömebilirsiniz. Çünkü pixel tabanlı programda yapılan işi vektörel olarak çıkartmanız imkansız dır. Aynı çizimi corelde malesef tekrar çizmeniz gerekecek. Yanlız şöle bi kolaylık olabilir. Phostohop da yaptığınız çizimi Conver to vektör ( Akıllı Nesneye Dönüştür ) yaparsanız ve DPI yüksek tutup pdf formatlı çıktı alırsanız pdf formatınıda corel de bozarsanız sanırım çok kayıp vermeden vektörel olarak CDR formatına dönüştürürsünüz diye düşünüyorum