Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

php browser sorunu?

istanblue34

🌟Usta Tasarımcı🌟
merhaba arkadaşlar sorunuma çözüm bulamadım yeni konu açtım.
php kodum ne olursa olsun herhangi bir tarayıcıda çalıştırdığımda direkt dosya yükle penceresi açılıyor. kaydet yada aç diyor?

php.jpg

Benzer konular

hataman

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.hataman.com
Bilgisayaranızda php kodları çalıştırmak için apache server kurmalısınız. Önereceğim server Appserv. Programı indirip kurduktan sonra çalıştırmak istediğiniz php dosyalarını Appserv/www klasörü içine atın ve tarayıcınızda //localhost/dosyaadınız.php şeklinde çağırın.

Herhangi bir sorun yaşarsanız yardımcı olmaya çalışırım.

istanblue34

🌟Usta Tasarımcı🌟
evet apachi server programını ve wamp server programını kurdum aynen dediğiniz gibi yaptım yine olmadı hatta farklı versiyonşarınıda denedim ama olmuyor..:S

istanblue34

🌟Usta Tasarımcı🌟
php dosyasında bişey yokki ne kod olursa olsun aynı hatayı veriyo

örneğin
<?php
echo "deneme yazısı";
?>

bunu bile çalıştırsam kaydet yada aç penceresi çıkıyo

hataman

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.hataman.com
Şimdi benim anladığım siz tarayıcıya mesela https://localhost/dosyaadi.php yazıyorsunuz ve tarayıcı size aç yada kaydet diyor, o zaman siz bunu ie de yapıyorsunuz ve kurduğunuz apache ya doğru kurulmadı yada bir hatası var. firefox varsa bilgisayarınızda bir de onunla denermisiniz eğer onda da aynı sorunu yaşarsanız appserv kurulumunu tekrarlayın.Appserv i buradan indirin. kurulumu cok basittir herhangi bir ayar yapmadan gelen pencerelerdeki bilgileri onaylayın sadece size yönetici ismi soracaktır onuda root olarak bırakın. Kurulumdan sonra appserv kurduğunuz dizine girin ve Appserv/www/dosyaadi.php olacak sekilde dosyanızı yapıştırın tekrar deneyin browserda acmayı. Tüm bunara rağmen yinede olmazsa msn den destek verebilirim, ekleyin. Birde yazarken aklıma geldi bilgisayarınızda winserver kurulu isede sorun yaşayabilirsiniz.

Ali Emre

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
gncart.com
Program klasörü içinde "www" veya "htdocs" klasörü olur. Php dosyalarınızı bunun içine koyun.

https://localhost/deneme.php yazarak içeriği açabilirsiniz. Aksi takdirde dosya kaydet penceresi ile karşılaşırsınız..

istanblue34

🌟Usta Tasarımcı🌟
winserver ı bilmiyorum şimdi araştırıcam.mesajda yazamıyorum adminler kızmazsa burdan ekleyebilirsin.gokhanbey23

istanblue34

🌟Usta Tasarımcı🌟
3915sorun.jpg
[/URL][/IMG]

resimde gördüğünüz gibi ie ikonu bi tuhaf.
sizce bu yüzden çalışamıyo olabilirmiyim?