Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

pigment baskılı makinalar bilgi paylasalım

promotex

🌱Yeni Üye🌱
evet arkadaslar gordumki iç mekan kalitesinde dış mekan solvent diye bir makina yok canon pigment baskıya hiçbir makina yaklasamaz bunu gozlerimle gordum alkası yok 2440*2440 dpi 4pl baskı en uzak insanların resimde gozlerine kadar detay veren bir baskı kalitesi..1 haftadır nerdeyse tum makinalardan baskı ornekleri topladım solvent ile pigmenti yarıstırdım amacım pigment kalitesinde solventti baslarda ancak eger amac baskı detayı ise kesinlikle pigment 12 renk..
hp taraftarı olsamda canonun kalitesi cok onde baskıda
baskı ustune u.v lak atıldıgında evlerinize asabileceginiz guzellikte baskılar cıkıyor
maliyet tabiki solventle kıyaslanmaz ama bahsettğim maliyetten cok detay baskı renk ve kalitesi
aynı baskıyı bir cok makinada en ust duzeyde test ettik 1 haftadır
canon baskıda 1 numura
suan maliyet arastırması basladı makina servis bakım,boya maliyetleri onlarıda tek tek cıkarıp burdan sizlerle paylasacagım..
lütfen bu konuda fikri yada bilgisi olanlar paylassın
sonucta emege ve tecrubeye saygı..
ben amatör yeni bir grişimciyim yanlıs bilgi verdiysem yada aksini gören bilen varsa lütfen paylaşsın bende yeni bişi öğrenmiş olayım ;;))

Benzer konular

bahadır-canon

🏅Acemi Tasarımcı🏅
canon baskı cihazlarında şöyle bir özellik mevcuttur. makine baskı yaptıktan sonra, o baskıda ne kadar mürekkep harcadığını belirtmekte sizin mürekkepleri alış maliyetiniz de belli olduğu için çok rahat bir baskı maliyeti analizi yapabiliyorsunuz. servis konusunda size özelden yazdım o konuda burdan yorum yapmam doğru olmaz. sizinde dediğiniz gibi 4pl damlacık boyutu var en kral rakibi bile kullandığı mürekkeplerin sadece 6sı 4pl, diğerleri yine 6pl.dir.

janjan41

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.olbiaprinter.com
bencede solvent makineler iç mekan kadar kaliteli baskılar çıkaramıyor ama su epsonun yeni çıkardığı gs6000 (1440 dpi - 8 renk - 3,7pl micro piezzo solvent) merak ediyorum inş tr yede gelir bizlerde görürüz baskılarını

iç mekandada 6 renk canon 8000 in baskılarını gördüm gerçekten mükemmel 6 rengi böyleyse 12 rengi nasıldır tahmin bile edemiyorum ama bence ink jetlerin(drop on demand) mucidi epsonuda yabana atmamak gerekir :D

bahadır-canon

🏅Acemi Tasarımcı🏅
epson türkiye pazarında servis ve malzeme sıkıntısı çekiyor. canon hem hp'nin hemde epson'un kafa teknolojilerini birleştirerek yeni bir teknoloji çıkardı.

starpublicite

🏅Acemi Tasarımcı🏅
merhaba ben epson stylus pro 4000 ve epson stylus pro 9880 kulaniyorum kalite super diyecek bir sey yok

promotex

🌱Yeni Üye🌱
selam

arkadaslar pigment boyalı makinalar baskıda solveti solluyor ama sorun medya sıkıntısı..
solvetteki kadar geniş branda seceneği yok hatta doru durust branda yok hep kagıt türevi malzeme var pigmentler için oysaki avrupa iç mekanda solveti yasakladı ve suan pigment branda patlaması yasanıyor..ama turkiyede bunu goren 2-3 uyanık getirmiş 2-3 doları gecmeyecek mallırı 4-5-6-hatta 8 dolarlara satıyorlar bu maliyetlerle bizim milletimize daha cok solvent koklatırlar...
pigment makinalar gordugum kadarı ile cok daha teknolojik ve ucuz ama solvent hep saglıgını hem cebini yakıyor ilk maliyette..
bu tekel bu mantıkla daha cok solvent koklayacaz gibi...
biz firma olarak suan kimya firmaları ile gorusmekteyiz pigment murekkebin tuttugu ucuz bir brandayı bu ülkeye kazandırma istegindeyiz calısmalarımızda ilerleme olursa burdan bildirecegim..
YAPILANI HERKEZ YAPAR ÖNEMLİ OLAN YAPILMAYANLARDIR...

bahadır-canon

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bence doğru düşünüyorsunuz yurtdışından bu tür malzemeleri getirmek daha avantajlı, benim bir müşterim canvas malzemesini getirdi şuan tüm piyasa yayıyor.

sorbini

🌱Yeni Üye🌱
Sn promotex Canon la ilgili maliyet araştırması yapıcağını söylemiştin bende oldukça amatör mevzuya yeni giren biri olarak maliyet kısmında takılıyorum yardımcı olursan sevinirim.ipf8100 düşünüyorum

bahadır-canon

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Sn promotex Canon la ilgili maliyet araştırması yapıcağını söylemiştin bende oldukça amatör mevzuya yeni giren biri olarak maliyet kısmında takılıyorum yardımcı olursan sevinirim.ipf8100 düşünüyorum

size gerekli açıklamayı özelden yazdım.

akgun1

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bende epson hp ve canon makinaı inceledim canon un baskı kalitesini yakalaymıyorlar her ikiside ayrıca canon makiya uygun cin medyaları var ben denedim bu medyala gayet güzel sonuc alıyor ve vinil üzerindeki baskıyı tiner ile silmeye calışdım silemedim dış mekandada rahat kullanılacak bir makina bence eger daha kalıcı bir baskı istiyorsanı ya lag yada akcalı marka sprey vernik var onu uygulayarak kalıcık artırabililiyor. ama maliyetler acısından solvetti tutmaz u makina sadece kalite arayan kişiler vede büyük boy baskı alan fotorafcılara uygun bir makina keşke maliyetleride düşsede daha rahat bir satış yapabilsek

FullLive

🌱Yeni Üye🌱
https://www.gsmtamir.com/1.jpg

Arkadaşlar ben yukarıda görmüş olduğunuz makinayı bir iş için yurt dışından getirmiştim ama ambalajını dahi açmadım.

Bu makine 0.5 mm eğik yüzeye kadar her malzemeye baskı yapıyor.KAĞIT , PLASTİK , SERAMİK , DEMİR , TAHTA , CAM , AYNA
8 RENK

8 litre mürekkebi ve 5 litre ön boyama solventi dahi var.
Özellilkeri ise

A2 BOYUTUNDA BASKI YAPIYOR
18 CM YÜKSEKLİKTE MALZEMEYE BASKI YAPABİLİYOR
5 MM YE KADAR EĞİMLİ YÜZEYE PÜSKÜRTME TEKNİĞİ İLE BASKI YAPABİLİYOR
EPSON 4880
85 kg

Bu makineyi satmak istiyorum.

iLGİLENECEK ARKADAŞLAR VARSA DETAY İÇİN görüşebiliriz.

janjan41

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.olbiaprinter.com
vinil üzerindeki baskıyı tiner ile silmeye calışdım silemedim dış mekandada rahat kullanılacak bir makina bence

bence bu söylediğin cok mümkün değil tinerle boyayı cıkaramaman dış mekana dayanır diyemeyiz belki suya dayanabilir ama dış mekan baskıların en büyük düşmanı güneş ışınlarıdır

bahadır-canon

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bence bu söylediğin cok mümkün değil tinerle boyayı cıkaramaman dış mekana dayanır diyemeyiz belki suya dayanabilir ama dış mekan baskıların en büyük düşmanı güneş ışınlarıdır

en iyi dış mekan makinanın bastığı vinil bile 2 yıl güneşe dayanır. bizim makineler ise bulunduğu koşula göre değişir.
yanlız bu işi eğer anadoluda yapacaksınız bir vinil baskı yapmak için alacağınız dış mekan 160lık makine 20.000$ ken canon makine 6.000€ aradaki bu farkı gözetmek lazım.

akgun1

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkdaslar bırakında 2 sene sonra soldun bunlar uzun ömürlü olursa bu makinalrin paraısnı nerden cıkacaz 1 tabelayı 1 kere yapıda bırakmak olumru 2 senedir değişmlei zaten :) yoksa nasıl ekmek iyecez onun haricinde en kral solvent makinada 1 senden sonra direk solmaya başlıyor 3 sene direk güneş ışığına maruz kalıpda solmayan bir tabela varmı ya bunu ancak 1950 v 60 yıllarda yapardı bunu yapan şirketler artık yoklar neden bir makinayı 1 kere satmış birdahada arıza yapmamış tas gibi makina yapmışlar sorun cıkarmıyor hiç bi ticari mantık izin vermez

janjan41

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.olbiaprinter.com
ben yinede söylüyorum arkadaş dış mekan için dış mekan makine iç mekan ise iç mekan makine kullanılmalıııı

kamyonla yolcu taşınmayacağı gibi otobüslede yük taşınmaz :D

mrmustt

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşım size katılıyorum ve bu türev ucuz pigment baskı malzemeleri çinde var ben araştırdım sadece bunu çok fazla parada gözü olmayan iyi niyetli büyük bir firmanın ithal etmesi gerekiyor bu konuda türkiyede büyük bir açık ve talep var benim makinam ipf 9000 bu yüzden yatıyor eğer bu tip malzemelere pigment boyaya uygun fiyatla ulaşabilirsek iyi iş yapabileceğimizi ve bu pazarın türkiyeye çok büyük bir gelir sağlayacağını ve sağlık açısından da dediğiniz gibi faydalı olacağına inanıyorom uyum paketlerine göre iç mekanda pigment mecburiyeti bizede gelecek ama ne zaman bilmiyorum büyük marketler bu sisteme geçiyor yavaş yavaş kalite belgelerini almak için şart olacak heryerrde ben bu konuları 3 yıldır araştırıyorum oldukça geniş bilgilerimi seve seve paylaşmak isterim **********

Moderatör tarafında düzenlendi:

mrmustt

🌱Yeni Üye🌱
selam sende haklısın arkadaşım ama bu mantık doğru değil müşteri çok iyi yapılmış işten canlı baskıdan para kazanacakki buda milli servet değeri sana daha fazla iş yaptırma olanağı doğsun ve memnun olsun müşteri kazanmazsa sende kazanamazsın ben 9 yıldır bu mantıkla iş yapıyorum iş bitmez sen yinede iyisini yap bak göreceksin sonunda hem müşterin hem sen kazançlı çıkacaksın saygılar

yavuzturkey

🌱Yeni Üye🌱
mrb arkadaşlar canon ipf-8100 aldım. şuan daha çok kanvas a basıyorum ressam olduğum için süper kalitede yarı fiyatına kartuş da buldum (normalde 700 tl 300 e buldum usa muadili) renkler aynı.