Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Profesyonel Fotoğrafçılığa İlk Adımım

pcfaresi

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
yeniguc.com
Yorumlarınızı bekliyorum.

bc1c534411499971157372.jpg

cheLebhi

🌱Yeni Üye🌱
Fotoğraf makinenizin marka ve modelini öprenebilir miyim ?
Pek bilgim olmasa da ilke göre güzel fotoğraf, ellerinize sağlık :)

pcfaresi

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
yeniguc.com

leod

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Merhaba. Portre fotoğraflarında arka planın siyah olması fotoğrafı öne çıkarıyor. Bu açıdan güzel ama çocuğu kadrajda çok sıkıştırmışsınız:) Biraz daha geniş bir açıdan çekseniz daha iyi olurdu bence. Bir de çocuğun yüzüne gelen ışık çok sert görünüyor. Bunun için bir ışıklandırma imkanınız yoksa photoshopta ışığı yumuşatabilirsiniz. İyi çalışmalar:)

pcfaresi

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
yeniguc.com
Merhaba. Portre fotoğraflarında arka planın siyah olması fotoğrafı öne çıkarıyor. Bu açıdan güzel ama çocuğu kadrajda çok sıkıştırmışsınız:) Biraz daha geniş bir açıdan çekseniz daha iyi olurdu bence. Bir de çocuğun yüzüne gelen ışık çok sert görünüyor. Bunun için bir ışıklandırma imkanınız yoksa photoshopta ışığı yumuşatabilirsiniz. İyi çalışmalar:)

Öncelikle yorumunuz için çok teşekkür ederim, ypıcı yorumlarınız sayesinde öğrenmeye çalışıyorum fotoğrafçılığı. Işık konusunda profesyonel imkanlar olmadığı için canım nerde ne zaman isterse o zaman çekim yapıyorum :D tek kaynağım güneş ışığı :rofl:

leod

🏅Acemi Tasarımcı🏅
:) En iyi ışık kaynağı güneştir. Ama doğru zamanda kullanmak lazım. Işığın dik değil de daha yatay geldiği öğleden sonra veya öğleden önce en iyi zamanlardır. Tabi bu fotoğrafta anlatmak istediğiniz şeye de bağlı. Sert bir etki istiyorsanız daha kontrast bir durum iyi görünebilir. Fotoğrafçının tercihi biraz da:) Ben her zaman yumuşak bir ışık tercih ederim.

pcfaresi

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
yeniguc.com
:) En iyi ışık kaynağı güneştir. Ama doğru zamanda kullanmak lazım. Işığın dik değil de daha yatay geldiği öğleden sonra veya öğleden önce en iyi zamanlardır. Tabi bu fotoğrafta anlatmak istediğiniz şeye de bağlı. Sert bir etki istiyorsanız daha kontrast bir durum iyi görünebilir. Fotoğrafçının tercihi biraz da:) Ben her zaman yumuşak bir ışık tercih ederim.

Aslına bakarsan bende yumuşak ışığı çok seviyorum fakat yanlışlıla yaptım bu ışık ayarını çok hoşuma gitti:rofl: