Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

PS-CS5'te kaydedilen EPS (DCS2.0) dosyayı FREEHAND MX göstermiyor (Yardım)

shumnulu

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.ustagrafik.com
Photoshop CS5'te kaydedilen EPS (DCS2.0) formatındaki resmi FREEHAND MX programı göstermiyor...Bu tür problemlen karşılaşan ve çözen arkadaşlar lütfen yazsın..

Benzer konular

seabis

🌟Usta Tasarımcı🌟
Evet gözünaydın bu bir bug olabilir.

tarzan45

🌟Usta Tasarımcı🌟
Bence bug değildir. Adobe bir yerde bunu yapacaktı zaten. Belliydi. İnceden size "artık Freehand kullanmayın bak ne güzel illustrator var mis gibi indesign var onları kullanın. Zira biz firma olarak neredeyse macromedia yı satın aldığımızdan beri freehand e update yapmıyoruz." demek istiyorlar bence...

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Bence bug değildir. Adobe bir yerde bunu yapacaktı zaten. Belliydi. İnceden size "artık Freehand kullanmayın bak ne güzel illustrator var mis gibi indesign var onları kullanın. Zira biz firma olarak neredeyse macromedia yı satın aldığımızdan beri freehand e update yapmıyoruz." demek istiyorlar bence...
Çok mantıklı... Illustratora aktarıp ai8 olarak kaydetmeyi deneyin isterseniz.

inancalio

🌱Yeni Üye🌱
Günlerdir bu konuyu araştırıyordum ben de. Anladığım kadarıyla dünya üzerinde freehand kullanan tek biz kalmışız zira internette bu sorunu yazan hiç kimse yok... kaldı ki çözümünü de yazsınlar... Ben freehand kullanmaya mecbur olduğu noktalarda photoshop EPS ayarlarında preview olarak 8 bit TIFF görüntüyü seçiyorum. O da tahmin edersiniz ki çok berbat bir görüntü veriyor... Sanki 90'lı yılların başında mizampaj yapıyor gibiyim... Bir formül bulup paylaşan olursa çok sevineceğim... herkese kolay gelsin..