Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

PSD belgesi 4m x 1.5m olunca PSB oluyor baskı formatı için bir sıkıntı olur mu?

colic

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşlar... 4 metre eninde ve 1.5 metre boyunda (300 resolution CMYK) bir tabela çalışmam var. ( vinyl germe ) dijital baskı olacak. İlk defa bu boyutta çalışıyorum ve Corel yerine Photoshop yapmaya karar verdim renklerin tutarlılığı ve efect zenginliği açısından daha emin adımlarla çalışırım diye düşündüm fakat bu büyüklükte bir belge açıp kaydetmek istediğimde;

Large Document Format, Photoshop RAW ve TIFF formatları çıkıyor. Large Document Format PSB olarak geçiyor. İlk defa böyle bir şeyle karşılaşıyorum hani PDF ya da PSD yapmak istesem ya da JPEG bu alternatifleri göremiyorum. PSB kaydetsem belgemi Baskıya gönderdiğimde basabilirler mi...?
Ben genelde Corel çalışır ve Publish to PDF menüsünden PDF alırdım ve baskıya yollardım. PSB yi nasıl PDF yaparım bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlardan cvp bekliyorum. ya da bu formatların herhangi birinden baskıya yollasam bi sorun yaşarmıyım? Belge 1 GB tan büyük oluyor normal olarak ... herhangi bir sıkıntı yaşarmıyım arkadaşlar?
şimdiden teşekkürler iyi çalışmalar herkese....

Son düzenleme: