Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Quark 8 Türkçe tireleme

tuvenan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Selam arkadaşlar...
Quark 8 Türkçe tireleme dosyası lazım. Yardımcı olursanız sevinirim....
:iloveyou:​

Benzer konular

serhendi

🌟Usta Tasarımcı🌟
kardes quark 8de tireleme yi şöyle yapabilirsin

crtl+shift+D yani karakter düzenine gel orda sağ atta leagune ( dil seçenekleri) var orayı turkish yap yazı alanını otomatikmen türkçe tirelemeye çekilyor.... ins anlatabilmisimdir...

tuvenan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
kardes quark 8de tireleme yi şöyle yapabilirsin

crtl+shift+D yani karakter düzenine gel orda sağ atta leagune ( dil seçenekleri) var orayı turkish yap yazı alanını otomatikmen türkçe tirelemeye çekilyor.... ins anlatabilmisimdir...

Eywallah hacı anladım da 8'de PSD dosyalarını sanırım kullanamıyoruz, kurcalama için fazla vakit bulamadım. Bu konuda bir bilgin varmı? Tüm arşivi PSD üzerine kurmuştum, sanırım bu yüzden 8'ge geçemicem....

:iloveyou:

serhendi

🌟Usta Tasarımcı🌟
Eywallah hacı anladım da 8'de PSD dosyalarını sanırım kullanamıyoruz, kurcalama için fazla vakit bulamadım. Bu konuda bir bilgin varmı? Tüm arşivi PSD üzerine kurmuştum, sanırım bu yüzden 8'ge geçemicem....

:iloveyou:

varya biraz daha kurcala bulursun....

berilizm

🌱Yeni Üye🌱
ya tuncay boğcam seni sanırım...ctrl+shift+d yapıosun tr sec demeyı bılıosun iii gselde bu quarkı allah nasıl yapıosa öle yapsın...tire atmıoooooo gıcık bu yaaa...5.0 ne güsel untitiles den tirele dıoduk oluoduuuuuu

muratsfx

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ok bunu bende yapıyorum zaten ama gende saçma tirelemler yapıyor başka bir ek dosya var mı acaba 8.0 için

gerexiz27

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bence yamasi olmasi lazim otomatikmen yapmiyor arkadaslar türkce tireleme yamasindan bahsediyordu bulursam atarim

criptos

🌱Yeni Üye🌱
ctrl+shift+F tuşuna basın pragraf verme bölümü geldiğinde H&J sekmesinde tireleme seçenekleri var var. buradan dar ölçü, çok dar ölçü şeklinde ayarınızı yapabilirsiniz. türkçe tireleme için ekstra bir eklenti gerekmiyor. ama yukarı arkadaşların değindiği gibi açtığınız yazı alanının ctrl+shift+D 'den mutlaka türkçe ayarlanması gerekiyor.

Dertsiz

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Quark yoksa hayat yok demektir

Türkçe tireleme vardır ve Ek bir yazılıma ihtiyaç yoktur

akanor

🌱Yeni Üye🌱
Bir çözüm önerisi de benden. Metin alanı seçili iken (Shift+F11)
ya da Edit-Style Sheets-All style Sheets--- Caracter style sheets,
(A Normal)'i seç-edit tuşu-
language=Turkish-Ok- Save
ve tireleme gerçekleşiyor.

nsarac95

🌱Yeni Üye🌱
ama arada çok fazla boşluk kalıyor onu nasıl yok edebilirim

bürüsk

🌱Yeni Üye🌱
beyler benimde bi sorum olacak quark ta yazıya çerçeve nasıl veririz? şimdiden tşkr ederim

killaprieast

🌱Yeni Üye🌱
çözüm

Arkadaşlar ben Quark 10 kullanıyorum. Kaç gündür aynı sorunu ben de yaşıyordum. CTRL+Shift+D kombi,nasyonundan Turkish seçeneğini seçmenin ardından seçili metni Justified olarak belirledim. Yani ne sağa ne sola yazı bu şekilde oıratalandı. Tireleme sorunu da çözülmüş oldu.