Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Quark Express'de Otomatik kart Numaraları Yardım

chaqal

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşlar ben bir okula 300 adet ziyaretçi kartı yapacağım fakat her kartta sıra numarası olması gerekiyor. bir A4'e 8 tane sığıyor. yani A4 teki sıra numaraları birbirini takip etmeli 101 - 102 - 103 vs... bana yardımcı olabilirmisiniz.

Benzer konular

miço

🌟Usta Tasarımcı🌟
chaqal sana tavsiyem ziyaretci kartlarının ebadında bir döküman açman quark da ve otomatik sayfa no ver ve aynı sayfadan 300 tane çoğalt. 5 dk sürmez işin ;)

chaqal

🏅Acemi Tasarımcı🏅
peki çıktı alırken nasıl yapacam? kartları standart 86x54 olması lazım. çıktı alırkan 1 A4 e 1 kart mı basacam ozaman?

gezici11

🏅Acemi Tasarımcı🏅
peki çıktı alırken nasıl yapacam? kartları standart 86x54 olması lazım. çıktı alırkan 1 A4 e 1 kart mı basacam ozaman?

Butün çalışmanı PDF yaparsın. Sonra her sayfayı tek tek resim alanlarına çağırarak montaj yaparsın. :)

serveribrahim99

🏅Acemi Tasarımcı🏅

gecmi cevap vermis oldum bilmiyorum ama ben yinde basit bir sekilde anlatayim...

quark programinda A4 ebatinda dokumanini ac..... sonra pencere bolumunden yukaridaki barlardan layout penceresini ac.... sonra layoutlari kac A4 ebatina ihtiyaci var ise o sekilde layout penceresinden dokumanlarini cogalt... sonra actigin layout penceresinden en ustteki 1. sayfayi sec... daha sonra 8 parca calismani 1.dokumana calistiktan sonra numaralarinida ver.....ondan sonra 1. sayfada yaptigin bu calismayi GRUPLAYARAK copy al.... sonra bir altta bulunan dokumana yani 2. dokumana paste yap.... sonra bu paste yaptigin calismanin uzerinde numaralarini degistir ve birde bundan copy al.... sonra 3.dokumana git ayni islemi tekrarla.... sonra 300 parca isin tamamlandiktan sonra iyice kontrol et isini...yani croslar yerine oturmusmu iyi kontrol et...cunku devamli copy paste olarak calistigin icin croslari yerine oturtamamis olabilirsin...buda iyi olmaz senin icin...neyse kontrol isin tamamlandiktan sonra FILE menusunden EXPORT butonuna gel ve PDF olarak kaydet.... bu kadar.....kolay gelsin