Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

quarkta font sorunu

*umutlu*

🌱Yeni Üye🌱
Slm Arkadaşlar Quark 3.32 Mac Kullanıcısıyım. Hazırladığım Dosyayı Pdf Yapınca Font Sorunu İle Karşılaşıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum. ilgilenenlere teşekkürler

Benzer konular

poseidon

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
positivedesign.webs.com
Mac'te Quark 3 kullanmisitm bi ara cok uzun bi sure degil. bizde gazeteyi matbaa ya gonderdigimz zaman bazen fontlar cikmiyor hatta bazen fotograflar bile cikmiyor. Uzun ugraslar sonunda cozmustum olayi..

simdi quark'tan print yaparken sende o fontlar gozukur ama eger bunu baska bi bilgisayar da acarsan ve o bilgisayar da o font yoksa PDF olmasina ragmen o karakter eksik cikar. bunnu nedenini bernde bilmiyoruma ma en iyi cozum pdf ile o fontu ayni dosya da gonder.

macsabri

🏅Acemi Tasarımcı🏅
print yaptığın kısımda printer var ordaki bölümde font bölümü olması lazım ordan gir ve trutype fontu seç bir kere daha dene olacaktır

cemilonline

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.bilisimtasarim.com
Eğer dosyayı pdfe çevirirken yardımcı bir pdf programı kullanıyorsanız eğer ve bu işi yazdır seçeneğinden hallediyorsanız eğer;

Yazdır dedikten sonra seçeneklerden (properties) > kağıt/kalite > gelişmiş dedikten sonra truetype yazıtipi seçeneğini bulun ve onu "Softfont olarak yükle" olarak değiştirin.

32946273iy4.jpg

QuarkXpress 7 versiyonunu kullanıyorsanız bunlara gerek yok tabiki. Bu bahsettiklerim daha düşük versiyonlarda yardımcı programlarla (sanal pdf yazıcı) mümkün.

Gene daha düşük bir versiyonda QuarkXpress içersinden Layout as PDF seçeneği ile export işlemi gerçekleştirmek isterseniz eğer postscript bir yazıcınız olmadan bunu yapmanız mümkün değil. Eğer ps özellikli bir yazıcını var ise o yazıcınında seçeneklerinden (properties) > kağıt/kalite > gelişmiş dedikten sonra truetype yazıtipi seçeneğini bulun ve onuda Softfont olarak yükle olarak değiştirin.

Yanlışım var ise affola ;)

Son düzenleme:

fretzly

🏅Acemi Tasarımcı🏅
font sorunu önemli.. bilgi paylaşımlarından dolayı teşekkürler cemilonline

sebommm

🌱Yeni Üye🌱
quark 7 de tıreleme olayı yok mu aceba?(mac)

irem_kuyucu

🌱Yeni Üye🌱
quark express de font hataları

bn quark7.2 versiyonunu kullanıyorum.
quark belirli fontlarla uyumlu bir program mesela yazınızın içerisinde times ya da arial gibi fontlara italik ve bold uygularsanız , bu uygulama sonrasında baskıda bir sorun yaşamazsınız.bazen pdf olarak çıkış aldıktan sonra pdf dosyalarınızı eğer film çıkışı alacaksanız font ile ilgili büyük problemler yaşayabilirsiniz benim başıma gelen bir sorunu anlatayım...
mizanpajımda 00 ile başlayan ve görünümü gayet hoş olan bir font kullandım, sayfamın çekiciliğini arttırmak için kullandığım karakteri bold uyguladıktan sonra film çıkış ünitesinde oldukça karmaşık bir sorun yaşadım. tüm sayfada tek tek hatanın nerden kaynaklandığını aradık ve sonunda bulduk. bazı karakterler uyumsuzluk yarattığı için bu tarz sorunlar yaşayabiliyoruz. mümkünse genel fontların dışındakileri bold italik vs uygulamayın

seabis

🌟Usta Tasarımcı🌟
Quark 3.32 klasik sistemde pdf yaptığınızda fontlarınızın türkçe karakterleri sorun çıkarıyor ise fontlarınızı Adobe Reader'a embed etmeniz gerekir. Size tavsiyem çalıştğınız işi poscrpit kaydedip distiller'den geçirmeniz olacaktır.

Quark 7.2 unicode tabanlı bir programdır. Quark 6.5 versiyonuna kadar carbon destekli idi. Eğer Quark'ın yeni versiyonlarında çalışıyorsanız fontlarınız unicode pro fontlar olması gerekir aksi takdirde sorun yaşarsınız. Başka bir çözümüde Fontlarınızın ASCII tablosu ile oynayıp Türkçeleştirme işlemi yapmak... Konu hakkında bilgi almak için Google'dan Fontlarımıza Türkçe Öğretelim diye bir aratıp araştırabilirsiniz.

yorgun

🌱Yeni Üye🌱
mrb
ben gazete diziyorum
ve dolayısıyla işim quarkla
font sorununu çözmekte ısrarla tavsiye edeceğim konu şu
(ve önemli)
C de windowsun içinde fonts dosyası var o dosyayı açın
açtıktan sonra dosya kısmına tıklayın
yeni yazı tipi ekle komutu gelecek
onatıklayın ve gelen panelden fontlarınızın yolunu gösterin sonratümünü seçin ve tamama basın
ps nizde mevcut kullandığınız bütün proğramlarda bütün fontlarınız çalışacaktır.
guarkıntanıdığı fontu atm veye akrobat tanımamış olabilir bunun için pdf de sorun verir
ama burdan tanıtırsanız artık herhangi bir program dahil font sorununuz kalmayacak
buda bende
emekçi arkadaşlara teşekkür ederim
anlamayan olursa erzurumrehberi@hotm..

menfaatlerin ötesindeyim
BEKLERİM

betus1

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.adanzyekadin.com
Merhaba arkadaşlar ben quarkxpress 8 de sorun yaşıyorum. Kullandığım font 'Hand writing Mutlu' pdf cevirirken sorun yaşadım. Çözümü yazıyı convertlemekte buldum. ama bu seferde Türkçe büyük yazılan karakterleri Ş - İ gibi bunları S ve I yaptı? Bu konuda fikri olan varmı?

Yardımlarınızı bekliyorum