Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

quarkta kitap dizgi

hayat_bp

🌱Yeni Üye🌱
merhaba
Quark xpressde kitap dizgisi nasıl yapılır acaba? Mesela bir geometri kitabını yazmak istersek şekilleri nasıl yapabiliriz yada kullanılan sembolleri nasıl yapabiliriz. yardımcı olursanız sevinirim

Benzer konular

setire

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
sen bunu istersen vektörel bir programda yap, freehand veya corel gibi

poseidon

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
positivedesign.webs.com
Quark'ta biraz zor olur gibi, arkadasin dedigi gibi vektorel bi programda yap.. freehand bence iyi fikir, corel'da da bu tip kitap yapanlar var

cemilonline

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.bilisimtasarim.com
QuarkXpress'te yapabilirsin. Ancak yardımcı bir vektörel programa ihtiyaç duyarsın. Bunun için sana tavsiye edeceğim program Macromedia Freehand. Corel Draw programıda vektörel bir çizim programı ancak QuarkXpress dosyanızı şişirir onun için tavsiye etmem.

Yapacağınız şey QuarkXpress'te yazmak, sadece şekilleri Freehand'de çizmek. Eğer düşünürseniz bu konu altında sorularınızı sormaya devam edin elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırırım. Ben olmazsam bir başkası sorularınızı yanıtlar.

Ayrıca matematiksel ifadeleri (Kesirli ifade, köklü ifadeler v.b) yapmak için Math Type denilen boyutu küçük ve kullanımı çok kolay olan bir programa ihtiyaç duyacaksınız.

Not: Eğer sisteminiz iyi ise ve bu işe yeni başlıyorsanız size tavsiyem Adobe İndesign CS3 kullanmanız. Çünkü bu programda hem yazım işlerini hemde çizim işlerini herhangi bir programa ihtiyaç duymadan (matematiksel terimler dışında) yapabilirsiniz. İndesing ile ilgili sorularınız olursada aynı şekilde yardımcı olmaya çalışırım.

hayat_bp

🌱Yeni Üye🌱
cevaplarınız için teşekkür ederim indesign da yapmayı deneyeceğim. quarkxpress kullandım ama indesignı daha önce kullanmadım. yardımınıza ihtiyacım olabilir. şimdiden teşekkürler...

SEKSU

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Quark ta yap daha kolay olur!!!!!

sertand

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.sertandirek.com
Ben mac için Quark ve diğer programları arıyorum nereden bulabilirim , piyasada hep pc için satıyorlar ama mac için bulamadım.Bildiğiniz satan yerler varmı ?

feveran2007

🌱Yeni Üye🌱
kitap ve gazete gibi işler quarkta daha kolay oluyor. Ama ben kullanımının kolaylığı açısından coreli tercih ederdim.

halilozsen

🌱Yeni Üye🌱
şu sıralar corelle bir geometri kitabı hazırlıyorum bende..
şekiller ve yazılar problemsiz çıkıyor ortaya.
ancak baskı ön izleme yaptığımda hazırladığım tüm şeyleri yaklaşık 2-3 cm kaymış olarak görüyorum sebebi nedir acaba?

yardım ederseniz sevinirm
program: corel draw 12

feveran2007

🌱Yeni Üye🌱
Viev menüsünden wieframda tel ızgarada baktığınızda tüm çizgiler görünecektir.çizgilerine baktığınızda çiziminiz harici bir şey görünmüyorsa problem olmaz sanıyorum

upss

🌱Yeni Üye🌱
Tabİkİ Quarkta Yap Genelde Bunu Kullanirlar Ama Daha İyİ Bİr Program Var İndesİng Baba Programdir Photosop Bİlİyorsan Cok Rahat Cakarsin Olayi Formul Falan Yapicam Dİyorsan Yani KÖk, BÖlÜ Falan Sana Tavsİye Mathtype Dİye Bİr Programcik Var Onu Kullan Frende KÖk Yapcam Dİye Kasmana Gerek Yok Bİraz Kurcalarsan Cok Rahat ÇÖzersİn DİĞer Karakterler İcİn Mesela Alfa, Gama, Pİ Gİbİ Sembolİk Seylerİde Mevcut Karekter EŞlem ProgramciĞindan Temİn Edebİlİrsİn Bunlari Smybol Fontuna Çevİrmen Yeterlİ
Kİsayolarida BaŞ Harflerİrde Q Dan Pİ Olur A Alfa G Gama Falan Fİlan İmkan Olsan A Dan Z Anlatirdim Sorun Olursa Yİne Yaz..