Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

resimdeki nasıl yapılabilir?

mudeuet

🌱Yeni Üye🌱
aaanfj.jpg

Resimdeki şekli photoshop ile adım adım nasıl yapılacağını bilen arkadaşları yardıma bekliyoruz...

Moderatör tarafında düzenlendi:

crazyglad

👑Efsanevi Grafiker👑
ne güzel olur biri çıksa anlatsa hemde görselli:(

dizaynplus

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Bu resim 3d programı ile yapılmış bir resimdir. Eğerki photoshopta böyle resimler yapmak istiyorsanız çok uğraşmanız gerekli yansıma değerlerine bakılınca 3d bir görsel ve photoshop olmadı çok bellidir.

Fakat photoshopta yapılmaz diye bir ibare koymuyorum ama yapmak isteyen arkadaşlar bu kadar kalitelisini ve yansımaları bu kadar dikkat çekici yapamayacaklardır ve çok uzun zamanlarını alacaktır.

Fakt böyle çalışmalar yapmak istiyorsanız ai de birkaç effect var size yardımcı olacak. (ai de de yansıtmalarda böyle kalite olmaz.)

mac_ist

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.matbaa.org
Bu resim 3d programı ile yapılmış bir resimdir. Eğerki photoshopta böyle resimler yapmak istiyorsanız çok uğraşmanız gerekli yansıma değerlerine bakılınca 3d bir görsel ve photoshop olmadı çok bellidir.

Fakat photoshopta yapılmaz diye bir ibare koymuyorum ama yapmak isteyen arkadaşlar bu kadar kalitelisini ve yansımaları bu kadar dikkat çekici yapamayacaklardır ve çok uzun zamanlarını alacaktır.

Fakt böyle çalışmalar yapmak istiyorsanız ai de birkaç effect var size yardımcı olacak. (ai de de yansıtmalarda böyle kalite olmaz.)

Kesinlikle aynı fikirdeyim. Hatta çoğu grafikerin bazı kolay 3D modellemelerini yapabileceği kanaatindeyim. Ben halen kurcaladığım Cinema 4D programını kesinlikle tavsiye ederim...

tango-mm

🌟Usta Tasarımcı🌟
abstrakt.png

Böyle bir resmi freehand, illustrator, corel vb programlarlada yapabilirsiniz ben yukarida örnek olarak freehand de yaptigim resmi koyuyorum tabii ki benimki fazlasiyla özenilmis bir calisma degil ve bazi detaylari bilincli olarak eksik sadece yapilabilirligini göstermek icin koyuyorum...isteyen freehand formatta assagidan da indirebilir

Indir

aloha34

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.vimeo.com
bu resım 3D programında yapılmıs.yansımalardanda bellı oluyor zaten

erokas

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bence de 3D ... yoruma açık değil

mac_ist

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.matbaa.org
abstrakt.png

Böyle bir resmi freehand, illustrator, corel vb programlarlada yapabilirsiniz ben yukarida örnek olarak freehand de yaptigim resmi koyuyorum tabii ki benimki fazlasiyla özenilmis bir calisma degil ve bazi detaylari bilincli olarak eksik sadece yapilabilirligini göstermek icin koyuyorum...isteyen freehand formatta assagidan da indirebilir

Indir

Kesinlikle bu şekilde de çizilebilir ki yüklediğiniz dosyada bunu net olarak görmek mümkün. Biraz el becerisi ve program hakimiyetiyle bunu yapmak mümkün. Lakin ben yine de 3D pratiğinin de gelişmesi açısından programlara bir göz atmanızı öneririm...

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
:) her şey yapmak mümkün eğer en azında 1 program iyi derece kullanabiliyorsun...

konu içersinde verilen görsel bence de vektörel bir programda yapıldı...

siyah kareye Bleend yada 3D efekt verildi... Convert ettıkten sonra Ok işereti kullanarak kesim oluşturmuş...

tango-mm , sizden bir ricam olacak... hazırladığınız çizimi görsel yada videolu anlatım hazırlayabilirmisiniz... en azında yeni başlayanlar için hangi yöntem kullandınız, hangi araç kullandınız anlatımı çok yararlı olacak. Böylece aynı şekili yapamyi değil yöntem nasıl böyle objeler yapılıyor bilmeli üyeler....

teşekkürler

tango-mm

🌟Usta Tasarımcı🌟
:) her şey yapmak mümkün eğer en azında 1 program iyi derece kullanabiliyorsun...

konu içersinde verilen görsel bence de vektörel bir programda yapıldı...

siyah kareye Bleend yada 3D efekt verildi... Convert ettıkten sonra Ok işereti kullanarak kesim oluşturmuş...

tango-mm , sizden bir ricam olacak... hazırladığınız çizimi görsel yada videolu anlatım hazırlayabilirmisiniz... en azında yeni başlayanlar için hangi yöntem kullandınız, hangi araç kullandınız anlatımı çok yararlı olacak. Böylece aynı şekili yapamyi değil yöntem nasıl böyle objeler yapılıyor bilmeli üyeler....

teşekkürler

Zaman bulur bulmaz hazirlayip sunacagim