Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Resimin arkaplanı nasıl bulanıklaştırılır?

NewInk

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşlar şahsı önplana çıkartmak için arkaplanı nasıl bulanıklaştırabilirim ama şahıs normal kalacak ? yardımlarınızı bekliyorum şimdiden tşk. :smile:

aspendos3131

🏅Acemi Tasarımcı🏅
senn için bunu fotograflarla anlatıcam ders linkini veririm :) ama :artipuan: unutma burda senin için uğrasacam :)

NightLord.28

🌱Yeni Üye🌱
bak pencil tools ile kendi şahsını seç sonra selectten inverse yap ve blur efekti ver...

aspendos3131

🏅Acemi Tasarımcı🏅
karakterin için bi foto sec ac sonra blur tool(bulanıklaştırma aracı) nı seç,strength(kuvvet) 100 olması gerek bu çok önemlidir yoksa az bulanıklasır , bulanık olmasını istediğin yerlerin üstünde sürükleyerek yaparsın istediğin fırca boyunutu yukardaki aşağı ok kısmından yapabilir gelen seceneklerde istediğin fırçayı ve boyutunu seçebilirsin seçtikten sonra bulanık olmasını istemediğin yerlerin hepsinin üstünden geçip işlemini tamamlayabilirsin

Bu kadar Bi dahaki sorunlarında görüşmek üzere unutma :artipuan: :) :iloveyou:

GlooM

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.guvenceylan.net
Blur tool ile sağlam bir sonuç alamazsın. Pen tool ile çizip sağ tıklayım make selection a tıkla ama featheri 1.5 yada 2 verki keskin olmasın, sonra o layeri ayır yada arka planı ayır o sana kalmış. Ardından arka plana filter/blur/lens blur de

NewInk

🏅Acemi Tasarımcı🏅
hepinize teşekkürler arkadaşlar.

MeDxxCeZir

🏅Acemi Tasarımcı🏅
https://img508.imageshack.us/i/fotoraf0077.jpg/

Bak arkadaşım bu resmin ilk hali (resimdeki bnm xD) karışık dağınık bi ortamda çekilmiş bir fotoğraftı kendi kafama göre efektlerle düzeltmeye çalıstım derken aşagıdaki gibi güzel bir efekt ortaya çıktı.

https://img28.imageshack.us/i/fotoraf0077.jpg/

buda resmin son hali kendimi ön plana çıkardım+ fırçayla bikaç çizim derken güzel bişey oldu.
bulanıklaştırma için Radyal bulanıklıktan faydalandım.İlk önce yakınlaştıran bulanıklığını yaptım tam kendime odakladım(odaklama kısmı önemli) daha sonra aynı yerden (radyal) döndürme bulanıklığı yaptım aynı bölgeye odaklı.ben hariç diğer bölümler bulanık gördüğün gibi.Bu yöntemle geçişler falan doğallıgını kaybetmemiş oluyo.Daha sonra sünger aracından faydalandım.Arka planın rengini hafiften aldımki ben ön plana çıkıyım.Soldurma aracı ve yakma aracıda önemli gerekli olabiliyo.Filtreden ışık efektlerinden kafama göre yakışanını koydum + olarak.Türkçe Photoshop biliyorum kusura bakma türkçe anlattım.
Sana tavsiyem nasıl yapıcam diye saatlerini harcama.Tabi internetten yardım al fakat baktınki bulamıyosun ..Deneyerek çözüme ulasırsın .Ben photoshop un öyle sadece derslerle öğrenilebileceğini sanmıyorum.Sürekli merak etmelisin yeni yöntemler denemelisin.Sacma olabilir belki yaptıkların hani baksan buda ne bişeye benzemiyo diyebilirler fakat böyle böyle deneye deneye o saçma dedikleri seyleri birleştirirsin bi gün güzel bişey ortaya çıkar unutma.Tek olarak çirkin ama diğer efektlerle güzel olabilir.denemekten merak etmekten vazgeçme.