Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Resmi Vektöre Dönüştürme

belqin

🌟Usta Tasarımcı🌟
Resminizi vektöre dönüştürmek için birden çok farklı program ve farklı yöntem mevcuttur. Bu derste Freehand ile bu işlemi gerçekleştireceğiz.

1- Freehand i açıp File menüsünden Import(Ctrl+R) ile resminizi açın.

2-Tools paletinden Trace aracını seçip resminizin üzerine bir diktörgen çizermiş gibi geçin. // bu işlemi yaptıktan hemen sonra
Ctrl+G(Group) yaptığınızda oluşturduğunuz vektörü kolayca başka yere taşıyabilirsiniz.

Ve işte resminizi vektör hale dönüştürdünüz. Bu işlem pek kullanılmayan fakat yüksek çözünürlüklü resimlerde oldukça iyi sonuçlar veren bir işlemdir. Bunu az renkli yüksek çöznürlüklü bir resminizin üstünde uygulamanızı tavsiye ediyorum.

Benzer konular

ahmetsxfile

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Bu işlemi yaparken trace tools un üzerine iki kez tıklayıp açılan menüde sol taraftaki COLOR listesinden 16 yerine 256 yı ve Resolation dan da High ı seçerseniz resminiz daha net bir vektörel çizim haline geçecektir. Ama benim tavsiyem bunu Kontrastını biraz yükselterek fh de yapmanızdır.... Daha net sonuçlar elde edersiniz... Ayrıca çift tıklamanızla açılan bu menüdeki diğer ayarlarla da resminize göre değişiklik yapıp çok daha net bir sonuç elde edebilirsiniz....

belqin

🌟Usta Tasarımcı🌟
Bu işlemi yaparken trace tools un üzerine iki kez tıklayıp açılan menüde sol taraftaki COLOR listesinden 16 yerine 256 yı ve Resolation dan da High ı seçerseniz resminiz daha net bir vektörel çizim haline geçecektir. Ama benim tavsiyem bunu Kontrastını biraz yükselterek fh de yapmanızdır.... Daha net sonuçlar elde edersiniz... Ayrıca çift tıklamanızla açılan bu menüdeki diğer ayarlarla da resminize göre değişiklik yapıp çok daha net bir sonuç elde edebilirsiniz....

Evet Teşekkürler bu bilgiyi de eklediğin için.

graphic00

🌟Usta Tasarımcı🌟
güzel bir çalışma olmuş belgin teşekkürler...

SabotAAjj34

🌱Yeni Üye🌱
BU SİHİRLİ ÇUBUKLA RESMİ VEKTÖR YAPTIKTAN SONRA :) YA MÜŞTERİ RENK DEĞİŞTİRMENİZİ YADA HERHANGİ Bİ KISMINI SİL DEDİĞİNİ DÜŞÜNÜRSENİZ. BENCE KULLANMAMAK DAHA GÜZEL :D OKADAR ÇOK NOKTA SAYISI BELİRLİYOKİ KULLANACAĞINIZ RESMİ RESİM OLARAK KULLANMAK DAHA MANTIKLI AYRICA DETAYLI Bİ RESİM OLDUĞUNUDA DÜŞÜNÜNCE PROGRAM SATEN KENDİ KENDİNİ KALDIRAMIYO VE VEKTÖRE ÇEVİRDİĞİNİZ ŞEKLİ BİR O ŞEKİLDE BİRDE RESİM OLARAK BASKIYA SOKUP BAKARSANIZ MANTIKLI BİŞEY OLMADIĞINI ANLICAKSINIZ. RESİM BASKIDA DAHA GÜZEL ÇIKIYO BENCE. YANLIZ TEK RENK JPG OLARAK GELMİŞ KALİTELİ RESİMLERİ BU ARAÇLA VEKTÖRE ÇEVİRİP KULANABİLMEMİZDE Bİ SAKINCA GÖRMEDİM ŞİMDİYE KADAR ÇOKTA GÜZEL ÇİZİYO SAOLSUN FREEHAND :D. TŞKKÜR ANLATIMIN İÇİN.5 YILLIK GRAFİKERİM AMA BURDA YENİYİM YANLIŞ BİŞEY SÖYLEDİYSEM ÖZÜÜRRR :)

Erdem

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.erdemerciyas.com.tr
evet belgin çok güzel bir açıklama olmuş. WAlla herşeyin kolayı var bir vektöre günlerimi veriyorum ama tatminkar olduğu sürece açıkladığın çok iş görür teşekkürler

Psikolog

🏅Acemi Tasarımcı🏅
BU SİHİRLİ ÇUBUKLA RESMİ VEKTÖR YAPTIKTAN SONRA :) YA MÜŞTERİ RENK DEĞİŞTİRMENİZİ YADA HERHANGİ Bİ KISMINI SİL DEDİĞİNİ DÜŞÜNÜRSENİZ. BENCE KULLANMAMAK DAHA GÜZEL :D OKADAR ÇOK NOKTA SAYISI BELİRLİYOKİ KULLANACAĞINIZ RESMİ RESİM OLARAK KULLANMAK DAHA MANTIKLI AYRICA DETAYLI Bİ RESİM OLDUĞUNUDA DÜŞÜNÜNCE PROGRAM SATEN KENDİ KENDİNİ KALDIRAMIYO VE VEKTÖRE ÇEVİRDİĞİNİZ ŞEKLİ BİR O ŞEKİLDE BİRDE RESİM OLARAK BASKIYA SOKUP BAKARSANIZ MANTIKLI BİŞEY OLMADIĞINI ANLICAKSINIZ. RESİM BASKIDA DAHA GÜZEL ÇIKIYO BENCE. YANLIZ TEK RENK JPG OLARAK GELMİŞ KALİTELİ RESİMLERİ BU ARAÇLA VEKTÖRE ÇEVİRİP KULANABİLMEMİZDE Bİ SAKINCA GÖRMEDİM ŞİMDİYE KADAR ÇOKTA GÜZEL ÇİZİYO SAOLSUN FREEHAND :D. TŞKKÜR ANLATIMIN İÇİN.5 YILLIK GRAFİKERİM AMA BURDA YENİYİM YANLIŞ BİŞEY SÖYLEDİYSEM ÖZÜÜRRR :)

sana katılıyorum. bilmeyenler için söylüyorum arkadaşlar. baskıyla uğraşan arkadaşlarımız bunu iyi bilirler ki. bu yapılan çalışma baskıda kötü sonuçlar doğurabilir. onun için çok sakıncalı.

mehmetcici

🏅Acemi Tasarımcı🏅
herkese teşekkürler güzel açıklamalar yapılmış

aDoBe

🏆Pro Tasarımcı🏆
belgin eline sağlık. ben farklı bı yaklasıma gireceğim yine. ıstemeyekte olsa corel trace bu işi ıyı yapıyor ama daha profesyonel bir gonusum için şiddetle illustratoru tavsiye ederim. deneyin farkı goreceksiniz. dusuk resolasyon resımlerde bile guzel sonuclar veriyor. kolay gelsın

kara kule

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
belgin eline sağlık. ben farklı bı yaklasıma gireceğim yine. ıstemeyekte olsa corel trace bu işi ıyı yapıyor ama daha profesyonel bir gonusum için şiddetle illustratoru tavsiye ederim. deneyin farkı goreceksiniz. dusuk resolasyon resımlerde bile guzel sonuclar veriyor. kolay gelsın

söylenecek bişey bırakmamışsın hoca :)

grafiozo

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Süpersin Arkadaş. Ellerine sağlık. Bomba gibi paylaşım.

puca

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ben bişi göremedim:S

commerc

🌱Yeni Üye🌱
inanılmaz bir çalışma, bunun değerini ancak bir grafiker anlayabilir, çok çok çok teşekkür ederim

sensei01

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
corel trace i deneyin x3 versiyonunda
iyi sonuçlar alınıyor
tabii doğru ayar kombinasyonunda..

ysm1

🌱Yeni Üye🌱
bu işlem logo çizimlerinde işe yarıyor...

h.salma

🌟Usta Tasarımcı🌟
bu işlem logo çizimlerinde işe yarıyor...

logo çizimleri hassas konulardır ve freehand trace konusunda çok iyi diyebileceğimiz bir performans sunmuyor, ayrıntılara girmez ve logonun her yerinde hatalar oluşur.

ertu

🌱Yeni Üye🌱
emeğine sağlık güsel bilgi teşekkürler...

meierlink

🏅Acemi Tasarımcı🏅
şimdi ben dediğinizi yaptım güzel oldu...ama alttaki gerçek resmi silsem bi sakınca doğurur mu?sadece üsteki vektörel kısım kalsa....