Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

roland cx-500 kesim sorunu ! acil yardım..

scsever

🌱Yeni Üye🌱
selam arkadaşlar.

Makine tam kesim yapamıyor (kesim yapıyor ama ayıklanmıyor). halıda herhangi birşey yok diye tahmin ediyorum, ama sorun bıçakta ise onu bilmiyorum. birde sorunu gördükten sonra makineden fabrika ayarlarını filan geri yükledim. sizden ricam normal folyo kesim ayarları ( tam olarak) birde yetkili servis veya makineye bakınca problemi anlayabilcek kişiler ile iletişime geçmem gerekirse tel, msn adresi verebilirmisiniz. şimdiden teşekkürler.

Benzer konular

graficar

🌟Usta Tasarımcı🌟
Ne tür sorununuz var.Hangi programı kullanıyorsunuz.Adamın yüzüne bakıpta hastalığına teşhis koyacak doktoru görmedim daha.Sorununuzu açıklayıcı olarak yazarsanız yardımcı oluruz.

doganza

🏅Acemi Tasarımcı🏅
@graficar´in yaninda bize düsmez belki ama affina siginarak, söyle ki:

- Kesim yapip ayiklanmamasi öncelikle akla yeterli basinc ayari yapilmamis olmasini getiriyor. Setup kismindan basitce 90-100-110-120(gr)... seklinde deneyerek ayarlayabilirsin.

- HEAVY/LIGHT ayarlarina bakiver. LIGHT olarak ayarladiktan sonra hizi da arttirabilirsin.

- Bicakla alakali olarak OFFSET ayarlarini 0,250-0,500-0,750... deneyebilirsin.

- Bicak, Bicak Tutucu, Kesim Seridi (hali) gibi zamanla yipranan parcalari yeni kabul ederek yazdim.

Umarim faydali olur.

graficar

🌟Usta Tasarımcı🌟
Bir öneri,Bıçak yeni,Tutucuda sorun yok,halıda yeni basınçta normal diyelimki 120 yinede Plotterden çıkan iş ayıklanmıyor.Arkadaşlar sorun her zaman plotterden olmaz.Kullandığınız malzemeye dikkat edin.Bazı folyolar bayat olur sertleşmiş olur dolayısı ile kesimde sorunlu olur.Aldığınız folyoya dikkat edin,siyah bir folyoya kenar kısmından bakın,siyahın arkasına gelen beyaz kagıt görünüyorsa folyo bayattır.bununda basınçla bıçakla ilgisi yoktur.şu marka daha iyidir denilmez kullandığınız folyo ne kadar yeni olursa ayıklamak o kadar kolay olur.Bu arada doganza arkadaşımıza önerilerinden dolayı teşekkürler.

scsever

🌱Yeni Üye🌱
Folyonun bayat ve bıçağın biraz eskimiş olması problemi yaratan imiş..
Sorun çözüldü, hepinize ilginizden dolayı teşekkür ederim.

baskici46

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
grafikar ustamızın dediği gibi malzemenin bayat olması etkileyebilir. eğerki makinanın ayarı tamamsa farklı malzemelerde deneyerek sorunu çözüme kavuşturabilirsin. kolay gelsin..

mimax02

🌱Yeni Üye🌱
evet arkadaşlar bayat folyo böyle bir sorunu çıkarır