Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Running Headers Konusu

kingy

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşlar, "Running Headers" konusunu açık bir şekilde ayrıntılı olarak anlatan biri olursa şimdiden çok teşekkür ediyorum.
(yani opsiyonları , alt menüleri filan var, üst başlık alt başlık mantığının ötesinde neler yapılabilir bu "headers" larla?)

Benzer konular

savasg

🌟Usta Tasarımcı🌟
birden fazla amaç için kullanılabilir. kafanıza takılan soruyu tam yazarsanız ona göre cevaplayalım.

kingy

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Ben mi yanlış gördüm tam olarak inceleyemedim ama bir meslektaş bu running headers ile mesela dergi sayfaları içinde sol ortaya açılmış bir metin kutusunu üst başlık içinde sayfa numarası yanına "link"liyor , bir şekilde bağlantılıyor ve her bölüm metinde o bahsettiğim yerde ne yazarsa sayfa numarası önünde o yazı çıkıyor.
Böyle birşey ..

savasg

🌟Usta Tasarımcı🌟
evet böyle birşey mümkün....
bunun için runing headere ihtiyaç yok sanırım...

kingy

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Teşekkürler eensar.Bu videoyu konuyu araştırırken izlemiştim.Biraz yardımı dokundu ama tam olarak verimli biçimde istediğim gibi rahat kullanmak için sanırım kendi kendime biraz denemeler yapıp pekiştirmem lazım.Dikkat ettiysen menüde kullanılanların opsiyonları alt sekmeleri filan var, bakmak lazım.
Bu arada yine gözlemime dayanarak diyorum ki "running headers" konusu alt bilgi üst bilgi olayından daha geniş, daha aktif bir seçenek.Master page içine bir başlık yazıyorsunuz, bu bütün sayfalarda yer alıyor, ayrıca otomatik sayfa numaralıyorsunuz.Bunlar tamam.
Pekimesela her sayfanızın sıol üst köşesinde bir fotoğraf olsa ve altında isim yazsa, siz burada ne yazıyorsa o ismin sayfanın üst tarafında sayfa numarası yanında da görünmesini, ismi değiştirecek olursanız buranın da değişmesini her sayfa için master açmadan yapabilir misiniz?Demek istediğim, running headers fonksiyonu eğer ben yanlış anlamadıysam bunu yapabiliyor.
Yanılıyorsam düzeltecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.Hepimize kolay gelsin.