Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Sachtler Kamera ışık seti hakkında bilgi lütfen!

Nur

👑Efsanevi Grafiker👑
Arkadaşlar ekteki ışık setine bakarmısınız ? Profesyonel bir foto çekimi için uygun mu?
Şemsiyesi, filtreleri ,aykları dahil olarak 3lü ışık seti, 300 Wat x3 = 900 watt
Sizce bunun bedeli nedir ?
Bir bilginiz varsa lütfen paylaşın, teşekkürler...

p8087200.jpg

p8087201.jpg

reporter300hsm.jpg

Son düzenleme:

Nihat BAYSAL

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Ablacım hayrola yaa profesyonel fotoğraf çekim işine mi el atacaksın :)

Şaka bir yana mutlaka bilgisi olan ve cevap veren birisi çıkacaktır.

Nur

👑Efsanevi Grafiker👑
Ablacım hayrola yaa profesyonel fotoğraf çekim işine mi el atacaksın :)

Şaka bir yana mutlaka bilgisi olan ve cevap veren birisi çıkacaktır.

Var öyle bir niyetim abim :)
Umarım yardımcı olan çıkar..
Şimdiden teşekkürler

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Işıklandırma için yeterli olabilir evet. Bu marka ve bu cins ışıklandırmayı denemedim ben hiç. Fiyatı nedir bu ekipmanın ? Ayrıca profesyonel bir çekim için flashınız olması gerekiyor. Yani.
urun_629.jpg
bu şekilde bir ekipmana daha çok ihtiyacınız olacaktır.

Ben studyo çekimlerimde 1 studyomda Hensel, Diğerinde Elichroom kullanıyorum... Bu iki markanın flash larınıda tavsiye edebilirim. Siz yeni başladığınız için 250w. lık flash kitleride size çok uygun gelecektir. Ancak dış çekim yapmayı düşünüyorsanız flashlarınızla 1000 w. flashlara ihtiyaçınız olacaktır.

Nur

👑Efsanevi Grafiker👑
Işıklandırma için yeterli olabilir evet. Bu marka ve bu cins ışıklandırmayı denemedim ben hiç. Fiyatı nedir bu ekipmanın ? Ayrıca profesyonel bir çekim için flashınız olması gerekiyor. Yani.
urun_629.jpg
bu şekilde bir ekipmana daha çok ihtiyacınız olacaktır.

Ben studyo çekimlerimde 1 studyomda Hensel, Diğerinde Elichroom kullanıyorum... Bu iki markanın flash larınıda tavsiye edebilirim. Siz yeni başladığınız için 250w. lık flash kitleride size çok uygun gelecektir. Ancak dış çekim yapmayı düşünüyorsanız flashlarınızla 1000 w. flashlara ihtiyaçınız olacaktır.

Fiyatlandırmasına dair bir bilgi internette bulamadım.
Satıcı arkadaş zamanında almış ve şimdi satmak istiyor, o da ne paha biçeceğini kestiremiyor sanırım.
Dediğiniz ekipmanlara da bakıyorum şimdi.
Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Studyo ekipmanı ve profesyonel ekipmanlar hakkında her türlü soruyu sorabilirsiniz yardımcı olabilirim kullandığım ekipmanlar hakkında.

ademdemir

🌱Yeni Üye🌱

Nur

👑Efsanevi Grafiker👑
Studyo ekipmanı ve profesyonel ekipmanlar hakkında her türlü soruyu sorabilirsiniz yardımcı olabilirim kullandığım ekipmanlar hakkında.

Sayın Gökhan TEKİN, konuyla ilgili araştırmalarım devam ediyor. Verdiğiniz bilgiler doğrultusunda bir ekipman bulabilirsem sizden yine fikir ve bilgi almak isterim.
Teşekkürler ve iyi çalışmalar diliyorum.

Bu set web sayfalarındaki bilgiye göre Tungsten Sürekli Işık Seti. Yani flaş değil. Fotoğraf çekimi için flaş daha uygun bir seçim olur.
Bu setin fiyatı B&H Foto'da 1817 dolar.
https://www.bhphotovideo.com/c/product/460524-REG/Sachtler_S324HSM_Reporter_300H_3_Light.html
Bu fiyata Elinchrom 2'li paraflaş setleri falan var. Mesela: https://urun.gittigidiyor.com/Elinchrom-BXRI-500W-paraflas-set_W0QQidZZ32208442
Umarım yardımcı olmuşumdur.

Verdiğiniz bilgiler ve yardımınız için çok teşekkür ediyorum Adem bey.
Sağolun.

Mutlu bayramlar...

besteuysal

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba,
Tişört, pantolon, ceket gibi tekstil ürünlerinin fotoğraflarını çekmek için bir set bakıyorum. Ama tam olarak neye ihtiyacım olabileceğini bilmiyorum. Softbox dediler araştırdım cam/poselen gibi parlayan yüzeyler için daha sıklıkla tavsiye ediliyormuş. şu an sadece nikon D90 ve bir de tripotum ve 3 farklı merceğim var. hangi malzemeleri kullanabileceğimi bilmiyorum.