Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Sayfa sekreteri aranmaktadır!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

extorr

🌱Yeni Üye🌱
Gazete ya da dergi mizanpajından anlayan en az 2 yıl tecrübeli eleman aranmaktadır.

İlgili olanlar lütfen irtibata geçsin...

screenshot20091212at130.png

Benzer konular

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Dikkat!

1. İş veren ya da İş arayan ilanlarına cevap veren her üye bölüm kurallarını okumuş olarak kabul edilir.
  2. İlanlarınızın onaylanması için ilgili açıklamada verilmiş örnek şablonlara göre konu açılmadığı takdirde ilanlarınız onaylanmayacaktır.

Duyurular:

kicker0707

🌱Yeni Üye🌱
slm.
8 yıl türkiye gazetesi
5 yıl da yerel bir gazetede sayfa sekreteri olarak çalıştım,
dergi gazete ve reklam konusunda deneyimliyim.
Photoshop ve Corel programlarını çok iyi derecede kullanıyorum.
bilgilerinize.

myunder

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
:) hiç bir bilgiyi doğru dürüst girmemişiniz ama yine de ilgileniyorum? :D

C3ng0

👑Efsanevi Grafiker👑
Böyle ilan olur mu?

İşveren kim, çıkardığı ya da çıkarmayı düşündüğü yayın ne? İşyeri nerede? Mizanpaj için hangi programı kullanıyorlar? Çalışana sağlayacakları şartlar nedir? Hiçbir bilgi yok.

Freelancer Çalışan Arayanlar bölümüne açılmış ilan bakarsanız :) tam zamanlı aramıyorlar zaten... Sanırım öyle algıladınız siz
ama yinede bilgi verilmesi iyi olurdu evet
Quark mı InDesign mı

eckogila

🏅Acemi Tasarımcı🏅
firma bilgilerinizi ve istenilen ozellikleriniz yazarsanız herkesi bilgilendirebilirsiniz böyle ilan görmedim

extorr

🌱Yeni Üye🌱
biraz daha ayrıntı vermekte yarar var sanırım..
bazı arkadaşlara konu derin gelmiş gibi duruyor...
sayfa tasarımını tek başına yapacak bir arkadaş aranıyor...
yani kendi kendisinin yönetmeni olacak...
tabiki bazı telkinler önceden verilecek.. ona göre birşeyler yapılması istenecektir
mesela gazetenin format olarak
hürriyet yada sabah tarzında olması gerekiyor
... programa gelince istersen freehand programında yap bu beni enterese eden bi durum değil... bana teslim tarihinde verebiliyorsan ve istenilen formatta yapabiliyorsan
sorun yok
... sigorta yapmıyoruz:)))
... maaş tatminkar
... iş beğenilirse devam edilecek ...
zaten yüz yüze görüşmeler olacak
bir şekilde arkadaş olmamız gerekiyor. vs vs....

elinizde buna benzer bir iş örneği.. yada daha iyisi varsa bana yollarsanız sevinirim
sonuc olarak hürriyeti ve sabah gazetelerini beğenmiyorum... tamamen müşteri böyle istediği icin bu formatta yapıyoruz... daha iyi işleri olan arkadaşlar varsa daha iyi olur...
ugraşmamış oluruz
bana gelince 6 senedir bu piyasadayım iyi yada kötüyü ayırt edebiliyorum
şuan işveren durumunda oldugum icin bu görece beni bağlıyor

daha ayrıntılı bilgiyi sececeğimiz arkadaşla paylaşmak istiyoruz...
bazı kelimeleri coğul bitirdim
2 arkadaş daha var...
3. bir iş arkadaşı arıyoruz
kolay gelsin

Berlaquettin

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Selamlar

Merhaba ilaniniz ile ilgileniyorum, su an tam zamanli bir yayinevinde calisiyorum, 8 yildir masaustu yayincilik uzerine calistim, daha once medikal gazeteler hazirladim ama bu konuda kendime guveniyorum.

mail adresim: ersen_can@hotmail.com

Referanslarimi buradan ulastirabilirim gorusmek dilegiyle.

leventelpen

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
leventelpen.co.cc
biraz daha ayrıntı vermekte yarar var sanırım..
bazı arkadaşlara konu derin gelmiş gibi duruyor...
sayfa tasarımını tek başına yapacak bir arkadaş aranıyor...
yani kendi kendisinin yönetmeni olacak...
tabiki bazı telkinler önceden verilecek.. ona göre birşeyler yapılması istenecektir
mesela gazetenin format olarak
hürriyet yada sabah tarzında olması gerekiyor
... programa gelince istersen freehand programında yap bu beni enterese eden bi durum değil... bana teslim tarihinde verebiliyorsan ve istenilen formatta yapabiliyorsan
sorun yok
... sigorta yapmıyoruz:)))
... maaş tatminkar
... iş beğenilirse devam edilecek ...
zaten yüz yüze görüşmeler olacak
bir şekilde arkadaş olmamız gerekiyor. vs vs....

elinizde buna benzer bir iş örneği.. yada daha iyisi varsa bana yollarsanız sevinirim
sonuc olarak hürriyeti ve sabah gazetelerini beğenmiyorum... tamamen müşteri böyle istediği icin bu formatta yapıyoruz... daha iyi işleri olan arkadaşlar varsa daha iyi olur...
ugraşmamış oluruz
bana gelince 6 senedir bu piyasadayım iyi yada kötüyü ayırt edebiliyorum
şuan işveren durumunda oldugum icin bu görece beni bağlıyor

daha ayrıntılı bilgiyi sececeğimiz arkadaşla paylaşmak istiyoruz...
bazı kelimeleri coğul bitirdim
2 arkadaş daha var...
3. bir iş arkadaşı arıyoruz
kolay gelsin

Neden sigorta yapmıyorsunuz ve bunu burada neden AÇIKÇA yazıyorsunuz?

Sigorta yapmak zorundasınız. Freelancer aramanız, sizi sigorta yapmaktan muaf kılmaz. Geçici işçiler veya mevsimlik işçiler bile sigortalanıyor. Grafikere neden bunu çok görüyorsunuz?

Pardon.. bir de "grafiker" değil, sayfa sekreteri demişsiniz. Bu durumda üstelik, aradığınız kişi, "gazeteci" tecrübesine ve kimliğine sahip biri olmalı. Üstelik normal iş yasasına değil, ayrıca basın iş yasasına tâbi olarak çalışmalı. Bu konuları hiç düşündünüz mü?

Grafink

Clone Trooper
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.grafink.org
ilan freelancer çalışan arayanlar bölümünde değilmi, ben mi yanlış gördüm?

tam zamanlı eleman ilanı açıklaması gibi olmuş bu. Sigorta falan?

leventelpen

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
leventelpen.co.cc
ilan freelancer çalışan arayanlar bölümünde değilmi, ben mi yanlış gördüm?

tam zamanlı eleman ilanı açıklaması gibi olmuş bu. Sigorta falan?

Bakın diyorum ki, tam zamanlı da olsa, yarı zamanlı da olsa, sigorta yapmak zorunda. Yarı zamanlı çalışınca, kimse sosyal haklarını kaybetmiyor. Piyasadaki mantık, kökünden yanlış, dikkat edin.

Grafink

Clone Trooper
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.grafink.org
anladım karikatürist. haklısın ama bir elemanı kaç şirket sigortalayacak ki, biz mevsimlik işçi değiliz ki, aynı anda 3-5 firma ile birlikte çalıştığımız da oluyor.

burda bi kavram kargaşası var bence.

freelance çalışan biri kendi sigortasından sorumludur diye düşünüyorum. sonuçta ssk nın amacı işçi çalışırken başına gelebilecek sorunlara çözüm üretmek.

ee,

freelance grafiker evinde çalışıyo zaten?

dikkat çekmek istediğim o sadece :)

leventelpen

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
leventelpen.co.cc
anladım karikatürist. haklısın ama bir elemanı kaç şirket sigortalayacak ki, biz mevsimlik işçi değiliz ki, aynı anda 3-5 firma ile birlikte çalıştığımız da oluyor.

burda bi kavram kargaşası var bence.

Aslında yasalarda bizim iş tanımımıza uygun bir şeyler bulmak, zor, biliyorum. Bu yüzden de biraz kafalar karışıyor. Ancak, yarı zamanlı çalışanı, mevsimlik veya geçici işçi olarak sigortalamak, mümkün. Ayın belirli günleri çalışıyorsa, sadece o günler için sigorta primi ödenebilir. Ayrıca, bir iş sözleşmesi olacak, çünkü. Ayın öteki günleri başka bir yerde çalışıyorsa, aynı günlerde orası da aynı işlemi yapacak. bunun bir sakıncası yok. Sözleşmeye göre tam zamanlı bir yerde kadrolu ve sigortalı ise ancak o zaman işvereninden izin almak zorunda.

Basın İş Yasası'na göre çalışan gazeteci -ki sayfa sekreteri tam da budur ve ben 1983'de mesleğe sayfa sekreteri olarak başladım- "sözleşmesinde aksi belirtilmedikçe, başka iş tutmakta serbesttir." Yani gazetede tam zamanlı çalışırken dahi, işvereni ile yaptığı sözleşmede "başka bir yerde çalışamaz" hükmü bulunmuyorsa, istediği gibi serbest işlerde çalışabilir. bir yazarın gazetede yazıp, başka başka dergilerde de makalelerinin çıkması bu yüzdendir.

Evinde çalışan, evinde çalışıyordur zaten, onun için yapacak (sözleşmeli çalışmasını tavsiye etme dışında) bir şey yok ama bu arkadaş, kendi iş yerlerinde yarı zamanlı çalışacak bir sayfa sekreteri arıyor.

Grafink

Clone Trooper
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.grafink.org
Evinde çalışan, evinde çalışıyordur zaten, onun için yapacak (sözleşmeli çalışmasını tavsiye etme dışında) bir şey yok ama bu arkadaş, kendi iş yerlerinde yarı zamanlı çalışacak bir sayfa sekreteri arıyor.

sorun orda zaten, ilan freelance arayanlar bölümünde, benimde merakım burdan doğmuştu zaten.

ama ek olarak görüş belirteyim,
freelancer lar, kendilerini ssk ya da özel kurumlardan sigorta edebilirler. ama tabii bunun için 50 liraya logo yapmamak ta gerekiyor.

leventelpen

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
leventelpen.co.cc
sorun orda zaten, ilan freelance arayanlar bölümünde, benimde merakım burdan doğmuştu zaten.

ama ek olarak görüş belirteyim,
freelancer lar, kendilerini ssk ya da özel kurumlardan sigorta edebilirler. ama tabii bunun için 50 liraya logo yapmamak ta gerekiyor.

Elbette bu da bir seçenek. 50 TL'na iş yapmamak da :) (Bir meslek ahlâkı sorunudur, her zaman üstüne basa basa vurguluyorum).

Freelancer çalışanların kendi kendini sigortalamak zorunda kalması da aslında çok sağlıklı bir durum değil. Devletin, anayasada açıkça yazılan "çalışma özgürlüğünü sağlama" görevini, tam ve layıkıyla, çağdaş gelişmelere uygun olarak yapmadığını gösterir. Eski zihniyetlerle gitmekte ısrar edilince, bu mesele, sadece freelancer'ların değil, bütün serbest çalışanların, sanatçıların ve bilimsel-sanatsal araştırma yapanların, korunmamasına yol açıyor.

Grafink

Clone Trooper
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.grafink.org
tabi orası şüphe götürmez, Türkiye ne kadar sosyal bir devlettir? bu başka bir tartışma hususu.

ama mesleki birlik olmadıkça, ve bu tüm plastik sanatları kapsamadıkça bu günün türkiyesinde sgk ya böyle bir diretme yaptırabilecek güç yok.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...