Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

sayının üstü nasıl yazılı?

coreldeniz

🌟Usta Tasarımcı🌟
Arkadaşlar benim bir sorum olacak corel 11 kullanıyorum bir sayının karesini nasıl yazabilirim mesela 1 in üstünde daha küçük 2 yazmak istiyorum ama yazamıyorum 1 ve 2 yi ayrı yazıp 2 yü küçültüp birin üstüne koyuyorum o zamanda yazıyı bir yere oturturken sorun oluyor tek parça olarak nasıl yazabilirim şimdiden sağolun umarım anlatabilmişimdir

Erkan ERGEN

🏆Pro Tasarımcı🏆
corel'de kostüm ayarlarına girdiğinizde orada commands ı seçip text menüsünü işaretlediğinizde üssü ve kökü yazma seçeneklerinin olduğunu görürsünüz. komutu seçip kısayol atayarak ya da sürükle bırak ile üst menüye yerleştirerek kullanıma açabilirsiniz. tavziyem kısayol atamanızdır yazarken kolaylık sağlar.

firkete

🏆Pro Tasarımcı🏆
üsse alacxağın yazıyı seç 11 de sanırım text özelliklerinde position da super script var onu seç işin görülür.İStersen kısayola da atayabilirsin

coreldeniz

🌟Usta Tasarımcı🌟
alwaysbroker kostüm ayarları nerde daha açık yazarmısın hangi menünün altında olduğunu ben biraz yeniyimde. Şimdiden sağol

coreldeniz

🌟Usta Tasarımcı🌟
Bu menüleri buldum dediğini yaptım ama yazmaya başladıktan sonra bişey değişmedi bide yazıp yazıyı seçip denedim genme olmadı ben biraz acemiyim kusura bakma daha dataylı anlatırsan yapıcam heralde yazıyı yazıpnı yapıcam bunları.

özgüll

👑Efsanevi Grafiker👑
Ben de hiç yapmadım ama şimdi ilk kez deniyorum ve yaptığımı sana adım adım yazacağım:

Büyük harfle "X2" yaz. Ctrl j/customozation/commands yap. File kısmından da "text" seçili olsun. Yuvarlak içine aldığım superscript'e tut ve ekrana taşı. Minicik bir kare içinde sana bir kutucuk gelecek. Şunun gibi:

Sonra yazdığımız "X2" nin sadece 2'sini seç ve o gelen kutucuğa tıkla. Böylece 2 sayısı X'in üzerine gelecek. Sonuç:

alwaysbroker'ın dediği gibi bunu kısayol olarak atarsan her defasında da bu kadar uğraşmamış olursun.

Umarım anlatabilmişimdir.

coreldeniz

🌟Usta Tasarımcı🌟
tdesigner84 harikasın herkeze çok teşekkürler yaptım valla menüleri pek bilmiyorum o yüzden biraz uzun anlattırdım ama sağolun çok sevindim öğrendiğim için çok işime yarıcak

özgüll

👑Efsanevi Grafiker👑

orhanbolat

🏅Acemi Tasarımcı🏅
m² bunun gibi bişeyse eğer kasdettiğin sağtaraftaki alt tuşuna basılı iken 0178yazarsan olur yani alt + 0178

orhanbolat

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşlar benim bir sorum olacak corel 11 kullanıyorum bir sayının karesini nasıl yazabilirim mesela 1 in üstünde daha küçük 2 yazmak istiyorum ama yazamıyorum 1 ve 2 yi ayrı yazıp 2 yü küçültüp birin üstüne koyuyorum o zamanda yazıyı bir yere oturturken sorun oluyor tek parça olarak nasıl yazabilirim şimdiden sağolun umarım anlatabilmişimdir

sol alt + 0178