Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Seni Hep Aradım - Karakalem Çalışmam...

child_play

♾️Grafik Gurusu♾️
Yorumlarınız benim için çok değerli. :angel:
Gelişmeme çok büyük katkı sağlayacağınızdan şüphem yok. Yorumlayan herkese şimdiden teşekkür ederim. :utann:

Not: Tarama olduğu için, bazı yerlerinde bozukluklar var. Kusuruma bakmayın. :(

Çalışmamın orijinal hali:

Ve basit bir Photoshop filtresi uyguladığım bir diğer hali:

Benzer konular

N.design

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.stropiyerci.com
eleştirmek haddime değil :) ama bir önceki çizim e göre ilerleme var bence üzerinde biraz daha çalışmalısın çizimleriniz kaşı gözü ortaya çıktı diye sunuma geçme... yola devam emeğine sağlık

child_play

♾️Grafik Gurusu♾️
eleştirmek haddime değil :) ama bir önceki çizim e göre ilerleme var bence üzerinde biraz daha çalışmalısın çizimleriniz kaşı gözü ortaya çıktı diye sunuma geçme... yola devam emeğine sağlık

:) Teşekkür ederim Burak. Güzel yüreğin ve yorumun için. :angel:

:iloveyou:

kurbaa

🏆Pro Tasarımcı🏆
:surprised::surprised:child_play cook hoş olmuş çizimin...
Yorum yapmak hattime değil benimde ama bir ricam olacak, Kalemi kağıda sürerken yaptığın basıncı biraz düşürsen? Denemem o ki o çizgileri daha az görsek?
Kızın dudağının üstünde de bir problem var sanırım, zikzaklar oluşmuş...

Daha da geliştirirsin umarım...

Kolay gelsin...

Son düzenleme:

Agalloch

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.yucetasarim.com
ever arkadaşlarında dediği gibi ilerleme var tonlamada tersine çalıştıgında farkı görebilirsin yani su anki resmi örnek verirsem saçları koyu bir tonda yapıp yüz cehresini acık tende tabi yüzün iç kısımlarında geçişli tonlarda göz,burun,dudak gibi bölgeleri koyu tona yakın calısabilirsin çalışmaya devam et herkes böyle başladı ve devam edicek :) Başarılar dilerim

a.g.s.l

👑Efsanevi Grafiker👑
Kesinlikle ilerleme var.Tonlamalardan ziyade bence bırazcık ayrıntıya önem vermekte
gerekiyor.buda zamanla olucak ve gelişicek zaten ben çok begendim..
Emeğine sağlık mustafa, gerçekten yürekten kutluyorum seni :)
Başarıların daim olsun.EMEĞİNE sağlık.

child_play

♾️Grafik Gurusu♾️
:surprised::surprised:child_play cook hoş olmuş çizimin...
Yorum yapmak hattime değil benimde ama bir ricam olacak, Kalemi kağıda sürerken yaptığın basıncı biraz düşürsen? Denemem o ki o çizgileri daha az görsek?
Kızın dudağının üstünde de bir problem var sanırım, zikzaklar oluşmuş...

Daha da geliştirirsin umarım...

Kolay gelsin...

Yine canım kurbiş :giggle: diyesim gelen yorumlarından birisini yapmışsın. :giggle: Teşekkür ederim yorumun için. :)
Kalemin kağıda yaptığı basıncı düşünmekten ziyade, kalemi değiştirmem gerek sanırım. :giggle: Zira; bkz.:
Normal "bildiğin kurşun kalem" kullanıyorum (Ha! Bir de kalitesizinden yalnız :giggle:).
:) Şaka bir yana; gerçekten haklısın... Yüz hatları çok keskin oluyor; "o çizgileri daha az görsek?"ten kastın bu hatlar sanırım. :) (Pek anlamıyorum da :giggle:)
Bu aralar yoğunum! :S O yüzden bu çizim konusuna ağırlık veremedim; ama bundan sonraki çalışmamda hepinizi şaşırtmaya kararlıyım, istekli ve azimliyim. =) =) Bu çalışmayı çok özenli yapacağım çünkü. Belki 1 ay, belki 2 ay sonra tamamlanacak; ama çok uğraşacağım çooook. :)

Tekrar teşekkürler canım kurbiş. :angel: Güzel yüreğin, yapıcı yorumların ve varlığın için. İyi ki varsın. :party:

ever arkadaşlarında dediği gibi ilerleme var tonlamada tersine çalıştıgında farkı görebilirsin yani su anki resmi örnek verirsem saçları koyu bir tonda yapıp yüz cehresini acık tende tabi yüzün iç kısımlarında geçişli tonlarda göz,burun,dudak gibi bölgeleri koyu tona yakın calısabilirsin çalışmaya devam et herkes böyle başladı ve devam edicek :) Başarılar dilerim

Hımmm... :) Sizin gibi ustalardan "Evet, ilerleme var." gibi ifadeler duymak; inanın beni çok mutlu etti. :)

Sanıyorum anladım dediğinizi. :) Ben gölgelendirmeyi pek yapamıyorum. :S Ama dediğinizi (geçişleri koyu tonlara yakın) bir sonraki çalışmamda yapacağım. :angel: Bunu daha önceden neden düşünemedim bilmiyorum. :utann: Demek ki bir "usta"nın söylemesi gerekiyormuş. :party:
Teşekkür ederim Agalloch. Yardımlarınız için ne kadar teşekkür etsem az. :angel: İyi ki varsınız. Durmak yok, ileri. :smile:

Kesinlikle ilerleme var.Tonlamalardan ziyade bence bırazcık ayrıntıya önem vermekte
gerekiyor.buda zamanla olucak ve gelişicek zaten ben çok begendim..
Emeğine sağlık mustafa, gerçekten yürekten kutluyorum seni :)
Başarıların daim olsun.EMEĞİNE sağlık.

Teşekkür ederim Sinem. Gerçekten "bir milimetre" dahi olsa, ilerleme kaydettiğimi sizin gibi ustalardan duymak, beni ne kadar teşvik ediyor bilemezsiniz. :angel:

Ayrıntılar... Evet! Sanıyorum ki bütün çalışma o ayrıntılarda gizli. :) Ama zamanla başaracağım inşallah bunu. Yeni bir çalışma yapacağım ve inşallah hepinizi şaşırtacağım. :) Bir-iki ay sürse de güzel olacak, inanıyorum buna. :)

Beğeniniz için teşekkür ederim Sinem. :) Her ne kadar ben beğenmesem de. :giggle:
(Aslında bana göre çok çok güzel de! :giggle:) Kendimden daha iyisini beklerdim. :D Neyse... Başaracağım inşallah. =)

PrcDark

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.prcdark.somee.com
Ellerine sağlık child_play
Umarım yaptığın bu iş'te emin adımlarla ilerlersin.
Bu konuda yorum veya eleştri yapacak konumda olmadığımdan sadece başarı dileklerimi sunuyorum. saygılar

irm.art

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Emeğinize ve azminize sağlık. Bildiklerimi izniniz ile aktarmak isterim.
- Desenlerde özellikle portre çizimlerinde dikkat etmemiz gereken unsurlardan biri çizgilerdir. Deneme çizgileriniz muhakak olmalı. Bu doğru çizgiyi bulmanız açısından sizi çok yarar sağlayacaktır.
- Oran ve orantı unsurunu dikkate alırken yardımcı çizgi dediğimiz çizgilerden faydalanırsanız ölçüde fazla sapma olmayacaktır.
- Çizgilerinizi yemeyin. Yani çok bastırıp onları kaybetmeyin ki göze katı gelmesin.
- Kafa duruş pozisyonunu temele oturttuktan sonra gölgeleme dediğimiz olay ile boyutlandırmaya gideriz ki size tavsiyem şu aşamada bunlara girmeyin ve eskiz çalışın.
- Bir bütünden ziyade bir eskiz defterinize ayrı ayrı organlar üzerinde oynama yaparak çizerseniz bu bütüne ziyade daha etkili olacaktır.

Başarılar.

child_play

♾️Grafik Gurusu♾️
Ellerine sağlık child_play
Umarım yaptığın bu iş'te emin adımlarla ilerlersin.
Bu konuda yorum veya eleştri yapacak konumda olmadığımdan sadece başarı dileklerimi sunuyorum. saygılar

Teşekkür ederim PrcDark. :angel: Güzel yorumun ve dilerlerin için. Çok sağol. :) Saygı bizden. :)

Emeğinize ve azminize sağlık. Bildiklerimi izniniz ile aktarmak isterim.
- Desenlerde özellikle portre çizimlerinde dikkat etmemiz gereken unsurlardan biri çizgilerdir. Deneme çizgileriniz muhakak olmalı. Bu doğru çizgiyi bulmanız açısından sizi çok yarar sağlayacaktır.
- Oran ve orantı unsurunu dikkate alırken yardımcı çizgi dediğimiz çizgilerden faydalanırsanız ölçüde fazla sapma olmayacaktır.
- Çizgilerinizi yemeyin. Yani çok bastırıp onları kaybetmeyin ki göze katı gelmesin.
- Kafa duruş pozisyonunu temele oturttuktan sonra gölgeleme dediğimiz olay ile boyutlandırmaya gideriz ki size tavsiyem şu aşamada bunlara girmeyin ve eskiz çalışın.
- Bir bütünden ziyade bir eskiz defterinize ayrı ayrı organlar üzerinde oynama yaparak çizerseniz bu bütüne ziyade daha etkili olacaktır.

Başarılar.

İrem'e katılıyorum emeğine sağlık aşağıdaki linkte sana faydalı olucak bilgiler bulabilirsin.
https://www.grafikerler.net/cizim-teknikleri-t48656.html

Yorumlarınız ve yardımlarınız için size ne kadar teşekkür etsem azdır. :utann:
İyi ki varsınız arkadaşlar. Hepinize sonsuz teşekkürler. :angel:

MehmetBaran

🌟Usta Tasarımcı🌟
Emeğinize sağlık.

Çalışmanızda tekniğinizi biraz daha geliştirirseniz güzel işler çıkacaktır.
Portrede hatları çizgi ile değil de gölgeleme tekniği ile belirlerseniz daha iyi olacaktır.
Gerekli yorumlar yapılmış zaten. Ama devamı mutlaka gelsin. Çalıştıkça daha da güzelleşecektir çizimleriniz.

Tebrik ederim.

...

child_play

♾️Grafik Gurusu♾️
Emeğinize sağlık.

Çalışmanızda tekniğinizi biraz daha geliştirirseniz güzel işler çıkacaktır.
Portrede hatları çizgi ile değil de gölgeleme tekniği ile belirlerseniz daha iyi olacaktır.
Gerekli yorumlar yapılmış zaten. Ama devamı mutlaka gelsin. Çalıştıkça daha da güzelleşecektir çizimleriniz.

Tebrik ederim.

...

Evet haklısınız. :) Yorumunuz ve önerileriniz beni çok mutlu etti. :) Çok teşekkür ederim. :angel:
Bundan sonraki denemelerimin daha iyi olacağından eminim (siz ve sizin gibi yapıcı eleştiri ve önerileriyle yol gösteren diğer arkadaşlarım sayesinde.) Yüreğinize sağlık. :angel: :angel: