Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Shape içine resim sığdırmak

delyeagle

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba arkadaşlar,
Rectangle tool ile bir yuvarlak çiziyorum varsayalım, onun içine resim sığdırmak istiyorum.
yani resimi shape ölcüsünde kesmek istiyorum. ne şekilde yapabilirim bunu?
teşekkürler...

Benzer konular

mahbes

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşım, öncelikle eliptical marquee tool ile shifte basılı tutarak düzgün bir yuvarlak çiz. daha sonra bunun içini herhangi bir renkle doldur.sonra içine gömmek istediğin resmi aç, bu yuvarlağın bulunduğu çalışmana yapıştır. yani şunu demek istiyorum, resminin layeri, yuvarlağın bulunduğu layerin üzerinde olsun. bunu da sağdaki layer kısmından farenle sürükleyip yapabilirsin. daha sonra resmin layeri seçili iken Ctrl+Alt+G tuşlarına aynı anda bas. Resmin hazır =) Örneğin;

Ufuk Cebeci

🏆Pro Tasarımcı🏆
arkadaşım, öncelikle eliptical marquee tool ile shifte basılı tutarak düzgün bir yuvarlak çiz. daha sonra bunun içini herhangi bir renkle doldur.sonra içine gömmek istediğin resmi aç, bu yuvarlağın bulunduğu çalışmana yapıştır. yani şunu demek istiyorum, resminin layeri, yuvarlağın bulunduğu layerin üzerinde olsun. bunu da sağdaki layer kısmından farenle sürükleyip yapabilirsin. daha sonra resmin layeri seçili iken Ctrl+Alt+G tuşlarına aynı anda bas. Resmin hazır =) Örneğin;

çok faydalı bir kısayol anlatımı. teşekkürler

Onr.bsr.krz

🌱Yeni Üye🌱
bir elips cizelim elipsi secili hale getirip ve icine yapıstıracagimiz resmi komple secili hale getirip ctrl + c ile copy edip sonra elips'in bulunduğu katmanın üzerindeyken ctrl + alt + V tusuna basarak da yapıstırıp sonra ctrl + T ile boyutlandırmak şartı ile aynı işlemi yapabiliriz bence.

ZirZoop

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Bana göre en doğru yolu;

ilk olarak yumarlak veya baska bir şekil içine alacağın resmi seçip Edit>Copy Merged diyoruz, sonra düzgün bir yuvarlak Seçiyoruz ve Edit>Past Into diyoruz resim yumarlağın içinede artık ve yuvarlak dışı maskeleniyor..

Bu yöntemin yararı yuvarlak içinde resmi istediğin şekilde büyütüp küçültüp sağa sola çekp istediğin gölgesini kulana bilirsin...

animanyac33

🌱Yeni Üye🌱
Bana göre en doğru yolu;

ilk olarak yumarlak veya baska bir şekil içine alacağın resmi seçip Edit>Copy Merged diyoruz, sonra düzgün bir yuvarlak Seçiyoruz ve Edit>Past Into diyoruz resim yumarlağın içinede artık ve yuvarlak dışı maskeleniyor..

Bu yöntemin yararı yuvarlak içinde resmi istediğin şekilde büyütüp küçültüp sağa sola çekp istediğin gölgesini kulana bilirsin...

bu da sağlam yöntem sağol:wink:

pbx

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bence de diğer yöntem de iyi ama en sağlıklısı bu.
herkese teşekkürler.

Rhyzard

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bana göre en doğru yolu;

Evet Bu Daha Iyı Tessekurler

yavuz_0303

🌱Yeni Üye🌱
En sağlam yol iki layeri seçip gruplandırmak... Emeğine sağlık, paylaşım için tşkler...

halit83

🌱Yeni Üye🌱
Layer dan create clipping mask seçeneğini kullan...