Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Silk Road - Karim Rashid

Nuray Gülden

desperate içmimar
🏅Acemi Tasarımcı🏅
İç mimarlar olarak pek sevdiğimiz Karim Rashid'in restaurant tasarımı.Çalışmalarında organik formlar kullanması kendisine yakın hissetmemi sağlasada sürekli aynı formları kullanması "ama yeter be Karim!" dedirtiyor.:rofl:

001.jpg

002.jpg

003.jpg

004.jpg

005.jpg

006.jpg

007.jpg

Burada gördüğünüz organik formu neredeyse tüm çalışmalarında kullanıyor :puke:
008.jpg

009.jpg

010.jpg

011.jpg

012.jpg

013.jpg

014.jpg

Seviyorum desemde Karim'i pek bi kıskanmaktayım aslında :tongueout: Proje hocamızın demesine göre bizimde arkamızda o kadar destek,sınırsız malzeme ve sınırsız reklam olsa piyasada Karim'in tozunu attırırmışız.:rofl:
Bencede öyleeee :tongueout: :cool2:

Benzer konular

inarch

🌱Yeni Üye🌱
adam malzemeyi iyi kullanıyor,hayal dünyası organik formlarla dolu :)

Nuray Gülden

desperate içmimar
🏅Acemi Tasarımcı🏅
bizde öyle olacak mıyız dersin :( :p

Şinasi KADIOĞLU

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.tokat.com
tasarım süper de,, ben aslında aydınlatmasına bayıldım,, çok ustaca bir aydınlatma yapılmış ,, rahat bir ortam olmuş .. Karim Rashid'in gıyabında teşekkür ederiz. :)

Nuray Gülden

desperate içmimar
🏅Acemi Tasarımcı🏅
tasarım süper de,, ben aslında aydınlatmasına bayıldım,, çok ustaca bir aydınlatma yapılmış ,, rahat bir ortam olmuş .. Karim Rashid'in gıyabında teşekkür ederiz. :)

evet bencede karim yapmış :) barrisol denilen aydınlatma çeşidi kullanılmış birçok yerde.

barrisol hakkında detaylı görsel içinburaya bi tık tık :)

arminas88

🌱Yeni Üye🌱
kendisi idolümdür :) karim rashid'i tasarımın prensi olarak adlandırıyolar ve bence bu cok dogru ;) şekil 1-A görüldügü üzere .. birde atatürk havalimanında ki yapıkrediye yaptıgı bekleme odasını görmenizi tavsiye ederim . ara sırada karim rashid in int. sayfasına girin aklınıza yeni ve güzel fikirler getirmesinde yardımcı olur :) arkasına aldıgı destek başarmiş oldugu başarilardan snra gerçekleşti ama haklılarda adam bu işi iyi yapiyor. işe alicagi elemanlarla yüzyüze mülakat yapiyo en tepeden en aşşagiya kadar herkesi tanımak istiyor onun ofisindeki takımından biri olmak isterdm dogrusu :)

Nuray Gülden

desperate içmimar
🏅Acemi Tasarımcı🏅
kendisi idolümdür :) karim rashid'i tasarımın prensi olarak adlandırıyolar ve bence bu cok dogru ;) şekil 1-A görüldügü üzere .. birde atatürk havalimanında ki yapıkrediye yaptıgı bekleme odasını görmenizi tavsiye ederim . ara sırada karim rashid in int. sayfasına girin aklınıza yeni ve güzel fikirler getirmesinde yardımcı olur :) arkasına aldıgı destek başarmiş oldugu başarilardan snra gerçekleşti ama haklılarda adam bu işi iyi yapiyor. işe alicagi elemanlarla yüzyüze mülakat yapiyo en tepeden en aşşagiya kadar herkesi tanımak istiyor onun ofisindeki takımından biri olmak isterdm dogrusu :)

yaa yapıkredinin bekleme salonunu bilmezmiyimm lütfen yanii :D karim rashidi yakından takip ederim ben neredeyse tüm örneklerini görmüşümdür:yes:

arminas88

🌱Yeni Üye🌱
yaa yapıkredinin bekleme salonunu bilmezmiyimm lütfen yanii :D karim rashidi yakından takip ederim ben neredeyse tüm örneklerini görmüşümdür:yes:

:smile::smile: okdar rengi başkası kullansa gözü yorar güzel gelmez ama karim bu işi biliyo :) bu dönmki projemde de restaurant seçmek zornda kaldm bu tip örnekler ararken denk geldi bu site hmen üye oldm bnde :) bnde yakn takipçisiyim sanıyodm kendimi meger adam ipek yolu yapmiş :tongueout:
önce can özkan ' ın gece klübü projesi gibi bişiler tasarladm klüb yapicaktm snra hoca vazgeçirdi restaurant yap sen filan dedi iyi dedim giriştik bi işe bakalm nası bişi cikicak sene sonuna kdar:smile:

Nuray Gülden

desperate içmimar
🏅Acemi Tasarımcı🏅
:smile::smile: okdar rengi başkası kullansa gözü yorar güzel gelmez ama karim bu işi biliyo :) bu dönmki projemde de restaurant seçmek zornda kaldm bu tip örnekler ararken denk geldi bu site hmen üye oldm bnde :) bnde yakn takipçisiyim sanıyodm kendimi meger adam ipek yolu yapmiş :tongueout:
önce can özkan ' ın gece klübü projesi gibi bişiler tasarladm klüb yapicaktm snra hoca vazgeçirdi restaurant yap sen filan dedi iyi dedim giriştik bi işe bakalm nası bişi cikicak sene sonuna kdar:smile:

aa siz kendiniz mi seçiyorsunuz projenizi :S bizde bir konu vardır herkes onu yapar bu dönem butik otel tasarımı yapacağız mesela hepimiz farklı kavramlarla :)yıl sonunda görsellerini görmek isterimm gönderirseniz sevinirim :) karim rashid krall yaa o ne yapsa güzel :D:rofl:

arminas88

🌱Yeni Üye🌱
aa siz kendiniz mi seçiyorsunuz projenizi :S bizde bir konu vardır herkes onu yapar bu dönem butik otel tasarımı yapacağız mesela hepimiz farklı kavramlarla :)yıl sonunda görsellerini görmek isterimm gönderirseniz sevinirim :) karim rashid krall yaa o ne yapsa güzel :D:rofl:

butik otel kraldır ya :)) fikrin gelmediyse verebilirim :D butik hotel kavramı olarak .. valla bi dönem gelen hoca ofis yap dedi öbür dönem gelen ne yapmak istersin diye sordu :D bu dönemkide 1.proje 2.proje diye ayirmiş 4.projeyi yapiyorm işte ben ordada bar cafe poliklinik rest. gece klübü vardi sinema ofis magaza filan ypmiştm zten onlarda vardi ama neyse rest. ypcaz :) tabiki 3boyut çalişiyorm zten v-ray de biraz sorn yaşiyorm pc den dolayi ama paylaşmaya çalişicam görselleri :)

Nuray Gülden

desperate içmimar
🏅Acemi Tasarımcı🏅
butik otel kraldır ya :)) fikrin gelmediyse verebilirim :D butik hotel kavramı olarak .. valla bi dönem gelen hoca ofis yap dedi öbür dönem gelen ne yapmak istersin diye sordu :D bu dönemkide 1.proje 2.proje diye ayirmiş 4.projeyi yapiyorm işte ben ordada bar cafe poliklinik rest. gece klübü vardi sinema ofis magaza filan ypmiştm zten onlarda vardi ama neyse rest. ypcaz :) tabiki 3boyut çalişiyorm zten v-ray de biraz sorn yaşiyorm pc den dolayi ama paylaşmaya çalişicam görselleri :)

dans kavramından ve onun çağrıştırdığı alt kavramlardan yola çıktık bende proje 4ü yapıyorum şuan bizde işler çok farklı işliyor ya :) mesela proje 1de fraktal fuar standı tasarımı yaptık.proje 2 de çocuk kütüphanesi yaptık kabuğu ve içi kendimiz tasarladık (foruma koydum görsellerini ) proje 3te mağaza tasarımı yaptık şimdide butik otel işte.siz hangi üniversitesiniz ?

arminas88

🌱Yeni Üye🌱
dans kavramından ve onun çağrıştırdığı alt kavramlardan yola çıktık bende proje 4ü yapıyorum şuan bizde işler çok farklı işliyor ya :) mesela proje 1de fraktal fuar standı tasarımı yaptık.proje 2 de çocuk kütüphanesi yaptık kabuğu ve içi kendimiz tasarladık (foruma koydum görsellerini ) proje 3te mağaza tasarımı yaptık şimdide butik otel işte.siz hangi üniversitesiniz ?

istanbul aydın üniversitesnde okuyorum, 3.sınıfız galiba ikimizde aynı projedeysek .ben geçen sene fuar stand tasarımı yapan bi firmada gördüm stajımı keşke bizede stand yapımı filan ciksa en iyi oldugum konudur ayıptır söylemesi :D
evet forumu gezdim ,gördüm çalişmanızı ; begendim de üstelik :) butik hotel konusuna göre cok çeşitlilik gösterir ama alt konulardan yararlanarak yapicagin odalara cok kolay konsept bulabilirsn ve dans güzel bi konu bence :) buna engüzel örnek library otel , otelin geneli kütüphane gibi tasarlanmiş ve 11 katı farklı temalarda dizayn edilmiş edebiyat katı felsefe katı tarih katı gibi .. :)

pramier

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
saçmalamış bişeye benzemiyor.

Nuray Gülden

desperate içmimar
🏅Acemi Tasarımcı🏅
saçmalamış bişeye benzemiyor.

ya siz buranın karar mercii misiniz benim hangi konum varsa gelip negatif bi yorum yapıyorsunuz (bakınız maske mağazası için logo tasarımı topicim) siz kimsiniz yada nesiniz ben neyse de dünyanın başarısını kabul edip önünde saygıyla eğildiği adamın çalışmasına olmamış bişeye benzemiyor gibi yersiz ve bize hiçbirşey katmayan bir eleştiri getiriyorsunuz.Kolaysa siz yapın bir de sizinkini görelim.Herkes herşeye yorum yapmasın bence ya bu nedir ağzı olan konuşuyor :anlamsiz:

pramier

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Ben beğenmedim. Beğenmek zorundamıyım. Ayrıca kim yaptıysa bunları adı bile önemli değil çok kötü yapmış. Dünya bu kişinin önünde eğilebilir. Siz ve bu sayfadaki arkadaşlar da eğilebilir. YAŞADIĞIMIZ BU YERDE KOYUN ÇOK. KEÇİ, HATTA İNEK ÖKÜZ NE ARASAN VAR. SEN KOYUNLARIN PEŞİNDEN GİTME DİYE BEN DÜŞÜNCELERİMİ YAZIYORUM.

ŞİMDİ NEDEN OLMAMIŞ ONU ANLATAYIM. GÖRSELLİK, RENK, UYUM, ESTETİK, KULLANILAN MALZEMENİN KALİTESİ, KULLANIŞ KOLAYLILIĞI VE EMEK. BUNLARIN HEPSİ BİR ARAYA GELİRSE ZATEN STANDARTLARIN ÇOK ÜSTÜNDE BİR İŞ ÇIKMIŞ OLUR. PARÇALARI BİRLEŞTİRMEK BU KADAR ZOR MU SİZİN İÇİN. KENDİNİZİ BU KADAR AŞŞAĞIDA GÖRMENİZ ÇOK ÜZÜCÜ. GELELİM FOTOĞRAFTAKİ OLMAMIŞLIĞA. ARKADAŞ BUNLARIN HEPSİNİ UYGULAMIŞ. AMA RUHUNU KATAMAMIŞ. YANİ BU TASARIMLAR BANA GÜNLERCE OTURUP BİŞEY ANLATMALI. HER BAKTIĞIMDA BAŞKA ŞEYLER GÖRMELİYİM. BUDA DOKUYLA OLUR. ODA YOK BURDA ONUN İÇİN KÖTÜ OLMAMIŞ DİYE YAZDIM. BANA GÖRE TABİİ. ZEVKLER TARTIŞILMAZ UNUTMAYIN.

arminas88

🌱Yeni Üye🌱
Sizin zevkinize hitap etmedigi için olmamış diyosunuz zaten. şöyle bi cümle kurmuşsunuz : 'ŞİMDİ NEDEN OLMAMIŞ ONU ANLATAYIM. GÖRSELLİK, RENK, UYUM, ESTETİK, KULLANILAN MALZEMENİN KALİTESİ, KULLANIŞ KOLAYLILIĞI VE EMEK. BUNLARIN HEPSİ BİR ARAYA GELİRSE ZATEN STANDARTLARIN ÇOK ÜSTÜNDE BİR İŞ ÇIKMIŞ OLUR.' karim rashid'in her işinde zaten bu saydıklarınız var. Siz görmek istemiyo yada göremiyo olabilirsiniz veyahutta zevkinize hitap etmiyo olabilir. Ama aksini iddaa etmekte bi bakış açısıdır buna saygı duyarım ve öyle olmadıgını iddaa ederim saygı beklerim tıpkı konuyu açan arkadaşımız gibi :) ;)

Nuray Gülden

desperate içmimar
🏅Acemi Tasarımcı🏅
Ben beğenmedim. Beğenmek zorundamıyım. Ayrıca kim yaptıysa bunları adı bile önemli değil çok kötü yapmış. Dünya bu kişinin önünde eğilebilir. Siz ve bu sayfadaki arkadaşlar da eğilebilir. YAŞADIĞIMIZ BU YERDE KOYUN ÇOK. KEÇİ, HATTA İNEK ÖKÜZ NE ARASAN VAR. SEN KOYUNLARIN PEŞİNDEN GİTME DİYE BEN DÜŞÜNCELERİMİ YAZIYORUM.

ŞİMDİ NEDEN OLMAMIŞ ONU ANLATAYIM. GÖRSELLİK, RENK, UYUM, ESTETİK, KULLANILAN MALZEMENİN KALİTESİ, KULLANIŞ KOLAYLILIĞI VE EMEK. BUNLARIN HEPSİ BİR ARAYA GELİRSE ZATEN STANDARTLARIN ÇOK ÜSTÜNDE BİR İŞ ÇIKMIŞ OLUR. PARÇALARI BİRLEŞTİRMEK BU KADAR ZOR MU SİZİN İÇİN. KENDİNİZİ BU KADAR AŞŞAĞIDA GÖRMENİZ ÇOK ÜZÜCÜ. GELELİM FOTOĞRAFTAKİ OLMAMIŞLIĞA. ARKADAŞ BUNLARIN HEPSİNİ UYGULAMIŞ. AMA RUHUNU KATAMAMIŞ. YANİ BU TASARIMLAR BANA GÜNLERCE OTURUP BİŞEY ANLATMALI. HER BAKTIĞIMDA BAŞKA ŞEYLER GÖRMELİYİM. BUDA DOKUYLA OLUR. ODA YOK BURDA ONUN İÇİN KÖTÜ OLMAMIŞ DİYE YAZDIM. BANA GÖRE TABİİ. ZEVKLER TARTIŞILMAZ UNUTMAYIN.

Bence koyun burada siz oluyorsunuz ortaya böyle güzel işler çıkaramayıp çıkaranları böyle saygısızca ezen,emeğe saygısı olmayıp sadece yersiz eleştiri yapmayı bilen topluluğa dahilsiniz görüyorum ki...düşündüklerinizi böyle bir saygı çerçevesi içerisinde iletmeyi deneseydiniz şuan bunları konuşmamış olurduk.emeğe biraz olsun saygı duyun "olmamış saçmalamış" ne demektir yani(Karimin ne düşünerek bu mekanı tasarladığını nerden biliyorsunuz :/ ) Ayrıca sırf burda değil benim diğer konumda da aynı şeyi yaptınız bu üyenin benle sorunu nedir diye düşünmeden edemedim.ordada saygısız yorumlar...İç mimarlık bölümünde okuyan ve iç mimarlık mesleğine atılmadan önce de bu alana gönül vermiş biri olarak sizden daha çok şey görmüş ve sizden daha çok malzeme,estetik,renk,uyum bilen bir insan olduğumu düşünüyorum İÇMİMARİ anlamda (bunların dersini alıyorum inanmıyorsanız buraya tıklayın lütfen ) Ben her baktığımda başka şeyler görüyorum,duvar yüzeyleri beni mest ediyor,Karim rashide bayılıyorum konu burda KAPANMIŞTIR!!