Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Sizce gerçekten grafiker olmalımıyım?

NESR1V

🌱Yeni Üye🌱
merhaba ben henuz unıversıteyede gıtmıorum gercı ama. ben 15 yasındayım lıse1 e gıdıorum tabı artık lıse 2 sayılırız orası ayrı.ama alan secıcez ve ona gorede meslegımızı olcz yanı.sımdı benım onumde bence 2 secenek var.bnm ıngılızcm ıyı.ama cızımım de ıyı.e bılgısayar kullanmayı da bılorm.dıl bolumunu secersem kesın dılcı olucam. ama bıyanım tmyı de secmek ıstıo cunku tmden grafıkerlık olunuomus.etrafımdakı kıme sorduysam herkes apısıp kalıo yanı ne dsemkı fln oluo onlarda sunu ol bunu ol demıolr. sızde grafıkersınız sızın dusuncelerınız benım ıcın onemlı.söle dıım photoshopda kendımce oynamayı sevıorum mesela.hatta kendı logomu yaptımda daha bugun kayıt oldgmdn dolayı sıtenıze nası koycm bılmıorm. ve ben 7. sınıftan berı grafıker olmk ıstıorum hayalım yanı bıyerde. ama bazı ınsanlarda grafıkerlıkte para yok felan dıo.nebılım ya dıl mı secım tm mı secım ne olım sızce? lutFENNN! yorum yapın en azından bişe deyin. tşkkrler..

Benzer konular

Hande DEMİR

♾️Grafik Gurusu♾️
"Sizce gerçekten grafiker olmalımıyım?" diye bize soruyorsan eğer, sakın grafiker olma derim ben.
"Ben grafiker olmalıyım" diyebiliyorsan, içinde en ufak bir kararsızlık yok ise, grafiker ol diyebilirdim ama gördüğüm kadarıyla durum öyle değil.

diğer seçenekte dil demişsin, ingilizcem iyi demişsin ama önce Türkçe'ni geliştir diyebilirim bu konuda da.

forumda yeniymişsiniz. aramıza hoşgeldiniz.

Yasemin

Belgisiz Sıfat
👑Efsanevi Grafiker👑
7. sınıftan berı grafıker olmk ıstıorum hayalım yanı bıyerde. ama bazı ınsanlarda grafıkerlıkte para yok felan dıo

bana sevdigim bir hocam okulda şunu sölemişti
üniversite genelde iki amaçlı okunur
1 ileride iyi paralar kazanmaktır amaç
yada hayatın boyunca sevdigin yapmaktan hoşlandıgın bir meslek sahibi olmak
ben ikincisini sectim ve çok mutluyum istedigim bir işi yapıyorum
seçtigim meslegi sevdigim için olumsuz yönlerini görmiyebiliyorsun ama sadece para için bu işi yaparsan olumsuzluklar seni daha çok sıkıcaktır ve mutsuz olucaksın
bu benim tercihim ama bu meslek sevilerek yapılmalı.....

sibel baran

🌱Yeni Üye🌱
bence seni ne mutlı edecekse hayallerinin peşinden git.ama okulunuda oku mutlaka

burcuozenxx

🏆Pro Tasarımcı🏆
Grafiker olmak için başkalarına sorma bence. Gerçekten grafiker olmak istiyosan grafiker ol. Eğer içinden geliyosa grafiker olmalısın yani bu tamamen sana kalmış bir konu. Bu soruyu kendine sormalısın.

Moderatör tarafında düzenlendi:

el_chancho

♾️Grafik Gurusu♾️
Grafiker olmak için başkalarına sorma bence. Gerçekten grafiker olmak istiyosan grafiker ol. Eğer içinden geliyosa grafiker olmalısın yani bu tamamen sana kalmış bir konu. Bu soruyu kendine sormalısın.

Ne grafikerim ne tasarımcıyım...arkasın dedigine kesinlikle katılyıroum benim sana tavsiyem grafikerlik okumaman...nedeni ise sordugun soru yüzünden...gercekten bunu okumayı ve ilerde meslek olarka yapıp ekmek yeyip mutlu olmayı istiyosan sormaman gerekirdi...yada soruyu grafikerlik nasıl bir meslektir diye degiştirip kıstasları sana uyuyosa buna göre hareket edebilrisin...

sedat17

🏆Pro Tasarımcı🏆
szi şiddetle kınıyorum özenti olarak grafiker olmayın bence size göre bir meslek deil.olmayın benden size bir tavsiye ;) öğretmen olun pasta yiyin..

omerayar

🌟Usta Tasarımcı🌟
bence grafikerliği parayla karşılaştırma.bişeyler yaratıp bundan mutlu oluyorsan düşünebilirsin grafik bölümünü okumayı...(ayrıca güzel dilimizi bu güzelliğine yakışır biçimde kullanırsak dahada güzel olur) başarılar.........

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
sadece tek tavsiye;
böyle bir yazım şekliyle ne grafiker olunur ne de dilci ( ne demekse artık o)

canx

🏅Acemi Tasarımcı🏅
sizin ne olamak istediginize baglı bence 2 şık ikiside iyi yol kararı iyi düşün ver...

merve çelik

🌱Yeni Üye🌱
etrafımdakı kıme sorduysam herkes apısıp kalıo yanı ne dsemkı fln oluo onlarda sunu ol bunu ol demıolr demişsin başkalarının kararıyla hareket etme. Bence kendi kararını kendin ver.Gerçekten senin hayalin grafikerlik olsaydı bu soruyu sormazdın.

neslisah

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bende grafik fotoğraf okuyorum.şuan lise 3'e geçtim ve bölümü mü seçerken hiç grafik okucağım aklıma gelmezdi.ben çizim yapmayı sevmezdim öle bi yeteneğimde yokktu.Ama liseye geldim bölüm seçicez ilk baş bu meslekte iyi para var die ilk tercih die yazdım.tercihleri idareye verdikten sonra pişman oldum değiştirmek istedim ama olmadı.inş. tutmaz die dua ediyodum ki bu bölümü kazandım.ilk başlar hep yapamıcm dioyodum ama öle olmadı yapmaya sevmeye başladım yeteneğim yok deilmişş aslında varmışta ben bunu hiç görmüyomuşum.Meslk derslerimin hepsi 5 geldi ve çizimimde çok iyi şimdi iyikide bu bölümdeyim diorum...

Sen ne olmak istediğine iyi karar ver.iyi düşünn.sonradan pişman olma...ben olucağımı zannediyodum ama olmadım.inşallah sende olmazsın

Moderatör tarafında düzenlendi:

MehmetBaran

🌟Usta Tasarımcı🌟
ben okulunu okumadım bu yüzden kendime grafiker ya da tasarımcı diyemiyorum... ama yaptığım işlere baktığımda milletin yüzündeki hayranlık beni gururlandırıyor... iyi de para kazanıyorum... bu işe kendi çabalarımla giriştim ve sürdürüyorum... işlerimin para etmeyeni hiç olmadı... ancak bu işlerde ve diğer tüm işlerde önemli olan yaptığınız işi sevmektir... hayallerine sınırı sadece kendin koyarsın...

ancak birkaç arkadaşımın dediği gibi biraz çaba gösterip lise 1.sınıfa kadar seni getiren türkçe'yi daha düzgün kullanmak için çaba göster...

sedat17

🏆Pro Tasarımcı🏆
hala tartışılıyormu bu konu ya. dilci de ne demekse artık..

pistimsah

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.koraymatbaa.com
Bencede grafiker olmamalısın özellikle yazım tarzına bakılırsa bu sistemle çok fazlada piyasada tutunamazsın gerçi bizde çok iyi grafiker falan değiliz ama en azından gayret gösterip kendi işimizi çevirebiliyoruz grafikerlik özen sevgi ve saygı isteyen bir güzel sanattır
bu sebeble zorlanacağını düşünmekteyim...

Freelens

🌟Usta Tasarımcı🌟
merhaba ben henuz unıversıteyede gıtmıorum gercı ama. ben 15 yasındayım lıse1 e gıdıorum tabı artık lıse 2 sayılırız orası ayrı.ama alan secıcez ve ona gorede meslegımızı olcz yanı.sımdı benım onumde bence 2 secenek var.bnm ıngılızcm ıyı.ama cızımım de ıyı.e bılgısayar kullanmayı da bılorm.dıl bolumunu secersem kesın dılcı olucam. ama bıyanım tmyı de secmek ıstıo cunku tmden grafıkerlık olunuomus.etrafımdakı kıme sorduysam herkes apısıp kalıo yanı ne dsemkı fln oluo onlarda sunu ol bunu ol demıolr. sızde grafıkersınız sızın dusuncelerınız benım ıcın onemlı.söle dıım photoshopda kendımce oynamayı sevıorum mesela.hatta kendı logomu yaptımda daha bugun kayıt oldgmdn dolayı sıtenıze nası koycm bılmıorm. ve ben 7. sınıftan berı grafıker olmk ıstıorum hayalım yanı bıyerde. ama bazı ınsanlarda grafıkerlıkte para yok felan dıo.nebılım ya dıl mı secım tm mı secım ne olım sızce? lutFENNN! yorum yapın en azından bişe deyin. tşkkrler..

Para mi, gonul mu tas dikenli yol
Harcanir gidiyor omur dedigin

Selim MERCANO

👑Efsanevi Grafiker👑

Baştan başa soru yalnış bir kere,
bir çalışma koyarsın ortaya , olasılıkları ve istek arzularını görebilcegimiz birseyler olsa ortada yorumlarız
Ancak kardeşim ,önce ailene sor sonrada kendi secimini yap.
Meslek seçimi ; sahneye cıkıp ben kimim oyunu gibi bir şey değildir.
Boş vaktinde en çok ne yapmak istedigini düşünürken neye yetenegin var onlarıda kavramaya calıs daha cok gencsin ama yeneklerini kesfetmek icin ideal yaştasın.Seçim yaparken herseyi deneme çünkü herseyi sevemessin
o yüzden sevdiğin şeyler üzerinden meslekleri düşün ona göre kararver.Ve en önemlisi cok fazla kafanıda karıştırma yetenegin varsa birgün mutlaka seni bulucaktır.

Onun dışında sana iyi şanşlar dilerim kardeşim.

NESR1V

🌱Yeni Üye🌱
ya tamam, yalnız şunuda söyliyim, benim yaşımdakiler inanın benden çoook daha anlaşılmaz yazıyo..yani istesem TABİKİDE duzgun yazarım ama ınsanların neyalan soylıyım ınsanların BU KADAR BUYUK tepkı gosterıcegını dusunmemıstım :S!he bide dedıgım gıbı cevremdekı ınsanlar çooook daha anlasılmaz yazıyo ve ınankı ben oldukca anlasılır yazdıgımı dusunmustum :S:S
ayrıca
ben kınanacak bi harekette bulundugumu da sanmıyorum !!

Son düzenleme:

NESR1V

🌱Yeni Üye🌱
dilci demek açıklıyım hemen, dil bolumunu secersin,ordan dille alakalı herhangı bı meslek olursun yanı o zaman da dılcıyım dersın(dille alakalı :S !) bkz. tercuman, ingilizce ogretmenı vs...vs..

NESR1V

🌱Yeni Üye🌱
buarada, ben tabi artık lise2 ye gectım, tm sectim ama henuz gec deil bence.. daha senenın basındayız ben adanada yasıyorum ıstanbulda yatılı ve GÜZEL bı agsl varsa gondeririz dıyor aılem. ( unıversıtede okumadan once hem hazırlık olurmus, hemde suan anadolu lısesınde okuyorum ben, o kadar emek verıcem calısıcam belkıde tesekkur fılan getırıcem, ama unıversıtede hıcbı ıse yaramıyacak, ben bundanda korkuyorum:S)o yuzden istanbulda yatılı ve güzel bi agsl varsa cvp verirmisiniz? tesekkurler. -phft-