Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Son yapılan işlem tekrarı

memetaltin

🏅Acemi Tasarımcı🏅
İllustrator'da Corel'deki gibi(CTRL+R) son yapılan işlemi tekrarlatmak mümkünmü? en azından action yapılabilirmi?
teşekürler...

memetaltin

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bu sadece transform üzerinde yapılan işlemler için geçerli. benim istediğim en son hangi işlem yapılırsa yapılsın onun tekrarı

mehmet92

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Ben de bunu arıyorum ve bulamıyorum malesef

BYBAYKUS

🌱Yeni Üye🌱
dostum bunu photoshopda coreldeki gibi yapman için bir kısayol tuşu kombinasyonu malesef bulunamamaktadır ancak şöyle bir yöntem var
Window > Actions panelini açıp Create New Action simgesine tıklayarak istediğin işlemi yapıyorsun bu arada o Record yapıyor işlemin bittiğinde Stop düğmesine basıyorsun bu şekilde kendine bir formül oluşturabilirsin.

Yaptığın formüle tıklayıp Play tuşuna bastığında son yaptığın işlemin tekrarlandığını göreceksin.

Bu anlattığım kopyalamada daha çok kullanılır eğer sen Renk vermek yada bir objenin stilini başka bir objeye vermek istiyorsan bunu özelliklerini kopyalamak istediğin Layer a Window > Layer panelinde sağ tıklayarak Copy Layer Style diyorsun ve aynı özelliklerde olmasını istediğin Layer a sağ tıklayarak Paste Layer Style seçeneği ile devam ettirebilirsin.