Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Spor Sayfası Örnekleri

ulala

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.guneyege.net
Gazete tasarımları bölümünde belki dikkatimden kaçmış olabilir ancak mevcut verilen örnekler ağırlık olarak normal haber sayfaları ve kapaktan ibaret. Ancak spor günümüzde gazete için vazgeçilmez bir unsur ve mizampaj olarak normal haber sayfalarından farklı bir yapıya sahip. O yüzden kendi gazetemin spor sayfalarından renkli ve siyahbeyaz bazı örnekleri ayrı başlık altında yayınladım.
Acemilere kendi bilgi ve becerim sınırlarında örnekler vererek fikir edinmeleri ümidiyle.
Ustalarımın eleştiri ve görüşlerini bekliyorum.
Ve tabii spor sayfası örneklerinizi de….

Not: Gazete renkli/siyahbeyaz baskı ve ulusal ebattadır.

73244687.th.jpg
[/URL][/IMG]

92930540.th.jpg
[/URL][/IMG]

20729856.th.jpg
[/URL][/IMG]

thumbnmail.png
[/URL][/IMG]

Benzer konular

ulala

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.guneyege.net
Gazetelerde hiç spor safyası basılmıyormu? Yada hiç kimsenin fikri yokmu????
Hatta bu safyalarda eleştireceğiniz hiç bir şey yokmu???

ma®tin

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
ilk yorum benden olsun öncelikle eline sağlık sayfaları beğendim
fakat logo olayına takıldım ilk iki çalışmada logoyu resimlerin için gömmüşsün son çalışmada ise yanda resim altta zemin var bence logonun yanına beyaz haber çalışmalısın resimlerin içinde ve zeminlerin yanında kaybolmuş ayrıca da logo sayfada sabittir (dikkat et diğer ulusal gazetelere) sen her çalışmada logonun yeriyle oynamışsın (aşağı yukarı yani) onun haricinde güzel

esesserkan26

🌱Yeni Üye🌱
ya arkadaşım bu spor yazarken kırmızı yazı etrafı beyaz çizgi ve kabarıklığı nasıl yapıyorsun ? Anlatabilirsen sevinirim. Teşekkürler.

silgiii

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.dergiatolyesi.com
Aslında çok da eleştirilecek bir yanı yok eline sağlık. Ama illa ki eleştir diyorsan, baskının web ofsette yapılacağını düşünürsek fotoğrafın içine gömdüğün yazılarda sıkıntı yaşanabilir. O yazıları dişi verseydin sanırım daha iyi olacaktı. Bir de yazıları çerçeveye çok yaklaştırma bence...

sertaç80

🌱Yeni Üye🌱
daha çok çalışman lazım kardeşim...
heryeri doldurmaya çalışmışsın. karma karışık sayfalar.. photoshop'u daha yeni yeni öğrenmeye başlamışsın belli.. kurcalaya kurcalaya olacak tabi

AyhNRsL

🌱Yeni Üye🌱
Bu Gazetenın Siyah beyaz BAskıda nasıl cıkacagını dusunemıyorum renklı gazete ıcın tasarım cok guzel olmus ama logolar hariç sayfalara sabitlenir matbaada logolar onların yerını degıstırmek ımkansız dır zaten ama hoş tasarımlar ilk sıradakı tasarım haberturke benzetılmeye calısılmıs

h_irim

🌱Yeni Üye🌱
Öncelikle emeğine sağlık. Benim düşüncem yazılarını bloklaman yönünde olacak. O zaman sütunların daha hoş duracağını düşünüyorum. Bir de özellikle çerçeve içine aldığın yazılarda kenar boşluklarının eşit olmasına ve çerçeve kenarına çok bitişmemesine dikkat etmeni öneririm. Kolay gelsin....

izefege

🌱Yeni Üye🌱
Büyük gazeteleri takip et, yaptığın sayfalarla onlar arasında dağlar kadar fark var. Zamanla daha iyisini yaparsın, yeni yapacağın sayfaları yayınla yine farkı görelim

izefege

🌱Yeni Üye🌱
Bi de şunu söyleyeyim spor sayfalarının olmazsa olmazı dekupelerdir, senin sayfaların haberleri, resimleri kutu kutu olmuş, canlandır sayfalarını

silgiii

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.dergiatolyesi.com
Eline sağlık. Öyle eleştirilecek bariz sıkıntıları olmayan sayfalar. Benim nacizhane önerim, photoshop'u bu kadar yoğun kullanmak yerine quark 8'i kullanırsan, daha zarif ve karakteristik efektli sayfalar hazırlayabilirsin. Başarılar...