Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Standart olmayan bir panel nasıl sabit yapılır?

K.Çakır

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.corelturk.blogspot.com
Standart çalışma alanında olmayan paneli nasıl sabit yapabiliriz? Yani AI her açıldığında panel arayüzde belirttiğim yerde nasıl kalabilir?

Örneğin bir renk paleti, Window>Swatch Libraries>Color Books>PANTONE Slid Coated paletini açıp sonra Workspace'yi tekrar kaydediyorum. Fakat AI'yi kapatıp açınca bu renk paleti/panel yerinde olmuyor. Her seferinde tekrar açmam gerekiyor.

Eski sürümlerinde böyle bir sorun yok diye hatırlıyorum, çözümü var mı? ya da ben bir yerde yanlış mı yapıyorum?

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Edit > Preference > General (ctrl+K) buradan show tool tips işaretli olacak.

GLADORA

🏅Acemi Tasarımcı🏅
sanırım faydası olur..çunku ben de benzer bı sorunu su sekılde halletmıstım..kapatırken CTRL ye basılı tutun...actıgınızda nasıl kapatıysanız oyle gerı acılması lazım...

Grafink

Clone Trooper
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.grafink.org
illustatörde work space ( panellerin hangileri açık hangiler kapalı ve konumları vs..) kişiselleştirilebilir ve kaydedilebilir.

Paneli istediğiniz konuma getirin window/workspace/save diyip panelim diye kaydedin (mesela)

bu işlemi yaptıktan sonra load panelim diyerek hep aynı ayarlara kavuşabilirsiniz

K.Çakır

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
workspacex.png
Cevapladığınız için çok teşekkür ederim. Ama sorun Library Panellerinde. Yani bu paneller standart değil. AI CS4'te lütfen Library panellerini deneyin. Brush, Color, Symbol ve Graphic Style panellerinden herhangi bir alt paneli kullanıcı arayüzünde sabit tutamıyorum. Çözüm önerilerinin hepsini tek tek denememe rağmen bu paneller AI'yi kapatıp açınca kayboluyor.

josef29

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.bayrakci.com
kursad bu ai kullanıcı arkadaşlarda bu sıkıntı oldukça fazla çözüm yok genelde

grafikmaster@@@

🌱Yeni Üye🌱
cs4 kullanıyorsan açtığın renk paletini sağdaki swatches bölümünün üzerine sürükle swatches panelinin üzerine geldiğinde hafif lens gibi görününce bırak daha sonra workspaceyi kaydet artık her açtığında pantone renk paletide orda olacaktır komik gelebilir ama resim ekleyemiyorum bilmiyorum öğretirseniz resimli anlatırım

grafikmaster@@@

🌱Yeni Üye🌱
TOOL TİPS ise imleç illustrator arayüzündeki herhangi bir tool, yazı, üzerine geldiği zaman sadece o aracın adını göstermek içindir. Bİr çeşit tanıtım aracı yani çok da önemli değil

K.Çakır

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
cs4 kullanıyorsan açtığın renk paletini sağdaki swatches bölümünün üzerine sürükle swatches panelinin üzerine geldiğinde hafif lens gibi görününce bırak daha sonra workspaceyi kaydet artık her açtığında pantone renk paletide orda olacaktır komik gelebilir ama resim ekleyemiyorum bilmiyorum öğretirseniz resimli anlatırım
malesef söylediğiniz şekilde olmuyor.