Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

T-Shirt Baskısı

attrition

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşlar her zaman olduğu gibi yinede yardımınıza ihtiyacım var.:)
Şimdi ben T-Shirt dizaynı yapacam.Bunu Corelde yapmalıyım ya Photoshopda da olur?Ama Photoshopda yapınca mesela A4 formatında diyelim bir şey yapıyoruz.Şimdi JPG olarak kayd etsek kenarda boş yerler beyaz olarak kalıyor.Bu beyazlar resim T-SHirte basilınca çıkıyor orada ya çıkmıyor?Bu konuda beni bilgilendirirseniz sevinirim.
Önceden teşekkür ederim!

Benzer konular

Onur KARADAĞLI

👑Efsanevi Grafiker👑
Arkadaşlar her zaman olduğu gibi yinede yardımınıza ihtiyacım var.:)
Şimdi ben T-Shirt dizaynı yapacam.Bunu Corelde yapmalıyım ya Photoshopda da olur?Ama Photoshopda yapınca mesela A4 formatında diyelim bir şey yapıyoruz.Şimdi JPG olarak kayd etsek kenarda boş yerler beyaz olarak kalıyor.Bu beyazlar resim T-SHirte basilınca çıkıyor orada ya çıkmıyor?Bu konuda beni bilgilendirirseniz sevinirim.
Önceden teşekkür ederim!

Burada sorun çalışma şekli veya program değildir.. Baskı tekniğidir. T-Shirt baskı tekniğinde eğer dijital transfer kullanılacaksa bu transfer kağıdının kendisi zaten beyazdır. bu durumda şeffaf olarak bırakılan yerler, kağıt üzerinde yine beyaz olacaktır... Bu durumumda da yapılacak şey kağıdı makasla düzgünce kesilip o şekilde baskı yapmaktır.. Yani decupeyi kağıt ve makas yapmak gerekir.. :)

Çok adetli baskılarda kulllanılan yöntemler ise ahtopot isimli makinelerle tekstil baskısı, ve sıcak transfer ile özel transfer kağıtlarına hazırlanmış işlerdir.

attrition

🏅Acemi Tasarımcı🏅
İlk önce ilgilenib cevabladığınız için teşekkür ederim!ALLAH Razı Olsun!
Onur kardeş, bu t-shirt baskısı Kaliforniada basılacak, zann ediyorum ki, en son teknoloji ile baskı yapılır.O zaman ben dizaynımı yapıb,JPG olarak onlara yollayım.İşinsonrakıkısmı bana ait deyil yani, onların problemi.Şimdi photoshop-da yaparsam renkleri CMYK olarak mı çalışım ya RGB olarak?

Onur KARADAĞLI

👑Efsanevi Grafiker👑
İlk önce ilgilenib cevabladığınız için teşekkür ederim!ALLAH Razı Olsun!
Onur kardeş, bu t-shirt baskısı Kaliforniada basılacak, zann ediyorum ki, en son teknoloji ile baskı yapılır.O zaman ben dizaynımı yapıb,JPG olarak onlara yollayım.İşinsonrakıkısmı bana ait deyil yani, onların problemi.Şimdi photoshop-da yaparsam renkleri CMYK olarak mı çalışım ya RGB olarak?

Benim tavsiyem transparan backround cmyk çalışıp Tiff olarak yollmanız olur... ;)

attrition

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Kardeş ALLAH Razı Olsun!Çok yardımçı oldun!
Bu arada Onur kardeş sana teşekkür etmek istiyorum? hep bu çıkıyor:
887a7b46fbbf.gif

Onur KARADAĞLI

👑Efsanevi Grafiker👑
Kardeş ALLAH Razı Olsun!Çok yardımçı oldun!
Bu arada Onur kardeş sana teşekkür etmek istiyorum? hep bu çıkıyor:
887a7b46fbbf.gif

demekki sadece bana +rep veriyon :D

sorun şu ki.. sitemizde haksızlık olmasın diye.. sanırım 15 farklı kişiyede olumlu yada olumsuz rep vermen gerek (değerlendirmen gerek.) sonra tekrar aynı kişiye verebilirisin +rep..

ama canın sağolsun.. teşekkürde yeter.. eh tabi kuru kuru olmasa daha güzel olur. :D

attrition

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bi kaç kişiyede +rep verdim.Ama ne yalan söyleyim 15 kişi olmadı.
Abi ALLAH Razı Olsun Senden her zaman yardımın dokundu bana.Özelliklede Corel bölümünde.İnşallah ALLAH Şunun Evezini Verir Sana!

Onur KARADAĞLI

👑Efsanevi Grafiker👑
Bi kaç kişiyede +rep verdim.Ama ne yalan söyleyim 15 kişi olmadı.
Abi ALLAH Razı Olsun Senden her zaman yardımın dokundu bana.Özelliklede Corel bölümünde.İnşallah ALLAH Şunun Evezini Verir Sana!

Bizler grafikerler.net'i çocuğumuz gibi seviyoruz ve karşılıl beklemeden elimizden ne gelirse yapıyoruz, emin olun günün sonunda yardım edebilmenin ve yardım alabilmenin, paylaşımın huzuru ve mutluluğuyla eve gidiyorum... Bir küçük mesaj bile yetiyor.. Sonuçta insanların manevi huzuru herşeyden önemli burası benim için sosyal bir etkinlik alanı.. Sizlerle güzel oluyor.. Tekrar teşekkürler.

attrition

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Hala böyle insanların olması ne güzel!

cirkin_ördek

🌱Yeni Üye🌱
sorunu hallettinmi bilmiyorum ama eger photoshopta calıyosan bastıracagın işi tiff olarak kaydedersen bi sorun cıkmaz beyaz olmaz kolay gelsin bakalım.