Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Tatlıcı Logosu ve Bir Kaç Küçük Soru

leonk1ng

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba arkadaşlar, ben logo yaparken kendini eğlendiren fakat fazlasıyla amatör olan bir arkadaşınızım. Açıkçası ciddi bir iş için logo tasarlayacağım aklıma gelmezdi ta ki bir tanıdık benden kendi dükkanı için logo hazırlamamı isteyene kadar ve bu konuda kısa süredir sessiz bir şekilde takip ettiğim sizin gibi değerli arkadaşların nacizane fikirlerini bekliyorum. Sade bir tasarım istedi benden ve şimdilik bu çıktı ortaya. Ancak aklıma takılan bir şey var ve bunu sizden öğrenirsem çok memnun olacağım. Logoyu tasarlamamı isteyen arkadaş benden aynı zamanda tabela için de olmasını istedi ve bu konuda başım çok ağrıdı. Bir yandan da bu yüzden sizlere geldim. Bir logo tabela için gönderilmiş olsa hangi formatta, hangi ölçülerde ve ekstra olarak yanında neler olmalıdır bana yardımcı olur musunuz acaba? Ve logom için olumlu ve olumsuz eleştirilerinizi bekliyorum.

https://imageshack.us/f/62/graphic11.gif/

Son düzenleme:

Benzer konular

Hasan ÇELİK

🏆Pro Tasarımcı🏆
Logo'yu atamamışsın heralde yada ben göremedim mi ki :S

leonk1ng

🌱Yeni Üye🌱
Mesajı düzenleyip linki ekledim ama hala gözükmüyor mu :/

Hasan ÇELİK

🏆Pro Tasarımcı🏆
Mesajı düzenleyip linki ekledim ama hala gözükmüyor mu :/

leonk1ng şimdi gözüktü fakat martin hocamın dediklerine katılıyorum. Yenisin isteklisin ama logo'ya başlamadan önce güzel bir sentezleme gezisi yap. Makaleler oku neler neler gerekiyor logo için felan filan bir gez derim. Çağımızın logo anlayışına bak. Saygılar.

leonk1ng

🌱Yeni Üye🌱
Teşekkürler, logoyu Corel'de yapmaya çalışıyorum makaleleri takip ettim biraz ancak küçük bir kasaba için basit bir logo istendiği için beceremedim sanırım.. Nerelerde hatam var yada olumlu hiçbir şey yok mu bunları da bilsem çok daha iyi olacak :)

Hasan ÇELİK

🏆Pro Tasarımcı🏆

leonk1ng

🌱Yeni Üye🌱
o zaman şahsi düşüncemi söyliyeyim; şık bir font bul thin bold uygulaması yap Font için yardımcı site
güzel bir renk kombinasyonu yap renk seçimi için yardımcı site

Öncelikle yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim tavsiyelerinizi hemen uygulamaya koyacağım. Affınıza sığınarak bir soru daha sormak isterim Corel'de cdr olarak kaydedeceğim logo baskıya gittiğinde boyut ve renk açısından sorun olur mu? Çünkü Corel'de portakal rengi gözüken renk pdf ya da gif olarak kaydettiğimde kırmızı gözüküyor baskıya Pantone bildirimi yapmam gerekiyor mu? Bir kaç makalede buna benzer bir kaç yazı okumuştum sadece emin olmak istiyorum.

Hasan ÇELİK

🏆Pro Tasarımcı🏆
Öncelikle yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim tavsiyelerinizi hemen uygulamaya koyacağım. Affınıza sığınarak bir soru daha sormak isterim Corel'de cdr olarak kaydedeceğim logo baskıya gittiğinde boyut ve renk açısından sorun olur mu? Çünkü Corel'de portakal rengi gözüken renk pdf ya da gif olarak kaydettiğimde kırmızı gözüküyor baskıya Pantone bildirimi yapmam gerekiyor mu? Bir kaç makalede buna benzer bir kaç yazı okumuştum sadece emin olmak istiyorum.

siz boyutları belirttiğiniz sürece cdr format kısmında sıkıntı olmaz.. Renk konusunda ofset baskılarda cmyk kodları ile çalıştığınızda sorun olmaz şu önemli püf noktasını unutma lcd ekranlarda gördüğün görüntü ile tüplü monitörde gördüğün görüntü farklıdır. LCD ekranlar %20'ye kadar renk kaybı yaşattırır. O yüzden sen cmyk renk kodunu bilipte çalıştığın sürece sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum.

tnrhbk37

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.thgrafik.com
Bazı calısmaları cmyk modunda degil rgb modunda istiyorlar onuda düzeltirsen hic bir sorun yaşamazsın ;)

DAMLADML

🌱Yeni Üye🌱
çok basit bi çalışma.. çokk çalışmalısınnnnn!