Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

tente baskı

edaylagrafik

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.ermajans.com
Arkadaşlar çok acele bi cevaba ihtiyacım var. Benden kırmızı kalın vinil üzerine beyaz ve başka renklerden oluşan bi tasarımı basmamı isteyen bir iş yeri var. Fakat bendeki dijital makina beyaz renk basmıyor ve araştırmalarıma göre basan da yokmuş. Müşteride kırmızı vinil üzerine olacak diye tutturdu nasıl çözüm bulacağım ben bu işe bilgisi olanlar lütfen bana yardım edin. çok acele

thematrix

♾️Grafik Gurusu♾️
üzerine beyaz folyo yapıştırabilirsiniz.

MAXSİMUS1

🌱Yeni Üye🌱
Kusurabakma Beyaz Basan Bi Makina Yok Arkadasin Dedigi Gibi Folyo Yapistirisin Yada DİŞİ Kesİm Folyo YapiŞttirip İÇlerİnİ Boyarsin Oda Nekadar Saglikli Olur Bilmem

kayaserigrafi

🌱Yeni Üye🌱
Eğer malzeme uygun ise serigrafi baskı ile bu sorunu aşabilirsiniz. Hemen birçok desen ve renk üzerine uygulama yapılabiliyor. Mesela bayrak baskısını ben denedim. Kırmızı zeminli kalın PVC folya üzerine beyaz baskı. Ayrıca PVC brandaya da her tür baskı yapabiliyorum. Tabii belli sınırlar dahilinde Selamlar Mümin. İrtibat için pm gönderin

Moderatör tarafında düzenlendi:

digitalci

🌱Yeni Üye🌱
arkadaslar beyaz baskı yapan makina vardır ama arkadasım senin yapa bilecegin tek işlem folyo kesimdir

N/A3

🏆Pro Tasarımcı🏆
Ben dijital makineden anlamam ama bu konu bu kadar önemli ise bir öneri verebilirim.
CMYK renkleri ile işinizi yasıyorsunuz neticede, siz normal baskınızı yapın. Kırmızı zemin üzerine deseni bastığınızda beyaz bölümler boyanmayacak.

İşte sıra teknikte. Magenta renk kutusunu güzelce temizleyin. Beyaz boyanızı Magenta bölümüne koyunuz. sonra çalışmanızda bulunan beyaz bölümü magenta yapın. tam renk olmasına dikkat edin. Çalışmanın diğer kışımlarını beyaz yapın ve basın. Kırmızı zemin üzerine beyaz baskıyı bu şekilde yapabilirsiniz. Mantık olarak doğrudur. Uygulama kısımı ustalara kalmıştır.

Not: Burada magenta örnek verildi , bu başka renkler içinde geçerlidir. Beyaz boya eklediğiniz bölüm rengini çalışmadaki beyaz kısıma uygulayın.

Kolay gelsin.

Ressam Halil ŞİKAR

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
:) harika işte hakan kardeşim ihtiyaçlar icatları doğurur değilmi.Çözüm öneriniz son derece mantıklı.

N/A3

🏆Pro Tasarımcı🏆
Teşekkür ederim, tabi ihtiyaç sahibi yorum yaparsa daha makbule geçer.

edaylagrafik

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.ermajans.com
arkadaşlar verdiğiniz öneriler için çok teşekkür ederim. beyaz baskı yapıldığını biliyorum fakat sanırım makinası daha da pahalıymış. ben folyo kesimi tabiki düşündüm fakat tasarım folyo kesime uygun değildi ve yapışkan değil illa baskı olmasını istediler. o yüzden baskı aradım fakat serigraf haricinde bi çözüm bulamadım sonunda da firma yetkilisi bana yardımcı oldu ve beyaz olan tasarımda biraz oynama yaptık sıkıntıyı çözdük.
hakan kalmış fikrin çok hoşuma gitti fakat ajansıma ait bir baskı makinası olmadığı için bu söylediğin uygulamayı gerçekleştiremedim ne yazıkkı böyle bişi yi kabul etmediler. umarım bi gün bende dijital baskı makinası alırım ve kendim böyle durumlarda çözüm bulurum. hepinize teşekkür ediyorum

pusula55

🏅Acemi Tasarımcı🏅
kendi makina nı alsan da 4 renk makinalarla yapamaz sın malesef arkadaş demiş magentaya beyaz doldur fakat uyumlu beyz boya bulman çok zor her beyzaz boya olmaz kafayı felan tıkarsınız rasgele boya kullanımıyla ve sonucu biraz acı olurr denemeyin derim

besnili02

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.paletreklam.net
bilader yapacağın şey çok basit...
baskı yapacağın malzeme beyaz olsun... üzerine kırmızı zemin bas beyaz olmasını istediğin yerler zaten malzeme beyaz olduğu için beyaz kalacaktır... :)

edaylagrafik

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.ermajans.com
bilader yapacağın şey çok basit...
baskı yapacağın malzeme beyaz olsun... üzerine kırmızı zemin bas beyaz olmasını istediğin yerler zaten malzeme beyaz olduğu için beyaz kalacaktır... :)

aslında bende bunu düşündüm fakat baskı alanım çok büyük o yüzden bana çok pahalıya mal olacaktı kırmızıyı tüm yüzeye basmak adam arkasınında kırmızı olmasını istiyor dolayısıyla verdiğim fiyatı kaç kat artıyor bu durum. neyse ben bişiler yaptım çok teşekkür ederim verdiğiniz fikirler için.

tugi

♾️Grafik Gurusu♾️
kesinlikle pusula55 arkadaşıma katılıyorum.solvent bazlı çalışan bir makinanın içine koyacagın boya tercihini bence çok iyi yapman gerekiyo.ben böle bi sistem hiç duymadım gerçi ama denemedim denememde.