Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Text içinde Text Wrap olayı

izmox

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Merhaba.. Özellikle soru bankası dizgisinde bazen ( https://www.trmatematik.com/images/yaprak/7/31a.jpg gibi) şekilleri sorunun yanına koymak gerekiyor.

InDesing ile dizgide Adobe İllüstratör çıktısı .eps çizimler sorunun yanına kesip yapıştırılarak kayan alan haline getiriliyor ki böylece soruya satır ekleme ya da çıkarma veya iki sorunun arasındaki boşluğu artırma işleminde soru şekil ile birlikte aşağı insin ya da çıkabilsin diye.

Şimdi bu işlemde şekiller yukarıdaki dizgi örneğindeki gibi sağa yaslanmış olduğunu farzedelim. Bunu nasıl sağlarız. Bunun sola yaslı halini yapabiliyoruz ama sağa yaslı halinin çözümünü bulamadım..

Benzer konular

Safari

♾️Grafik Gurusu♾️
Anladığım kadarıyla sorunun aşağıdaki resimdeki gibiyse item vermeyi bilmiyorsun :s
adszbaz.jpg

Eğer sorunun buysa resimdeki şekillerde gördüğünü yaparsan sonuca ulaşacaktır.

izmox

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Teşekkür ediyorum. Sorunum şu şekilde.

sorunxty.jpg

Sabit yazı ve resimde olay gayet basit. Ancak benim uygulamam farklı..

Ben soru yazıyorum. Ve bu soruları zaman zaman aşağı yukarı kaydırmak gerekiyor.

Örneğin;
1. Deneyelim bakalım.xxxxxxxxxxxx

xxxxxx yerine resim bırakıyorum.. Bu soru en başta ve sabit diyelim. (Yukarıdaki resim A durumu)Hemen akabine 2. soruyu koyalım.

2. Burada bir yerde yanılıyorum.. yyyyyyyyyy

yyyyyyyy alanı yine resim. İkinci soruyu kaydırmak istediğimde mesela biraz aşağı almak istediğimde

yyyyyyyyy
2. Burada bir yerde yanılıyorum..

şekli çıkıyor ortaya (Yukarıdaki resim B durumu). Bunu önlemek için resmi kayar alan haline getirmemiz gerekiyor. Sayfamızın boş alanında resmi çağırıp KESiyoruz ve Text alanına YAPIŞTIRıyoruz. Bu durumda aşağı almak istediğimiz de resimle yazı birlikte kayıyor ama;

2. yyyyyyyyy
Burada bir yerde yanılıyorum..

durumunda iken bu şekilde. Ama ben ne istiyorum..

2. Burada bir yerde yanılıyorum.. yyyyyyyyy şeklinde iken yukarıdan enter ' basıldığında yazı ve resim aksın gitsin istiyorum...

1. Deneyelim bakalım.xxxxxxxxxxxx

&Boşluk;
&Boşluk;
&Boşluk;

2. Burada bir yerde yanılıyorum.. yyyyyyyyy

(Yukarıdaki resim C durumu)

şeklinde.. uzun oldu ama anlatabildim mi? Yöntemi var ama nedir?

Son düzenleme:

Safari

♾️Grafik Gurusu♾️
Arkadaşım anladığım kadarıyla sen resmi yazı alanının içine gömüyorsun..
Bu şekilde çok uğraşırsın Text Wrap cevap vermeyebilir
Sayfaları tek tek çalışman daha uygun ve resimleri ayrı alanda koyarsan sorun yaşamazsın..
Benim yaptığım resim resim alanında yazı yazı alanında.

izmox

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Gömülü olmazsa eğer benim yaptığım işe uymuyor. İzah etmiştim.
Bu yapılan bir şey de ben yöntemini bir türlü bulamadım. Kırk takla attırdım da yine olmadı..

sinkul

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Sanırım bu anlattıklarım sorunu çözecektir. takılırsan daha detaylı açıklarım yine...

wrap.jpg

Son düzenleme: