Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

thefuturist ilk kitap kapağı denemem

thefuturist

🌱Yeni Üye🌱
Bi kitap kapağı denemesi yapmak istedim ne program kullanacağımı bilemedim :) bişeyler yapmaya çalıştım eleştirilerinizi bekliyorum :)

kutu tasarım pogramından yaptım ve photoscape kullandım kenara yayınevi ve kitapismi yazamadım beceremediğimden :)

cats.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

zeroth

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Kitap tasarimlarinda belli basli bazi standartlar vardir tasariminiz bunlardan cok uzak.. ayrica aforizma ile resimlerin herhangi bir baglantisi varmi?

thefuturist

🌱Yeni Üye🌱
Aforizmaların sahibinin kendi çizimleridir.
Kapak tasarımıyla ilgili dediğiniz standartların hiçbirini bildiğmi sanmıyorum çok çömezim zaten eğer beni aydınlatırsanız çok sevinirim gerçektenn :)

zeroth

🏅Acemi Tasarımcı🏅
tasarim her nekadar tasarimcinin yaraticiligina kalmissa da kitap kapak tasarimlari 3 bolumden olusur on yuz arka yuz ve sirt.. on yuzde baslik, yazar ismi, cevirmen varsa onun ismi, slogan gibi bilgiler bulunduran genelde icerik ile ortusen gorsel.. arka yuzde kisa ozet, biyografi, yayin evi, barkot alani gibi bolumler olmalidir.. sirt tasarimi ise kitabin kalinligina gore degisen rafta dizili kitabin adini yazarini yazin evini rahatca okunubilecek sekilde yukaridan asagiya yazilmasi seklinde yapilir.. om plana cikartilmak istenen bilgiye gore bazen yazar adi bazen ise kitap adi merkezli tasarimlar yapilir..

thefuturist

🌱Yeni Üye🌱
Çok teşekkür ederim gerçekten :) :) peki tasarım alıştırmaları için bi program öneriniz var mı :)

zeroth

🏅Acemi Tasarımcı🏅
photoshop ile bence istediginiz sonuca cok rahat ulasirsiniz.. ve "book cover mock up" diye google aramasi yaparsaniz yaptiginiz tasarimi kitap gorselinin uzerine otomatik olarak giydirip sunum dosyalari hazirlayabileceginiz photoshop eklentileri bulabilirsiniz..