Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

tiyatro logosu.::önerileriniz doğrultusunda çalışmaya yön vereceğim::.

serhangenc

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
selamlar..
corel draw ve corel paintshop pro ile kompozit çalıştığım tiyatro
topluluğu logosu çalışmam aşağıda..
coreldraw'da çizip paintshop'da düzeltme ve boyamaları yapıyorum..
öneri ve eleştirileriniz doğrultusunda çalışmaya devam edip
bitircem..
ilk göze batan renkler ama zaten çalışmanın sonunda adjustment layer atıp
tüm layer tonlarını yaklaştıracağım birbirine..
şimdi ne yapayım ne edeyim?
buyrun..
ilginiz için şimdiden teşekkürler..

Benzer konular

Braveart

♾️Grafik Gurusu♾️
Evet tiyatro denilince akla ilk gelen gülen ve ağlayan surat.
Ama sizinkiler çok fazla karikatürize olmuş. Ve bu çalışmaya kendi adıma logo diyemem.
Bu yüzden bu çalışmanızı eleştirmek yerine yeni bir çalışma(lar) yapmanızı öneririm.

serhangenc

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Evet tiyatro denilince akla ilk gelen gülen ve ağlayan surat.
Ama sizinkiler çok fazla karikatürize olmuş. Ve bu çalışmaya kendi adıma logo diyemem.
Bu yüzden bu çalışmanızı eleştirmek yerine yeni bir çalışma(lar) yapmanızı öneririm.

evet öyle..gülen ve ağlayan suratlar..
ancak etrafta yeterince
tiyatro.th.jpg
tarzı logo var..ben bu formdan ayrılmak istedim biraz..
hani mesela kural vardır..sen bu kuralı bilmezsin ve onu öylece yaparsın..
ama bir de kuralı bilirsin ve bilerek o kuralı yıkarsın..burada bir amaç vardır..
işte bu logo -benim için hala logo:smile:- ikinci açıklamaya giriyor..
oturmuş formun temeline bağlı kalarak yüzeyde ondan sıyrılmak istedim..

DrN

🌟Usta Tasarımcı🌟
Tamam kendi açınızdan kuralalrı yıkmak istemiş olabilirsiniz ama bir yandan da Erkal beyin söylediklerinide kulak ardı etmemelisiniz.Çalışmanıza gelincede suratların biri ağlıyor diğerinde de bir şaşkınlık-üzüntü karışımı bir ifade var.Bu tiyatro sürekli drama mı oyanacak ?Bunun üzerinde daha da çalışmalısınız.Saş renklerı neden aynı ? İki farklı yüz var burada farklı saç renkleri deneyin.Erkal beyin söylediği gib biraz karikatürize olmuş.Üzerinde daha da çalışılırsa sizin istediğniz gibi olabilir.İyi çalışmalar..

serhangenc

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
yorumlar için teşekkürler ancak zaten
Erdal bey'in söylediklerini kulak ardı etmedim..açıklamasını yaptım sadece neden böyle oldu diye..
ama gerçekten de yukarıda verdiğim örnekten apayrı bir çalışma olmasını istediğim için çalışmayı bu yönde ilerlettim..çizip tarattım ve sonra coreldraw'da çizdim tekrardan..

saoldaki ağlayan surat sağdaki ise gülen..
sanırım gülme ifadesini tam olarak veremedim..:(

çalışma üzerinde biraz daha çalışcam anlaşılan..ama daha fazla yorum almak istiyorum..
zira siz ve Erdal bey gibi bikaç yorum daha gelirse sil baştan yapayım diyorum..

tugcedilek

🌱Yeni Üye🌱
bence sil baştan yap bide neden 2 yüzki oyunun içeriği ana başlığı ne ise ona ait bişeyler yapabilirsin bu seferde senin istediğin olur farklı bişey yapmış olursun

Dilara GENÇYILMAZ

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.dilaragencyilmaz.net
Eger etrafta olan bunun benzeri logolardan ayrılmak istiyorsan oncelikle gulen ve aglayan surattan vazgeçmelisin bence.. ama anlasilan sunu anlamamissin, logo resim degildir.. ve sen resim gibi elle cizilmis bir seye logo diyemezsin bu cok ayri yerlere goturur konuyu.. cok ince ayrıntıların olmadıgı - sade - anlasılır ve cok fazla effectle formu bozmıcagın bır logo dusun derim..

serhangenc

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bence sil baştan yap bide neden 2 yüzki oyunun içeriği ana başlığı ne ise ona ait bişeyler yapabilirsin bu seferde senin istediğin olur farklı bişey yapmış olursun

ya bu oyuna ait bi logo değildi..topluluğun genel logosu idi..

Dilara GENÇYILMAZ' Alıntı:
Eger etrafta olan bunun benzeri logolardan ayrılmak istiyorsan oncelikle gulen ve aglayan surattan vazgeçmelisin bence.. ama anlasilan sunu anlamamissin, logo resim degildir.. ve sen resim gibi elle cizilmis bir seye logo diyemezsin bu cok ayri yerlere goturur konuyu.. cok ince ayrıntıların olmadıgı - sade - anlasılır ve cok fazla effectle formu bozmıcagın bır logo dusun derim..

önceki logo şu idi..bayağı da benimsenmişti..

bi sene bu kullanıldı..ben bunu sadece alıp yeniden çizdim..bikaç düzeltme yaptım..
biraz da oynamalar yapıp renk vermeye çalıştım..
kafam karışıyor kafam...:sweating:

azrailin

🏅Acemi Tasarımcı🏅
illa bu ifadeleri kullanacaksan birbirinin yüzüne bakan insan yüzleri yap bunlar kadar karmaşık olmasın ama 2 adet yarım daire burun göz ve ağız ifadeleri kaşta olabilir ama çizgi modunda kalay gelsin

serhangenc

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Şu linkte bulunan konuda eleştirilerinize sunduğum logodan sonra hazırladığım ikinci logo..
oradaki mağlubiyetten sonra sil baştan yeni bir çalışma hazırladım..
sade, düz bir tarz benimsedim..
beğenizlerinize..
acımasız ve öğretici eleştirilerinizi bekliyorum..

Dilara GENÇYILMAZ

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.dilaragencyilmaz.net
Arkadaşım ısrarla çok fazla detay ekliyorsun.. bu tiyatronun bir ismi yok mu yada ismi tiyatro iskenderun mu nedir buna karar ver önce.. ama tiyotronun adını tiyatro olarak alıcaksan.ç her harfin altına farklı renk vermek güzel ama alttaki smileler çok detaya giriyor.. iskenderun yazısyısa saçma olur yani sen hangi logoda şehir ismi gördün ?

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Bence çalışma gayet yerinde..Tek veya 2 renk (kırmızı,siyah) alternatifi kullanmalısın.
Arkadaş bahsetmiş smileler (biz ifade diyoruz) 5. yani son gülen ifadeyi kaldır..4 ifade de iş tamamdır..
Eline sağlık..

Feo.DeSiGn*

🌱Yeni Üye🌱
Daha hoş birşeyler çıkartabilirdin ama emeğine sağlık :)

Zynopsis

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.bormat.net
Bence çalışma gayet yerinde..Tek veya 2 renk (kırmızı,siyah) alternatifi kullanmalısın.
Arkadaş bahsetmiş smileler (biz ifade diyoruz) 5. yani son gülen ifadeyi kaldır..4 ifade de iş tamamdır..
Eline sağlık..

arkadaşa katılıyorm emeğine sağlık çok hoş olmuş yerinde..

hardware22

🌱Yeni Üye🌱
kardes gercekten basarılı bir calısma olmus yanlıs anlama eger bir alternatif logo lazım olursa buna benzer bir logo yapabilirsin selametle

tiyatro.gif

azrailin

🏅Acemi Tasarımcı🏅
tiyatronun ismi M.K.Ü. mü Yoqsa İskenderun mu Tiyatronun ismini ön plana çıkarmak logo için daha mantıklı
Tiyatro yazısı ön planda tiyatronun ismini sönük bırakır ama çalışma fena değil(tiyatro yazısı için) kolay gelsin

serhangenc

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
tüm arkadaşlara yorumları için teşekkür ederim öncelikle..

Arkadaşım ısrarla çok fazla detay ekliyorsun.. bu tiyatronun bir ismi yok mu yada ismi tiyatro iskenderun mu nedir buna karar ver önce.. ama tiyotronun adını tiyatro olarak alıcaksan.ç her harfin altına farklı renk vermek güzel ama alttaki smileler çok detaya giriyor.. iskenderun yazısyısa saçma olur yani sen hangi logoda şehir ismi gördün ?
Dilara şimdi olay şu..Tiyatro topluluğunun İskenderun ekibiyiz..Yani merkez topluluk şehir merkezinde..(hatay) biz bunu TiyatroMKÜ İskenderun olarak kullanıyorduk..zaten iskenderun'da tiyatro olmadığı için tek ekibiz, bu yüzden bunu ilçeye maletmek açısından böyle tasarladım.. yani şu an tiyatronun ismi Tiyatro İskenderun..hani olur ya; TiyatroBirileri, TiyatroAydın, TiyatroŞenay..bu da Tiyatro İskenderun gibi..yani evet ismimiz bu :) detay eklemek'ten kastın smile'ler galiba..smileler konusunda gözden geçirme yapıcam..sonuncusunu çıkarcam..ama hepsini çıkarınca çok sönük kalıyo alt kısım..alt kısmı iskenderın yazısını yatayda genişletip, doldurunca da kötü oluyor..biraz daha çalışcam..ilgin için teşekkürler..

Eline sağlık..
teşekkürler creedwar..5. smile kaldırıp tekrar deniycem..ilgin ve yorumun için tekrardan teşekkürler..

Daha hoş birşeyler çıkartabilirdin ama emeğine sağlık :)
valla artık kafayı yiycem..adım hıdır elimden gelen budur hesabı oluyo biraz..grafiker ya da tasarımcı falan değilim ama iş başa düşünce yapmak zorunda kalıyo insan..ben de isterdim 1000-2000 lira verip pro çalışmayı ama maalesef:sad:ilgin için teşekkürler..

arkadaşa katılıyorm emeğine sağlık çok hoş olmuş yerinde..
teşekkür ederim..iyimser hissetmeye başladım artık..:smile:

kardes gercekten basarılı bir calısma olmus yanlıs anlama eger bir alternatif logo lazım olursa buna benzer bir logo yapabilirsin selametle
artık biraz daha iyimserim..çalışman için de ayrıyeten teşekkür ederim..senin de emeğine sağlık, güzel çalışma..yorumun için çok sağol..

tiyatronun ismi M.K.Ü. mü Yoqsa İskenderun mu Tiyatronun ismini ön plana çıkarmak logo için daha mantıklı
Tiyatro yazısı ön planda tiyatronun ismini sönük bırakır ama çalışma fena değil(tiyatro yazısı için) kolay gelsin
teşekkürler azrailin..tiyatro isminde daha kısa ve net olan Tiyatro İskenderun seçtim..sebebini yukarıda bahsettim..ya evet tiyatro yazısı biraz daha ön plana çıktı.projeyi sonlandırmadım zaten, görücüde hala..sert eleştirilerinizi bekliyor..İskenderun yazısı için şöyle düşündüm aslında; o yazıyı da ön plana çıkarsam sanki biraz karışacak gibi durdu..smile'lardan 5.yi çıkarcam, oradaki kalabalığı biraz daha alıcak umarım..teşekkürler ilgin için..

Dilara GENÇYILMAZ

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.dilaragencyilmaz.net
tüm arkadaşlara yorumları için teşekkür ederim öncelikle..

Dilara şimdi olay şu..Tiyatro topluluğunun İskenderun ekibiyiz..Yani merkez topluluk şehir merkezinde..(hatay) biz bunu TiyatroMKÜ İskenderun olarak kullanıyorduk..zaten iskenderun'da tiyatro olmadığı için tek ekibiz, bu yüzden bunu ilçeye maletmek açısından böyle tasarladım.. yani şu an tiyatronun ismi Tiyatro İskenderun..hani olur ya; TiyatroBirileri, TiyatroAydın, TiyatroŞenay..bu da Tiyatro İskenderun gibi..yani evet ismimiz bu :) detay eklemek'ten kastın smile'ler galiba..smileler konusunda gözden geçirme yapıcam..sonuncusunu çıkarcam..ama hepsini çıkarınca çok sönük kalıyo alt kısım..alt kısmı iskenderın yazısını yatayda genişletip, doldurunca da kötü oluyor..biraz daha çalışcam..ilgin için teşekkürler...

Canım bak sunu anlamamıssın logolarda detay olmaz ve senın koydugun smiller detay bu tiyatronun gun gelir biletleri cıkar, logonun kullanılacagı ufak yerlerı hesaba kat o smileler logo kuculdugunde gozukmicek ve o zaman logoda bulunmalarınında bir anlamı kalmicak.. Bunların yanı sıra şimdi yatıgın açıklamaya dikkat ederek.. usteki tiyatro yazısı o şekilde kalsın ama daha resmi bir fontla İskenderun yazısını sola block bir şekilde fontu bozmadan siyah yazmayı dene.. ;)

mawi06

🏆Pro Tasarımcı🏆
bencede logoda detay lüzumsuz onun için smilleleri çıkar
sadece "tiyatro iskenderun,, yeterli

serhangenc

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
1 numaralı;

2 numaralı;

3 numaralı;

çalışmalar son şekliyle burada..
eleştirilere göre yön verdim..
tamam smile'lar küçülünce belirginsizleşecek, çıkardım..
çıkarınca da resmi siyah mı olsun yoksa kahverengi tondaki sempatik karakterde mi olsun karar veremedim onu da koydum..