Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

TUNAHAN OTOMOTİV yeni denemem

sero swordson

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
arkadaşlar grafik konusunda hiçbir bilgi ve deneyime sahip değilim. sahip olmaya da açıkçası niyetim yok. bu işle hobi olarak ilgileniyorum. bu nedenle yorumlarınıza bu yönde ihtiyacım var. acımasız davranmayın bana:crying:

fon ve yazıyı paint ile yaptım daha sonra Pshop'ta hafif filtre ve alt çizgi uyguladım. layer falan da kullanmadım. buyrun...

fpLut.png

Son düzenleme:

Braveart

♾️Grafik Gurusu♾️
Bu işte hiç bir bilgi ve deneyime sahip değilsiniz ve sahip olmayada niyetiniz yok!

O zaman niye tasarlıyorsunuz ve yorum istiyorsunuz?

seventh

🏆Pro Tasarımcı🏆
üsteki açıklamayı keşke yapmasaydınız bu alanda iş deneyiminiz olmayabilir ve bunu da istemiyor olabilirsiniz ama hobi olarak da ilgilenecekseniz belli bir bilgi birikimine sahip olmanız gerekmektedir bunu da istemiyorsunuz aslında bu konuda biraz kendinizle çelişiyorsunuz çünkü bizden yorum istiyorsunuz nasıl davranmamız gerektiğine karar vermelisiniz ve en önemlisi sizin kendinizin bu çelişki konusunda birşey yapması gerektiğini farketmelisiniz

sero swordson

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Bu işte hiç bir bilgi ve deneyime sahip değilsiniz ve sahip olmayada niyetiniz yok!

O zaman niye tasarlıyorsunuz ve yorum istiyorsunuz?

üsteki açıklamayı keşke yapmasaydınız bu alanda iş deneyiminiz olmayabilir ve bunu da istemiyor olabilirsiniz ama hobi olarak da ilgilenecekseniz belli bir bilgi birikimine sahip olmanız gerekmektedir bunu da istemiyorsunuz aslında bu konuda biraz kendinizle çelişiyorsunuz çünkü bizden yorum istiyorsunuz nasıl davranmamız gerektiğine karar vermelisiniz ve en önemlisi sizin kendinizin bu çelişki konusunda birşey yapması gerektiğini farketmelisiniz

şu sebepten; insanoğlu doğası gereği kendisi hakkında, yaptıkları hakkında, yorum yaplmasını sever.

bu çalışmayı yapmamın nedeni görsel şeylerle uğraşmayı sevmem. kendimi bu konuda geliştirmek istemiyor olmam bir zorunluluk değildir arkadaşım. ayıp da değildir, mecburiyet hiç değildir. ben bir kamu yöneticisiyim grafiker değilim. olmayacağım. ama amatör düzeyde çalışmaya ve sunmaya devam edeceğim.

yorumunuza sundum çünkü "bu olur veya olmaz" demenizi bekliyordum. ama siz çalışmamı eleştirmeyi bıraktınız beni eleştiriyorsunuz...

yorumunuz için teşekkür ederim seventh ve erkal.

seventh

🏆Pro Tasarımcı🏆
şu sebepten; insanoğlu doğası gereği kendisi hakkında, yaptıkları hakkında, yorum yaplmasını sever.

bu çalışmayı yapmamın nedeni görsel şeylerle uğraşmayı sevmem. kendimi bu konuda geliştirmek istemiyor olmam bir zorunluluk değildir arkadaşım. ayıp da değildir, mecburiyet hiç değildir. ben bir kamu yöneticisiyim grafiker değilim. olmayacağım. ama amatör düzeyde çalışmaya ve sunmaya devam edeceğim.

yorumunuza sundum çünkü "bu olur veya olmaz" demenizi bekliyordum. ama siz çalışmamı eleştirmeyi bıraktınız beni eleştiriyorsunuz...

sizinle bir alıp veremediğim yok kusura bakmayın ama başta yazdığınız yorumla da, eleştirirsem yani çalışma hakkında birşey söylersem doğru mu olur olmaz mı kavrayamadım o yüzden başta yazdığınız yorumla ilgilendim geliştirmeye niyetiniz yoksa ne söyleyeyim çalışma hakkında diye düşündüm ama kusura bakmayın rahatsız etmek de niyetim değildi
neyse size iyi çalışmalar

Braveart

♾️Grafik Gurusu♾️

Bir konuda kendinizi geliştirmek istemiyorsanız niye fikrimizi soruyorsunuz? Olmuş desek ne olacak, olmamış desek ne olacak? Size ne katacak.... Neyi değiştirecek.
Kendi içinizde çelişkilerle dolusunuz.
Laf kalabalığı yapıyorsunuz, ne söylediğinizi bilmiyorsunuz.
Ve gereksiz zaman çalıyorsunuz.
İşinizi yapın, kamuyu yönetin!!!

ma®tin

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Kamuda bu kadar boş işlerle uğraşacağınıza biraz insanların işlerini hızlandırın, bu kurumlarda işi olan insanların çektiği çeleleri çekmemek için biraz uğraş verin.

Arif ARINMIŞ

♾️Grafik Gurusu♾️
al hadi

kamu kurumları yan gelip yatma yeri değildir!

bu sözümün aksini kanıtlayın hadi
adamlar yatıyorlar
sallıyolar başı alıyorlar maaşı :)

bir de yarın birgün yakınlarına falan logo yapar bizim işi de iice sarpa sararlar
boş bırakmaya gelmiyor :p

logoya yorum yapılacak olursa da
ortada logo yok
1- logo ile ilgili hiçbir kurala uyulmamış. PS de logo mu çizilir?
2- logo diye bir şey yok zira bu efekt verilmiş bir font

eboola

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Çok sert olmuş :cool:
al hadi

kamu kurumları yan gelip yatma yeri değildir!

bu sözümün aksini kanıtlayın hadi
adamlar yatıyorlar
sallıyolar başı alıyorlar maaşı :)

bir de yarın birgün yakınlarına falan logo yapar bizim işi de iice sarpa sararlar
boş bırakmaya gelmiyor :p

logoya yorum yapılacak olursa da
ortada logo yok
1- logo ile ilgili hiçbir kurala uyulmamış. PS de logo mu çizilir?
2- logo diye bir şey yok zira bu efekt verilmiş bir font

Hasan ÇELİK

🏆Pro Tasarımcı🏆
Bir konuda kendinizi geliştirmek istemiyorsanız niye fikrimizi soruyorsunuz? Olmuş desek ne olacak, olmamış desek ne olacak? Size ne katacak.... Neyi değiştirecek.
Kendi içinizde çelişkilerle dolusunuz.
Laf kalabalığı yapıyorsunuz, ne söylediğinizi bilmiyorsunuz.
Ve gereksiz zaman çalıyorsunuz.
İşinizi yapın, kamuyu yönetin!!!

Doğru söze ne hacet ! :angel:
Teşekkürler Erkal COŞKUN :)

Arif ARINMIŞ

♾️Grafik Gurusu♾️
valla sert mert
benim de ablam öğretmen (hatta öğretmen bile değil eğitim fakültesi okumuş olsa da PDR ci)
ve çook rahat. Okulların önü oto galerisi gibi. Memnuniyetsiz öğretmenler dolu. Ablamdan dolayı şahit olduğum çok şey var. Okullarda tüm imkanlar sömürülüyor. Okulun aracı ile müdürler tüm gün fink atıyor.

daha çok şey var

sero swordson

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
arkadaşlar olayı iyice saptırdınız ve kavgaya dönüştürdünüz sizi tebrik ediyorum.
1-"ben kamu yöneticisiyim" derken kamu yönetimi mezunu olduğumu söyledim. şu an işsizim ve grafik yapıp işinizi de elinizden almıyorum kusura bakmayın. kaldı ki bir kamu yönetimi uzmanı tabi ki başka hobiler edinebilir.

2-görsel şeylerle uğraşmak benim hobim ve yaptıklarımı gösterip beğendiniz mi diye size soruyorum.

3-kamu yöneticisi sadece devlet sektöründe çalışan kişi değildir. özel sektörde de çalışır açın da okuyun.
"kamu müessesesi yangelip yatma yeri değildir" de demiyorum sizin kiminle ne alıp veremediğiniz var anlamadım

4-kamuyu yönetip yönetmeyeceğimi ya da ne yapacağımı ben bilirim!!! sayın ünlem işareti!!!
laf kalabalığı falan yapmıyorum. o sizin hüsnü kuruntunuz bir psikiyatıra gitmenizi öneririm zira kavga çıkarmaya meyil görüyorum sizde.

5-yaptığım şey logo değil. tabela denemesi. konuyu yanlış yere açtığım için hepinizden özür diliyorum şimdi yetkililere haber vereceğim.

ne yaptım ben ya suç mu işeldim?! ortaya kötü de olsa birşey koydum ve mertçe profesyonel olamayacağımı söyledim nedir bu? başka birkonu da arkadaşın biri çalıntı bir figüre "benim tasarımım" diyordu ona bile bu kadar haksızlı yapılmadı. bakın bakalım konularıma kime böyle davranmışı. işinizi elinizden almıyorum korkmayın!!!

Son düzenleme:

sero swordson

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
sayın yönetim/yetkililer

bu konu dahilinde yaşanan nahoş olaylar ndeniyle bu konunun tarafınızdan silinmesini,

konu dahilinde şahsımı aşağılayıcı yorum yapan ziyaretçilerinizin uygun bir dille uyarılmasını,

üyeliğimin tarafınızdan iptal edilerek, açtığım konuların kapatılmasını rica ediyorum.

size herhangi bir şikayet iletemiyorum; özel üye değilim. bu noktada bana mail vasıtasıyla cevap vermenizi istiyorum. tarafıma ve bazı kamu kurumlarına yapılan aşağılayıcı yorumlar nedeniyle herhangi bir hukuki savunma durumunda(ki forum kurallarında açıkça yazıyor) sizin de başınızı ağrıtmamak için bunu sizden özellikle rica eder, yardımlarınız ve hizmetiniz için teşekkür ederim.

Son düzenleme:

ahuramazda

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
arkadaşlar olayı iyice saptırdınız ve kavgaya dönüştürdünüz sizi tebrik ediyorum.
1-"ben kamu yöneticisiyim" derken kamu yönetimi mezunu olduğumu söyledim. şu an işsizim ve grafik yapıp işinizi de elinizden almıyorum kusura bakmayın. kaldı ki bir kamu yönetimi uzmanı tabi ki başka hobiler edinebilir.

2-görsel şeylerle uğraşmak benim hobim ve yaptıklarımı gösterip beğendiniz mi diye size soruyorum.

3-kamu yöneticisi sadece devlet sektöründe çalışan kişi değildir. özel sektörde de çalışır açın da okuyun.
"kamu müessesesi yangelip yatma yeri değildir" de demiyorum sizin kiminle ne alıp veremediğiniz var anlamadım

4-kamuyu yönetip yönetmeyeceğimi ya da ne yapacağımı ben bilirim!!! sayın ünlem işareti!!!
laf kalabalığı falan yapmıyorum. o sizin hüsnü kuruntunuz bir psikiyatıra gitmenizi öneririm zira kavga çıkarmaya meyil görüyorum sizde.

5-yaptığım şey logo değil. tabela denemesi. konuyu yanlış yere açtığım için hepinizden özür diliyorum şimdi yetkililere haber vereceğim.

ne yaptım ben ya suç mu işeldim?! ortaya kötü de olsa birşey koydum ve mertçe profesyonel olamayacağımı söyledim nedir bu? başka birkonu da arkadaşın biri çalıntı bir figüre "benim tasarımım" diyordu ona bile bu kadar haksızlı yapılmadı. bakın bakalım konularıma kime böyle davranmışı. işinizi elinizden almıyorum korkmayın!!!

başlık altında yazılan tüm şeylere müdahil değilim ve yorumum da bulunmamak da , bunu kişisel algılamazsanız sevinirim. Bende kendi dilim döndüğünce size yorum yapayım ...

1- Kamu yönetimi mezunu olmanız, kamu da yönetici olmanız grafik çalışması yapmanıza engel değil. Ayrıca grafik çalışması yaparak birilerinin elinden iş almazsınız...

2- Ben makine teknikeriyim ve görsel işlerle uğraşmak benim de hobim. Bu konu da sizi destekliyorum. Biraz forumu karıştırın, o kadar fazla soytarı var ki, onların yaptıklarını gördükten sonra cesaretim yerine geldi ve bende bir şeyler yapmaya başladım. Zaman içerisinde kendimi ilerletip, şu aşağıdaki çalışmayı yapacak hale geldim ...

higneikursu.jpg

3- Bu yazdığınıza taraf değil, dışarıda kalan biriyim. yorum yapmayayım.

4- Kahvehane köşelerinde memleketimi kurtaran yurdum insanı, rahatlıkla kamuyu da yönetebilir. İşim gereği devlet dairleri ile ticaretim çok olur, nice kazmayla muhatap olunca bu söylediğiniz beni gülümsetti. Gönül koymayın emi.

5- Yaptığınız logo değil, tabela hiç değil ! Bir yazıya karadüzen etki vermişsiniz sadece ... grafik çalışması üretmek ayrı bir beceridir, yaptığını sunmak daha ayrı bir meziyettir ... siz daha yolun başında biri olarak bol bol örneğe bakın bence ... Naçizane tavsiyem yabancı dil bilginiz varsa psd.tutsplus.com gibi sitelere takılın derim.

bundan sonra ki yazımda sizi tersleyenlere ... yıkıcı olmak kolaya kaçmaktır dostlar ... zor olan; öğretmek ve yapıcı olmaktır ... her insana cevher olarak bakıp, bu elması düzgünce işlemenizi dilerim ...

her üyeye baki selamlar ...

sero swordson

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
başlık altında yazılan tüm şeylere müdahil değilim ve yorumum da bulunmamak da , bunu kişisel algılamazsanız sevinirim. Bende kendi dilim döndüğünce size yorum yapayım ...

1- Kamu yönetimi mezunu olmanız, kamu da yönetici olmanız grafik çalışması yapmanıza engel değil. Ayrıca grafik çalışması yaparak birilerinin elinden iş almazsınız...

2- Ben makine teknikeriyim ve görsel işlerle uğraşmak benim de hobim. Bu konu da sizi destekliyorum. Biraz forumu karıştırın, o kadar fazla soytarı var ki, onların yaptıklarını gördükten sonra cesaretim yerine geldi ve bende bir şeyler yapmaya başladım. Zaman içerisinde kendimi ilerletip, şu aşağıdaki çalışmayı yapacak hale geldim ...

higneikursu.jpg

4- Kahvehane köşelerinde memleketimi kurtaran yurdum insanı, rahatlıkla kamuyu da yönetebilir. İşim gereği devlet dairleri ile ticaretim çok olur, nice kazmayla muhatap olunca bu söylediğiniz beni gülümsetti. Gönül koymayın emi.

5- Yaptığınız logo değil, tabela hiç değil ! Bir yazıya karadüzen etki vermişsiniz sadece ... grafik çalışması üretmek ayrı bir beceridir, yaptığını sunmak daha ayrı bir meziyettir ... siz daha yolun başında biri olarak bol bol örneğe bakın bence ... Naçizane tavsiyem yabancı dil bilginiz varsa psd.tutsplus.com gibi sitelere takılın derim.

bundan sonra ki yazımda sizi tersleyenlere ... yıkıcı olmak kolaya kaçmaktır dostlar ... zor olan; öğretmek ve yapıcı olmaktır ... her insana cevher olarak bakıp, bu elması düzgünce işlemenizi dilerim ...

hah işte.

bu uygar bir yorum, teşekkür ederim. berbat olan ilk çalışmama "berbat" yorumu yaparsanız size kızamam, hakkım yok. çünkü grafikle ilgili hiçbir şey bilmiyorum. logo nedir tabela nedir onu da bilmiyorum. bu konuda kendimi geliştirecek vaktim olmadığı için kendimi geliştirmeye niyetim yok dedim. zira başka işler yapmak niyetindeyim zaten. ama görsele olan merakım nedeniyle bilgisayarda şekiller yapmaya da ara vermeyeceğim.

bu çalışma aslında bana sorarsanız çalışma da değil bir deneme, benim ilk işimdi. evet bir yazıya karadüzen efekt uyguladım ama yaşadığım ilde buna çok benzeyen tabelalar var. üstelik bunları gerçek grafikerler yapıyor!

kamu kurumları hakkında gerek diğer yorumcular ve gerekse sizinle aynı şeyi düşünüyorz. dolayısıyla benim suçum günahım yok ortada birşy yokken haksız saldırıdır bu. kamu yöneticisi demek özel ya da kamuda çalışan yönetici demektir. size iş veren müdürünüz, patronunuz falan... yani bir anlamda insan davranışı uzmanı.

çalışmanız çok güzel olmuş ellerinize sağlık.

bu arada yetkililerle nasıl temasa geçebilirim bana yardım edebilirmisiniz, zira forumu kullanmakta zorluk çekiyorum. dikkat çekmek için kural hatası yapıyorum, yine müdahale yok. anlamadım gitti...

Braveart

♾️Grafik Gurusu♾️

higneikursu.jpg

Sayın ahuramazda;
ortada yıkıcı bir yaklaşım yada bir tersleme yok. Olumsuzluk arkadaşın konuya girişinde "arkadaşlar grafik konusunda hiçbir bilgi ve deneyime sahip değilim. sahip olmaya da açıkçası niyetim yok."
Burada kimlere yardım edilmiyor ki.. 13 yaşında grafiker olmaya heveslenen ufaklıklardan yaşça çok büyük abilere, ablalara kadar hevesli ve birşeyler yapmaya meyil etmiş, iyi kötü bilgi almaya çalışan, bu işte söz söyleyebilecek 3-5 kişiden birşeyler öğrenmeye çabalayan bir sürü insana...
Kendi adıma kaç kişiye buradan yeterli olunamayacak konularda özel mesajla bile yol yordam göstermeye çalıştım. Niyeti iyi olan herkese terslemek bir yana buradaki arkadaşlar yardımcı olmak için elinden geleni yapıyor. Yeterki adımı doğru atın. Yaklaşımınız, üslubunuz doğru olsun. Neticede burada, bu işe yıllarını vermiş, gece gündüz bilgisayar başında gözlerini bozarak bu işten ekmek yemeye çalışan, üretmeye çalışan insanlar da var. Siz onlara 2 dakikada karalama misali yaptığınız bir işi koyup, olmuşmu derseniz ve üstelik grafiker değilim, bilgi ve deneyimim de yok ama sahip olmaya da hiç niyetim yok derseniz kusura bakmayın. Söyleyecek 2 çift lafımız olsun. Elbette ki yeni başlayan, tecrübesiz, deneyimsiz ve bilgiye aç hevesli arkadaşlar konu dışındadır....

Konunun uzamamsı ve mesajın gerekli yerlere ulaşmış olası dileğiyle.
Herkese iyi akşamlar....