Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

TÜrkÇe Karakterlİ Font İhtİyaci (ÜÖŞÇĞ)

ErenFahri

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar bir sürü türkçe karakterli fontlar diye konu başlığı açılmış. Fontların birçoğunu indirdim ama fontların hiçbirinin türkçe karakterlerle alakası yok nasıl türkçe font diyorsunuz bilmiyorum.

Bana içinde Ü-Ö-Ç-Ş-Ğ gibi türkçe karakterli mac için olan true type fontlar lazım bu tip türkçe karakterli fontları gönderirseniz sevinirim. Birde fontları suit olarak atarsanız iyi olur yani fontların italiği, boldu, italik boldu, ve plain hali olmalı şimdiden herkese teşekkürler.

Benzer konular

Ömer DEMİRBAŞ

🏆Pro Tasarımcı🏆
Arkadaşlar birsürü türkçe karakterli fontlar diye konu başlığı açılmış. Fontların birçoğunu indirdim ama fontların hiçbirinin türkçe karakterlerle alakası yok nasıl türkçe font diyorsunuz bilmiyorum.

Bana içinde üöşçğ gibi türkçe karakterler olan fontlar lazım bu tip türkçe karakterli fontları gönderirseniz sevinirim. Birde fontları suit olarak atarsanız iyi olur yani fontların italiği, boldu, italik boldu, ve plain hali olmalı şimdiden herkese teşekkürler.

baz fontlar true type olmadığından eğer macintosh bilgisayar kullanıyorsanız Türkçe olarak görmüyor fakat pc bilgisayarlarda sorunsuz çalışıyor. Belki bundan dolayı sorun çıkıyor olabilir...

ErenFahri

🌱Yeni Üye🌱
Macintosh bilgisayarda kullanıyorum. mac için türkçe font diye bir konu başlığı var o fontlarıda indirdim ondada aynısını yaptı. Senin elinde mac için türkçe karakterleri destekleyen true type fontlar varmı eğer varsa benimle paylaşırsan sevinirim

kapitano77

🌱Yeni Üye🌱
Pop Char version 3.4 for Mac kullanirsan Mac,te her türlü fontu türkceye cevirir.
PopChar version 3.4 yada türkce bir program daha var mac icin adi:simgeler v.1.0
Bu program da Extra Türkce karakterleri mausa bastiginda aninda yerlestiriyor. Her ikisinide googleden bulup indirebilirsin. saygilar.Kapitano