Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

uc-logic wp8060 - wacom bamboo cth-470k karşılaştırma

ufakbatu

🌱Yeni Üye🌱
Merhabalar. Bende çoğu kullanıcı gibi kararsız kaldım iki tablet arasında. Öncelikle amatör olduğumu ve keyfiyetten tablet aldığımı belirtmek istiyorum. Resm çizmeyi çok seviyorum ve bilgisayarda kafama göre birşeyler karalama fikrinden dolayı bir tablet almaya karar verdim. Bütçeme uygun ve kullanılabilir alanı A5 boyutlarında olduğu için bu iki tableti gözüme kestirdim. Ancak iki tablet arasında karar veremiyorum. Bu konuda sizlerden yardım istiyorum.

Uc-Logic Lapazz A5 Grafik Tablet (WP8060-TAB08) - Bilgisayar - Hepsiburada.com

Wacom Bamboo CTH-470K-EN Pen&Touch English Grafik Tablet - Bilgisayar - Hepsiburada.com

görüldüğü gibi uc-logic fiyat olarak daha düşük ama bazı özellikleri standart'ın altında. genelde 200 rps(işlem iletim hızı diyorum ben doğrusu nedir araştırmadım açıkcası kusuruma bakmayın) oluyormuş bu gibi tabletler ama uc-logic 100 rps. bu benim kafamı karıştıran bir durum. yaptığım çalışmanın bilgisayara aktarılmasında gözle görülür bir sorun teşkil eder mi bu durum merak ediyorum.

İkinci sorum şu yönde. grafik tabletler ile yapılan çizimlerin bir kısmına göz atma şansım oldu forum içerisinde. Bu farklar neye göre belirleniyor ? tabletlerin ne gibi etkileri oluyor çizimlere ve bu etki göz önüne alındığında hangi tableti önerirsiniz ?

Bir diğer problemim ise; Lpi denen özellik ne anlama geliyor ve 4000 lpi ile 2540 lpi arasında ne gibi bir farklılık olur.

Bu özellikleri gözönünde bulundurarak bana hangi tableti önerebilirsiniz ? Yazı çok uzun oldu bu yüzden sonuna kadar okuyup yorumları ile beni bilgilendiren herkese teşekkür ederim.

UC-LOGIC

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.uc-logic.com.tr
Merhaba ,

* Öncelikle kafanızdaki soruların çoğuna cevap verebilecek bir link ile başlayalım.
Grafik tablet nedir, neden gerekli? | BasÇek
UC-Logic Lapazz TWHA60 İncelemesi | BasÇek

* RPS saniyede raporlama hızıdır ve emin olun 100 raporlamadaki bir tableti zorlayacak kadar çizim yapmak pek mümkün değildir

* Lpi inç başına düşen sanal satır sayısıdır sanal olarak oluşturulan bişey olduğu için çok hissedilir fiziksel bir değer değildir

* Uc Logic WP8060 modeli 4000LPi değerinde sanal satır oluşturabilmektedir.
teknik özelliklere bakabilirsiniz

TeknoBiyotik: UC Logic Lapazz WP8060 A5 Grafik Tablet - Grafik Tablet - Çevre Birimleri

UC Logic markasının 200 rps modellerinede bakabilirsiniz
TeknoBiyotik: UC Logic Lapazz TWH850 Çift Kalemli A5 Hot Key Grafik Tablet (Siyah) - Grafik Tablet - Çevre Birimleri

Teknobiyotik linkleri vermemin sebebi Teknobiyotik.com UC Logic ve daha pek çok markanın distribütörü Akortek bilişim'in son kullanıcı satış sitesidir.

Umarım yazılanlar yardımcı olmuştur.

UC Logic Türkiye
Akortek Bilişim
TeknoBiyotik: Ana Sayfa