Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Uydu Market'le çalışacak arkadaşların dikkatine!

motivation

🌱Yeni Üye🌱
Yaklaşık olarak 6 aydır Uydu Market'in tasarım işlerini yapmaktayım, Ayberk Işık Bey'in arabasının kaza sonucu pert (kendi tabiri ile) olması ve sonrasında geçirdiği ameliyat... Yaz döneminde işlerinin azalmış olması ve temmuz ayında annemin felç geçirmiş olması nedeniyle (temmuz ayı haricinde işlerimi aksatmadan belli bir program dahilnde çalışmaya devam ettim) beni iş konusunda sıkıştırmayıp anlayışlı davrandığı için karşılıklı anlayış ve dostluk yaşadığımızı düşünerek ücret talebinde bulunmadım. Eylül ayıyla birlikte işlerinin açılmış olması dolayısıyla birikmiş olan alacağım 4000 bin tl yi kendisinden talep ettiğimde bana bir borcunun olmadığını, ödeme yapmayacağını, işlerimi tasarımsal anlamda değil de adet olarak değerlendirdiğinde bu paraya karşılık gelmediğini söylüyor.

Tasarımla uzaktan yakından ilgilenen herkes bilir, 10 dakikada yapılan işle 10 saate yapılanın bir olmayacağını. Ve maalesef Ayberk Işık Bey'in kafasında rakamsal süreçle benim emeğimin sürecinin aynı olmadığını belirtmeme rağmen. Ve ayrıca Ayberk Işık Bey'in bunu fark edip bunu bana 6 ay sonra ödeme istediğimde söylemiş olması.. Yani 6 ay boyunca boşuna çalıştın en başta yaptığımız anlaşmanın hükmü yoktur diyor ve bir telefonla konuyu kestirip atabiliyor.

Hayatım boyunca hiç ticarete bulaşmadım, bir şeyi üçe alıp beşe satmadım, sadece emek verip karşılığını bekledim. Bu foruma haklı emekçilerin ve ekmeğine alın teri katanların nezdinde yazıyorum.

Besin zincirinin neresinde olursanız olun, ülkemize, toplumumuza, çalışanlarınıza karşı lütfen sorumlu davranın.

Daha iyi bir geleceğe umutla bakabilmeniz dileğiyle...