Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Vavien / 2009 / Türkiye

0rpheus

🌱Yeni Üye🌱
vavien-afis.jpg

Tür: Dram, Gerilim, Gizem, Komedi
Yönetmen: Yağmur Taylan, Durul Taylan
Senaryo: Engin Günaydın
Yapımcı: Müge Kolat
Süre: 1 saat 40 dk
Oyuncular : Engin Günaydın , Binnur Kaya , İlker Aksum , Settar Tanrıöğen , Serra Yılmaz

Film bilgileri alıntıdır.

Kısaca konusu:
Celal, karısı ve çocuğuyla mutsuz bir aile hayatı sürmektedir. Abisi Cemal’le birlikte ortak oldukları elektrik dükkanında da işler pek parlak değildir. Birçok yere borçları vardır.

Celal ve Cemal’in tek eğlencesi Samsun’da pavyona gitmektir. Pavyonda çalışan Sibel Ceylan’a olan aşkı Celal’in başına dert açacaktır.

Celal’in karısı Sevilay, 15 yıldır, Almanya’da yaşayan babasının gönderdiği paraları biriktirerek saklamaktadır. Celal’in bu sırrı bildiğinden habersizdir.

Zaten mutsuz bir hayat sürmekte olan Celal, bu paranın kurtuluşu olduğunu düşünerek, bir plan yapar. Fakat Celal’i sürprizler beklemektedir…

Bence:
Vavien nedir ?
Uzun koridora sahip mekanlarda koridorun başı ve sonunda bulunan anahtarlar yardımı ile ışığın açılıp, kapanmasını sağlayan kullanışlı bir sistemin adıdır.

Vavien; Engin Günaydın ile Binnur Kaya'nın oyunculuklarını döktürdüğü bir filmdir. Özellikle Engin Günaydın'ın bir senarist olarak da gayet başarılı olacağını gösteren, Settar Tanrıöven'in benim gözümde daha da büyüdüğü bir filmdir. Vavien insanı paranoyaya sevk eden bir ruh haline sokan senaryosu, çekimleri, klişeden uzak anlatımı ile kesinlikle tavsiye ettiğim bir filmdir. Vavien birini açıp, birini kapattığın bir anahtardır.

Önemle belirtmeliyim ki filmlerin sonuna takılan bir insan olarak Vavien benim son zamanlarda en sevdiğim filmdir .)

Böyle biline.

redeath333

🏆Pro Tasarımcı🏆
Ama ben vavien bağlamasını bilmem ki :)
Bir türk filminden fazlası vardı..çok hoşuma gitti

vatandas2009

🌟Usta Tasarımcı🌟
filmin bir kaç sahnesinde küfür var ailenizle, çocuklarınızla izlerken dikkat.Ama konusu itibari ile güzel film.