Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Ve işte adobe illustrator cs4!

yildiz.enes

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Adobe uzun zamandır beklenen CS4 paketini 23 Eylül de piyasaya çıkarıyor...Yurtdışı kaynaklı güvenilir bir kaynaktan aldığımız habere göre en büyük değişiklik pekçok Freehand kullanıcısının dört gözle beklediği çoklu sayfa desteği de eklenen Illustrator CS4´te.

Adobe creative suite cs4 Windows tarafı için 64 bit olarak piyasaya sürülecek. Macos için 32 bit olarak yayınlanacak Macosx için 64 bit CS5 sürümüne kaldı.

-----------------------------

Moderatör tarafında düzenlendi:

user82

🌟Usta Tasarımcı🌟
yanlıs anlamadıysam coklu sayfa desteği nihayet konmus bu surumde bu bircok kullanıcıya kolaylık saglayacak :):):):):)

Ali Emre

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
gncart.com
Yalnız windows 32 bit desteği olmaması üzücü.Hala çoğu sistem 32 bit.Onun için CS3 te kalmayı tercih ederim.Zaten ek bir yama ile cs3 üzerinde multipage özlelliği var.

ZOOM X

🏅Acemi Tasarımcı🏅
guzel haber.. bir girsin piyasayada.. bence baska ozelliklerle eklenmistir diye dusunuyorum..

feylosoft

🏆Pro Tasarımcı🏆
İllustratorde çoklu sayfa isteğini hala anlamıyorum. Freehand ve coreldeki gibi 40 takla attırarak çok sayfalı iş yapmak insanların neden hoşuna gidecek bilmiyorum.
İndesign gibi bir nimet varken neden (eskiler içinde quark) çok sayfa. Master sayfa ve ayrıntılı metin düzenleyiciler olmadan çok sayfalı çalışmak zaten hata.
Ve bunlarda illustratore eklenirse Adobe illustrator ile corelin düştüğü hataya düşer. Ben her işi yaparım abi mantığı yani. Sonuç hüsran.

ozkanozel16

🏆Pro Tasarımcı🏆
tarihi bir makina kullanmaktayım, işlemcim x64 ü desteklemiyor. CS 3 takılıcam bu durumda :)

serbay

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
arkadaşlar bu özelliklerin içinde açaba formül yazmada (sayısal dersler için) konulmuşmudur.

cikolatacadii

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ben biraz kurcaladım ps 3 boyutlu çizim konuşmuş..

a.i de gredyen renklere farklı şefeflıklar verebilliyorsunuz. ps gibi vectörlerin stilleri ile oynasabiliyorusnuz.

freehand, ps, in desing bir kaç daha secenek var istediğin ara yüzü kulanıyorsun el alışkanlığına göre.

ilerleyen zamanlarda bu 3 boyutı üzerine çalışırsalar doku alayına bile girebilrler diye düşünüyorum.

amede_us

🌱Yeni Üye🌱
çoklu sayfa desteği yerine çoklu artboard demek daha doğru olur. CS4 benim oldukça hoşuma gitti özellikle hizamalar (istenilen objeye göre yapılabiliyor artık) yaklaşık 1,5-2 aydır kullandığım için artık neyin yeni olduğunu unuttum

gkn

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.gokhandursun.com.tr
çoklu sayfa desteği yerine çoklu artboard demek daha doğru olur. CS4 benim oldukça hoşuma gitti özellikle hizamalar (istenilen objeye göre yapılabiliyor artık) yaklaşık 1,5-2 aydır kullandığım için artık neyin yeni olduğunu unuttum

pekala gözüne çarpan bir hata(bug) varmı..? hizalama veyahut herhangi başka birşeyde..?

kasapcarlos

🌟Usta Tasarımcı🌟
CS4 benim oldukça hoşuma gitti özellikle hizamalar (istenilen objeye göre yapılabiliyor artık)
Bu özelik bir önceki sürümdede var aslında
Hizalamak istediğiniz objeleri seçin sonra hizalamak için baz alınacak objeye mouse ile br defa tıklayıp sonrasında hızalama komutunu verin.Bütün diğer objeler o son tıkladığınız objeye göre hizalanacaktır.