Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Vectoru PATH içine göre bükmek, şekil vermek?

Çok Asi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.isakoc.com
4llzcbb.jpg
brand.gif

yukarıda bir yazıyı oval path içine göre bükmüş sonrada ortasını kabartmış. İşte gelişi güzel çizilmiş veya standart kare, oval oluşturulmuş bir path kalıbına, göre bir vectorü nasıl bükebiliriz?

CS2'den CS6'ya kadar herhangi bir versiyon için tarif edebilirseniz çok memnun olurum.

Benzer konular

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
mesala yazı... yazınızı yazın, üzerine dairenizi çizin; ortalayın... İkisini seçili hale getirin. Object menüsünden envelope distort'tan make with top object yapın. (obje üstteki objeye göre şekillenir) Bu kadar... diğer seçenekler de bir hayli açıktır kullanım için.

kurtçoban

🌱Yeni Üye🌱
Ben görselleri hazırlarken efoja çok net bir şekilde anlatmış zaten.

İyi Çalışmalar.

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Konu Illustrator Soru ve sorunlarınız alanına taşınmıştır.

Çok Asi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.isakoc.com
mesala yazı... yazınızı yazın, üzerine dairenizi çizin; ortalayın... İkisini seçili hale getirin. Object menüsünden envelope distort'tan make with top object yapın. (obje üstteki objeye göre şekillenir) Bu kadar... diğer seçenekler de bir hayli açıktır kullanım için.

Teşekkür ederim, dediğin şekilde yapınca RUS logosu aynen oluyor. Ama ASIC için farklı bir yöntem uygulanmış gibi görünüyor ve aşağıdaki logo, o tür bükmeleri nasıl yapabiliriz_

281dfm1.png

Eğerki bu yazıyıda RUS'taki gibi ALT+CTRL+C ile büktürürsem aşağıdaki gibi bir görüntü çıkıyor, yani yukarıdaki gibi olması için başka bir işlem yapılmış gibi görünüyor ama acaba nedir?

fxzcdf.jpg

Ben görselleri hazırlarken efoja çok net bir şekilde anlatmış zaten.

İyi Çalışmalar.

Çok teşekkür ederim.

Konu Illustrator Soru ve sorunlarınız alanına taşınmıştır.

Eyvallah.

Son düzenleme:

Çok Asi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.isakoc.com
Evet o manuel yapıldı.

İşte bunu manuel değilde diğerindeki gibi estetik ve birbirini takip eden çizgilerle daha hoş yapılabilirse hem işimizi kolaylaştırır hemde daha hoş görünüm verir.

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Evet o manuel yapıldı.

İşte bunu manuel değilde diğerindeki gibi estetik ve birbirini takip eden çizgilerle daha hoş yapılabilirse hem işimizi kolaylaştırır hemde daha hoş görünüm verir.

Daha hoş olanın manuel yapıldığını düşünüyorum. Elle yapılmış. Programlar düz mantık yapıyor. Bu çalışmada mesala ilk t harfinin alt kısmında var perspektif sadece, bir komutla yapılsa öyle duracağını düşünmüyorum. Pathlerden ve transformdan faydalanarak biraz uğraşla olabilir....

Çok Asi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.isakoc.com
Daha hoş olanın manuel yapıldığını düşünüyorum. Elle yapılmış. Programlar düz mantık yapıyor. Bu çalışmada mesala ilk t harfinin alt kısmında var perspektif sadece, bir komutla yapılsa öyle duracağını düşünmüyorum. Pathlerden ve transformdan faydalanarak biraz uğraşla olabilir....

Anladım, yardımların için çok teşekkür ederim.