Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

wacom a4

modigliani27

🏅Acemi Tasarımcı🏅
WACOM INTOUS3 A4 USB Tablet PTZ-930G kullanan var mı arkadaşlar.. bu tablet hakkında bilgi alabilirmiyim? sağlıklımı sizce

modigliani27

🏅Acemi Tasarımcı🏅
peki çok sağolun.
bir de wacomun bildiğiniz daha ucuz maliyetli ama işe yarar bi tableti var mı?
ya da wacom dan başka tavsiye ettiğiniz bir marka? tablet konusunda en yararlı wacom diye duydum gerçi ama..

burak kara

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.buka-limon.deviantart.com
Uzun vadeli kullanacaksan başka marka arama bence, diğer ürünler çok çabuk sorun çıkarıyor."Wacom intuous A5"' te işini görür. Daha ucuz istersen bulunuyorsa "wacom bamboo" da fiyatına göre çok iyidir. Tek problem bu aletlerin hepsinin çizim kısmı aşırı kullanımda yıpranıyor ve bulabilmek sorun oluyor. Ama kalitesi diğerlerinden çok daha iyi ve kağıda yakın.( Yav firması malı bu kadar övmemiştir be, son olarak... wakum, vakum, vakum...)

Son düzenleme:

baranmurat

🌱Yeni Üye🌱
Bu tabletlerle genelde neler yapıyorsunuz.?

burak kara

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
Solid_Snake_by_buka_limon.jpg

Child_Portrait_Complete_by_buka_limon.jpg

Bele bele şeyler işde.

yorgunella

♾️Grafik Gurusu♾️
Solid_Snake_by_buka_limon.jpg

Child_Portrait_Complete_by_buka_limon.jpg

Bele bele şeyler işde.

Siz şimdi bunları yükleyince arkadaşlar sanmasınlar ki bunları "tablet" yapıyor.. çünkü gerçekten bazı arkadaşlar çizen kişi ile tablet arasındaki farkı anlamıyorlar. mesela bu şuna benzer.. "yolda karakalem resim çizen bir ressam gördünüz mesela, aa abi ya bende senin gibi çizmek istiyorum hangi kalemi kullanıyorsun ha hangi kalem bunları yapıyor?" demekle aynı.. çünkü o resmi kalem değil ressam yapıyor.
tablet meselesine gelince de yapabileceğini düşünen insan mousela bile yapıyor. ki tablet sadece çizim işine yarar. tasarımda falan pek bir faydası olmaz. çizmek istiyorsanız gerçekten yapabileceğinize inanıyorsanız tabiki tablet alın. ama onun dışında başka birşey yapmak için tabletin pek faydası olmaz. çizimleri görüpte vay be bende alimde benim tabletimde böyle şeyler çizsin.. değil yani mevzu :)
söylediklerime alınmayın lütfen. gerçekten böyle düşünen insanlar var çünkü. ben sadece bilgi veriyorum..

burak kara

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
Tabi ki araç ile amaç hiç bir zaman aynı şey değildir. Ancak bir mouse da bazen bir yere kadar yeterli olabiliyor. Ha, ben sıradan bir daktilo ile bile çok harika işler çıkartabilen yetenekler olduğunu biliyorum. El ve aklı iyi kullanan bir "yetenekli bilek"in mouse ile çok iyi işler çıkarttığını da. Ancak bu işleri yaşamına sokan birisinin mouse ile yetinmek zorunda olmadığını da düşünüyorum. Ayrıca bu sitede hiç bir yerde şimdiye kadar yayınlamadım(üşengeçlik, başka neden yok) Arkadaş sormuş, bende bir ikisini koydum buraya o kadar.
"tablet eline deyer deymez iyi işler çıkartırsın" gibi bir mesaj olduysa özür dilerim. Ben hala yeni yeni etkiler keşfedip bunların çocukça tadını çıkartan bir masumum :) Ayrıca çizimlerimi beğendiğine çok memnun oldum.

Son düzenleme:

cancan89

🌱Yeni Üye🌱
wacom tabi ki kulvarında vazgeçilmezdir uc logic te denem için idealdir.Burak kara çizimlerin harikaymış yeteneğine sağlık:)

mash

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ben nerdeyse hepsini kullanma şansına sahip oldum... şahsi görüşüm üst sınıflarda belirgin farklar yok.. ama aşşaya doğru indikçe wacom ciddi fark atmaya başlıyor....
yani diyebilirimki diğer markalar üst sınıf ürünlerinin başarısı ile alt sınıf kalitasiz ürünlerini satmaya çalışırken, wacom her sınıfta kalitesinden vazgeçmiyor....

yazarcizer

🏆Pro Tasarımcı🏆
Siz şimdi bunları yükleyince arkadaşlar sanmasınlar ki bunları "tablet" yapıyor.. çünkü gerçekten bazı arkadaşlar çizen kişi ile tablet arasındaki farkı anlamıyorlar. mesela bu şuna benzer.. "yolda karakalem resim çizen bir ressam gördünüz mesela, aa abi ya bende senin gibi çizmek istiyorum hangi kalemi kullanıyorsun ha hangi kalem bunları yapıyor?" demekle aynı.. çünkü o resmi kalem değil ressam yapıyor.
tablet meselesine gelince de yapabileceğini düşünen insan mousela bile yapıyor. ki tablet sadece çizim işine yarar. tasarımda falan pek bir faydası olmaz. çizmek istiyorsanız gerçekten yapabileceğinize inanıyorsanız tabiki tablet alın. ama onun dışında başka birşey yapmak için tabletin pek faydası olmaz. çizimleri görüpte vay be bende alimde benim tabletimde böyle şeyler çizsin.. değil yani mevzu :)
söylediklerime alınmayın lütfen. gerçekten böyle düşünen insanlar var çünkü. ben sadece bilgi veriyorum..

Dijital medyaların böylesine yaygınlaştığı ve aslında “ayağa düştüğü” bir demde, bilgisayarına Photoshop’u yükleyen; grafiker, grafik tableti kapan da değme illüstratör oluverdi desek abartmış olmayız. Adeta “alet işler, el övünür” deyişinin tersinden tecellisi… Halbuki bilgisayar da, grafik tablet de bir araçtan fazlası değildir; fikir bulamaz, kompozisyon kuramaz, çizgiden anlamaz, renk seçemez ve üslub geliştiremez... Hakikî bir illüstratörün esaslı bir temel sanat eğitiminin yanısıra konvansiyonel tekniklere hakimiyetinin de olması şarttır. Dijital mecranın bütün ustalarının da muhakkak bir yağlıboya, akrilik veya suluboya altyapısı olduğunu dikkatle takip edenler zaten bilir:

https://quickhidehere.blogspot.com/

https://4.bp.blogspot.com/_d2XY6lj3CKo/SmDiXdwwWjI/AAAAAAAAAy0/618LXBOR-Z0/s1600-h/SWO_3167_e.jpg

https://nathanfowkes.blogspot.com/

https://pumml.blogspot.com/2008/11/nathan-fowkes-class.html

https://www.ibrahimerguden.com/?p=589

Son düzenleme: