Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

wacom sintiq 21 ux de çizim

afratafra

🌱Yeni Üye🌱
selam.ben yeni üye oldum buraya.wacom sintiq 21 ux aldık.makine harika.illustratorda çalışmaya başladım.programı bilmiyorum öğrenmeye çalışıyorum.bu makinenin kendi kalemi var onunla çiziyorum.fakat ışık gölge olayını çözemedik.şöyle ki;çizim kısmında sıkıntı yok ama gölgelendirmeye gelince kağıt üzerinde gölge yapar gibi olmuyor çünkü resmi büyütünce kötü görünüyor.benim yardım istediğim konu mesh tool.yapılan tasarımları gördüm şahane.ama ben kalemle çizdiğim şeyler üzerinde deneyince olmuyor.örnekler hep illustratordaki hazır şekillerle ve mause la yapılmış.acaba mesh tool kalemle çizilen figürlere uygun değil mi.fikri olan varsa allah aşkına yardımcı olsun.çok memnun olurum.

fairtail79

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
taylanozgurcaliskan.wordpress.com
Sanırım 6500 TL civarında bir aleti satın almışsınız, çok şahane, çok kişiye nasip olmayan bir makinadır:) Bunun yanında 20-30 TL ye satılan ilüstratör öğrenim kitapları hemen hemen her DNR alış veriş merkezlerinde ve kitapçılarda satılan kitaplardan almaya nedersiniz?Çok faydalı olacaktıri soruduğunuz konuda ve diğer konularda....İyi eğlenceler:)

afratafra

🌱Yeni Üye🌱
evet gerçekten öyle.çok şahane makine.inşallah hakkını veririm .internetten illustrator dersleri indirdim onları dinliyorum izliyorum ama anlatılanlarda wacom ile çizim ihtimaline yer verilmemiş.eğitim seti aldık birkaç güne kadar elime ulaşır inşallah orda aradığım sorunun cevabını bulurum.cevabınız için çok teşekkürler.

karantina

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
deryademir83.blogspot.com
merhaba hayırlı olsun bu şahane ötesi wacomunuz. Merak ettiğim fiyatı ne kadar ve nereden satın aldınız? Sorununuza gelince ben uc logic kullanıyorum ve program olarak çizimlerimi photoshopta yapıyorum. Çalışmalarımı inceleyebilirsiniz.

afratafra

🌱Yeni Üye🌱
merhaba.teşekkür ederim.makineyi birkaç ay aradık Türkiyede bulamadık.Yurt dışından getirtmeye çalıştık o da sıkıntılı oldu en sonunda İstanbulda bir firmada bulduk adını bilmiyorum eşim aldı.showroom ürünü olduğunu söylediler stokta başka yokmuş.4000 tl ye aldık birkaç ay kullanılmış ama hiçbir sıkıntısı yok.Başka türlü bulamıycaktık yoksa.ben illustratorda çalışıyorum.eşime vektörel çizimler gerekiyor çünkü.şu dersleri izleyince inşallah sorunumu gideririm.çizdiklerimi mesh tool ile gölgelendirebilirsem süper olcak.sizin çalışmalarınıza da bakcam.teşekkür ederim.