Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

water slide

erkk35

🏅Acemi Tasarımcı🏅
selamlar serigraficiden aldığım sulu transfer diye tabir edilen water slide kağıdı aldım fakat üstündeki film tabakası cok kalın geldi dönmesi gereken köselerde sorun oldu bi de bu kağıtların verniksizsi oluyo ama onların üstündeki vernik kısmını bi türlü bulamıyorum cok ince bi film tabakası oluyo genellikle emaye tencereciler baskı işlerinde kullanıyolar bilgisi olanların yardım etmesini bekliyorum
teşekkürler

Benzer konular

zadegan

🌱Yeni Üye🌱
selam dostum bu işlemi cama neyle yaptığını öğrenebilirmiyim

erkk35

🏅Acemi Tasarımcı🏅
cama yapılmıyo veya camada yaparsın ama genellikle tencere ve porselen üstüne serigrafi baskıyı aktarmak icin kullanılıyo

Deny

🌱Yeni Üye🌱
Muhtemelen yanlış kağıt almışsınızdır. Water slide soğan zarı kadar incecik şeffaf bir malzemedir.

Yazıcıdan çıktıyı düz aldıktan sonra kağıdı ılık su içerisinde bir müddet bekletiniz. Kağıdın yüzeyinde ki ince şeffaf malzeme alt kağıttan ayrılacaktır. Ayrılan ince şeffaf malzemeyi uygulayacağınız yüzeye yerleştirdikten sonra (gözlük veya cam temizleme de kullanılan güderi gibi bir bez ile) üzerindeki sıvıyı ve oluşabilecek hava boşluklarını alınız.

Uyguladığınız malzeme erimeyecek, yanmayacak tarzda bir malzeme ise 180 derece fırında 5 dakika kadar tutarak kemikleşmesini sağlayabilirsiniz. Aynı işlemi söz konusu malzemeyi güneşte bekleterek veya fön makinesi ile de mukavemetini arttırabilirsiniz.

Water slide' ı aşağıda işlemlerde kullanabilirsiniz.

Porselen Tabak
Porselen Bardak
Emaye
Mum
Ahşap (*)

Dikkat edilmesi gerek noktalar:

Water slide şeffaf bir malzeme olduğundan uygulayacağınız yüzeylerin açık renk olmasına özen gösteriniz. Malum lazerlerde beyaz toner olmadığından çıktınızdaki beyaz yerler uygulayacağınız yüzeyin rengi ile aynı olacaktır.

Ahşap malzemelerde uygularken, ahşabın üzerini guaş boya ile açık bir renge boyamanız gerekmektedir. Yağlı boya resim tarzı bir uygulama oluşturmak istiyorsanız ahşap yüzeyi boyarken fırça darbelerinizi ona göre oluşturun. Ahşap yüzeye uygulanan boyama işleminden sonra 2-3 saat kurumaya bırakınız, ardından water slide uygulamayı yerleştiriniz. Porselende olduğu gibi fırında bekleterek mukavemetini arttırabilirsiniz.

mash

🏅Acemi Tasarımcı🏅
slm..
senin aradığın malzeme serigrafi malzemesi satan yerlerde sulu çıkarma verniği diye satılıyor..
litresi 25tl civarı....
google dan bir sürü bulabilirsin ülkemizden....
ama benim küçük bir tavsiyem var bu sorununla alakalı; otomil boyayan yerlede akrilik vernik te attırabilirsin tabiki yine çıkarma kağıdı üzerine....
başka sorun olursa yine yardımcı olurum...
teşekkürler....

erkk35

🏅Acemi Tasarımcı🏅
yat verniğiyle denedim ama vernik parcanın üstünden kayıyo özellikle girintisi cok olan parcalarda bazı yerlerde yüzeye tam oturmuyo

berkaya

🌱Yeni Üye🌱
selamlar
ben bu bahsetmiş oldugun dekal baskı (sulu çıkartma)işini yapıyorum ve bu bahsettıgın vernık heryerde bulunan vernıklerden degıldız.bızım kullandıgımız vernık almanyadan ozel olarak gelmektedır.bunun kagıdıda aynı şekılde yurtdısından gelıyor.
bu vernıkler 2 sekılde bulunuyor bırı fırında 300 derecede yanan vernıkler bırdıgerıde urune uyguladıktan ve ıyıce kuruttuktan sonra cıkan vernıkler. senın dedıgın gıbı kenarlarda şişkinlik yapmaması ıcın uygulama yapcagın yerın şablonunu alman lazım.bu şablon işinide kagıt bantları objenın uzerıne yapıstırarak yapabılırsın.arkadasların dedıgı yanı piyasada satılan transfer kagıtları veya vernıkler bu iş için uygun degıldır malesef :))
porselen seramık cam tencere gıbı urunlerın desenlerı bu anlattıgım sekılde transfer olurlar.bunun sebebıde bu urunler yuksek derecede ısılara gırer vernık yaklasık 200-300- derecede yanar gerıye desen kalır ve urun ustunde pişirim tamamlanır.

dijitaltransfer

🌱Yeni Üye🌱
matik ink jet mürekkep olmaz fırınlanıyor diyor üstadlar, ink jet fırında buharlaşır
hem ink jet nasıl baskı yapıcan şeffaf malzeme üzerine:)
ink jet in içine toner tozu koyarsan olur bak, :)))) neden olur çünkü toner tozu polyester içeriklidir,170 derece yukarsında erimeye başlar, ve toner tozu renkle birlikte hacim içerir
dijital baskı konusunda yardımcı olurum ,matik neden matik diyorum sende transfer bilgisi yok, transfer yazmakla transferci olunmuyor

karmaisler

🌱Yeni Üye🌱
iyi günler
ben sulu çıkartma kağıdı arıyorum daha önce çalıştığım firmada kendimiz yaptırıyorduk
şimdi hazır arıyorum fakat ölçüleri A3 bana 50x70 gerekiyor.Sayın Berkaya bu konuda yardımcı olabilir mi acaba?

transferbaskı

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Sulu Çıkartma kağıtlarının birçok çeşidi vardır. Her zemine aynı kağıdı kullanamazsınız. Inkjet uyumlu olanları vardır transfermatik ancak uygulaması lazer decal paper a göre fazladır...Vernikler için ise Türkiye'de bu verniği her yerde bulabilirsiniz...herkes yaptığını anlatıyor bildiğini değil maalesef...

Herkese iyi günler dilerim.
transferbaskı

kristalci

🌱Yeni Üye🌱
bana kim yardımcı olabilir
camın yüzeyine folyo yapıştırarak kumlama ile desenler yapıyorum fakat folyo ile ince kumlama detayları elde edemiyorum.
dekal ile daha hassas ve ince detaylı kumlama yapılabiliyor.
bu dekali serigrafi boyası ile hangi malzemeleri kullanarak yapabilirim.
yardımlarınız için ....teşekkürler

abdullahes

🌱Yeni Üye🌱
malzemeleri nereden temin edebiliriz kagıtları ,verniği saygılarımla