Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

web programaları

tio

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.tuyograf.com
Web tasarıma yeni başlıyorum. Photoshop ve vektörel programları iyi biliyorum. Dreamwaever'dan başka programları öğrenmem gerekiyormu? html, asp gibi... Şimdiden teşekkürler..

Nihat BAYSAL

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Html, Asp, Asp.net, Php vs. bunlar program değildir.Programlama dilleridir.
Hatta html'i bir dil olarak kabul etmeyenler de vardır.
Sadece Dreamwaever öğrenmekle web tasarım uzmanı olamazsınız.Amatörce uğraş da olsa yeterli seviyede html bilgisine sahip olmanız gereklidir, ki bununla da ancak satatik siteler yapabilirsiniz ancak.
Yok ben dinamik siteler de hazırlamak istiyorum diyorsanız o zaman yukarıda yazılı olan programlama dillerini ve işlevlerini mutlaka bilmeniz gerekir.

Unicorn Design

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.unicorndesignstudio.com
Html, Asp, Asp.net, Php vs. bunlar program değildir.Programlama dilleridir.
Hatta html'i bir dil olarak kabul etmeyenler de vardır.
Sadece Dreamwaever öğrenmekle web tasarım uzmanı olamazsınız.Amatörce uğraş da olsa yeterli seviyede html bilgisine sahip olmanız gereklidir, ki bununla da ancak satatik siteler yapabilirsiniz ancak.
Yok ben dinamik siteler de hazırlamak istiyorum diyorsanız o zaman yukarıda yazılı olan programlama dillerini ve işlevlerini mutlaka bilmeniz gerekir.

gözünü korkutmak gibi olmasın ama iş bunlarla bitmiyor ne yazık ki.

html, asp, asp.net, php ile bitse keşke benim bunlar dışında şuan aklıma gelenler
cfm, perl, cgi. mysql, xml, css, vb, .net, jsp, xhtml, javascipt, ajax, şimdilik kodlama sistemi olarak benim aklıma gelenler bunlar
tabiki bunun dışında media bilmekte lazım ki en bilineni flash'tır ki bunun için ise başka bir programla dili yani action sciript bilmek gerekir (bu gerçekten zor)
ve tüm bu bilgilerin dışında bilmen gereken web tasarımda ayrıntının çok fazla olduğudur bir virgül bir siteni mahfedebilir yada herşeyi düzeltebilir. Tüm bunların dışındada hosting seçme ve kontrol paneli kullanma var tabiki.

yeni arkdaşların işi gerçekten zor özellikle dinamik işler çıkaracaklarsa gerçekten kolay gelsin