Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Web site fiyatları

ertugun25

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.ertugrulgunay.tk
mrb arkadaşlar site fiyatları hakkında fikirlerinize ihtiyacım var
sayfa sayısına göre ne kadar değişir fiyatlar yönetim panelli yada üyelik sistemleri sitelerin fiyatı nedir . genel piyasası nedir bu işin yardımlarınızı bekliyorum

teşekkürler

Benzer konular

womd

🌟Usta Tasarımcı🌟
sayfa sayısından çok nasıl bir site kurulacağı önemli. bir özelliği olmayan, sadece tanıtım amaçlı standart siteler için ben 600 TL alıyorum. e-ticaret sitesi kurulacaksa veya flash tabanlı daha görsel bir site kurulacaksa fiyat daha da artar. 1000 TL-1500 TL arasında yapılabilir. eğer müşteri hazır yazılımların, paketlerin karşılayamayacağı niteliklerde bir site istiyorsa o zaman fiyat daha da artar. çünkü müşteriye özel kod yazmanız gerekir ve bu ne kolay bir iştir, ne de hemen yapılabilecek birşey. böyle siteler de 2000-3000-4000 TL diye gider... tabii ki bunlar benim görüşüm. kimseyi 200 TL'ye veya 5000 TL'ye site yapıyor diye yargılama hakkına sahip değiliz. sonuçta birşey tasarlıyorsunuz ve bu tasarıma değer biçmekte özgürsünüz. ama ben mümkün olduğunca müşteriyi memnun etme ve emeğimin karşılığını alma arasındaki dengeyi kurmaya çalışıyorum. umarım bu cevap yeterli olmuştur.

sekerpare

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.tahart.net
womd ile aynı fiyat aralıklarını kullanıyorum. Ve kendisine katılıyorum.

ozkanozel16

🏆Pro Tasarımcı🏆
domain + hosting ve toplamı 5 sayfayı geçmeyen ve içeriğindeki bilgi kartvizit kadar olan HTMLx işlerde, 100 TL dir. (resimlere kendim karar veririm)
Aynı nitelikler Flash template ise 500 TL dir. (flash template e kendim karar veririm)
Fiyatlara KDV matrahı eklenecektir.
ASPx ve diğer yöntemleri bilmiyorum.

Kurumsal bir firma ise, istenilen iş ve site yönetimi (1 yıllık güncelleme, seo vb.) sorumluluğu dahil, pazarlığa tabidir. Fakat yukarıdaki fiyatlar olmayacaktır.

ugurergun

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web tasarımcılığı, kelimenin tam anlamıyla "AT İZİNİN, İT İZİYLE KARIŞTIĞI" bir meslekdir.. Benim gibi aylarca php - flash öğrenicem diye beygir gibi çalışsan neye yarar.. Bak 50 - 100 liraya site yapanlar bile var.. Ben bir metin belgesini internet sitesine çeviriyorum ve aradaki farkı kimseye anlatamıyorum.. o yüzden sen en iyisi, hazır template kullanıp resimleri yazıları değiştirip daya gitsin.. Alırsın bi çorba parası tamamdır.. Kolay gelsin..

A.Volkan ÖZER

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
domain + hosting ve toplamı 5 sayfayı geçmeyen ve içeriğindeki bilgi kartvizit kadar olan HTMLx işlerde, 100 TL dir. (resimlere kendim karar veririm)
Aynı nitelikler Flash template ise 500 TL dir. (flash template e kendim karar veririm)
Fiyatlara KDV matrahı eklenecektir.
ASPx ve diğer yöntemleri bilmiyorum.

Kurumsal bir firma ise, istenilen iş ve site yönetimi (1 yıllık güncelleme, seo vb.) sorumluluğu dahil, pazarlığa tabidir. Fakat yukarıdaki fiyatlar olmayacaktır.

100 TL fiyat nedir arkadaşım ? 15 Senedir sektörün içindeyim. Önceden donanımla uğraşıyordum "TORNAVİDACI"lar yüzünden yazılıma döndüm. Burada da mı türediniz ??? afedersinde r10 da ki 1 senedir web tasarımı ile uğraşan 16 yaşında ki çocuk tayfası alıyor 100 TL. Senin emeğin bu kadar ucuz mu ? sanayii sitelerinde ucuza web sitesi yapıyoruz diye Dreamweaver templatelerine resim döşeyen adamların işi 100 TL.

İnsan yıllarca çürüttüğü gözlerini, dirseklerini ve zamanını bu kadara satarken utanır...

İsterse banlasınlar ama sen "TORNAVİDACISIN" başka birşey değil...

Grafink

Clone Trooper
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.grafink.org
breh breh... 100 liraya 5 sayfa 200 liraya 10 sayfa şeklinde devam ediyor olsa gerek.

ozkanozel16

🏆Pro Tasarımcı🏆
100 TL fiyat nedir arkadaşım ? 15 Senedir sektörün içindeyim. Önceden donanımla uğraşıyordum "TORNAVİDACI"lar yüzünden yazılıma döndüm. Burada da mı türediniz ??? afedersinde r10 da ki 1 senedir web tasarımı ile uğraşan 16 yaşında ki çocuk tayfası alıyor 100 TL. Senin emeğin bu kadar ucuz mu ? sanayii sitelerinde ucuza web sitesi yapıyoruz diye Dreamweaver templatelerine resim döşeyen adamların işi 100 TL.

İnsan yıllarca çürüttüğü gözlerini, dirseklerini ve zamanını bu kadara satarken utanır...

İsterse banlasınlar ama sen "TORNAVİDACISIN" başka birşey değil...

Sen önce neci olduğuna karar ver, mesleğin ne, yazılım mı web tasarım mı web master mı? tornacıdan bozma yazılımcı mı... neyse mesleğin onu yap. bi balta bul ona sap ol yani. Ortalıkçı olma...
İkinci konu: okuma yazman varsa, orada özel işlemli işlerin pazarlığa tabi olduğu yazılı. Bu adam ne ister, 1 yıllık SEO istiyor mu, site haftada kaç kez güncellenecek, teknik destek talepleri var mı? Bunların hepsi extradır.
Gerçi sen bu son yazdığım hizmetlerden bir habersin, yoksa 100 TL konusunun ne olacağı zaten bilirdin.
Sitede bazıları aleni küfürde etmiş, hiçbirini şikayet etmem. Benim işim profesyonel olanladır. sağa sola sataşan amatörlerle değil.

A.Volkan ÖZER

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Sen önce neci olduğuna karar ver, mesleğin ne, yazılım mı web tasarım mı web master mı? tornacıdan bozma yazılımcı mı... neyse mesleğin onu yap. bi balta bul ona sap ol yani. Ortalıkçı olma...
İkinci konu: okuma yazman varsa, orada özel işlemli işlerin pazarlığa tabi olduğu yazılı. Bu adam ne ister, 1 yıllık SEO istiyor mu, site haftada kaç kez güncellenecek, teknik destek talepleri var mı? Bunların hepsi extradır.
Gerçi sen bu son yazdığım hizmetlerden bir habersin, yoksa 100 TL konusunun ne olacağı zaten bilirdin.
Sitede bazıları aleni küfürde etmiş, hiçbirini şikayet etmem. Benim işim profesyonel olanladır. sağa sola sataşan amatörlerle değil.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Webmaster önce sen bi bu terimleri sağdan soldan araştır sonra insanlara dil uzat. İstediğin platformda karşılaşırım seninle. Senin tecrüben benim tecrübemin yanında bakkal çırağı seviyesinde kalır. Ben danışmanlık işi yapıyorum. 2 yıla yakın süredir çalıştığım büyük ve kurumsal bir şirket tarafından Bilgi İşlem Uzmanı olarak verilmiş olan bir ünvanım var. Ayrıca tek başıma çalışmıyorum bu departmanda... Daha öncesinde çalıştığım işlerde "Proje Koordinatörlüğü" ve "Proje danışmanlığı" gibi verdiğim hizmetleri anlatmama gerek yok.

Benim olayım sadece senin ile alakalı değil kişisel algılamaman gerekirdi fakat;

earch [E]ngine [Optimization] https://en.wikipedia.org/wiki/Search_engine_optimization (Muhtemelen hiç açıp okumamışsındır. Aç oku...) yani Arama Motoru Optimizasyonu 1 Yıllık 2 Yıllık diye müşteriye tasrif edilmez. Google'ın ve diğer arama motorlarının ortalama standart Crawlerlarının diline göre belirlenen bir tanımlama vardır websitelerinde. Temel standartlar, belirli kullanımlar ve arama sonuçlarında çıkma olasılığını yükseltecek öğeler gibi. Bu standartları https://googlewebmastercentral.blogspot.com/ burdan güncellemelerini takip ederek öğrenebilirsin. SEO dediğin şey yazıya <strong title="ARABA KİRALAM">kiralık arabalar </strong> gibi şeylerden geçmez. Bunun bir kereye mahsus yapılacak internal yani iç temel hazırlığı vardır. 1 Kez yaparsın 1 Yıllığına değil... Site dışında yapılan çalışmalar Ülkemin senin gibi güzel WEBMASTER amcalarının bildiği gibi SEO denmez bu SEM'dir. Dışarıdan yapılan backlink , pagerank gibi çalışmalar için zaman vadeder ve garanti veremezsin.

Son düzenleme:

Grafink

Clone Trooper
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.grafink.org
matbaa gibi , sayfa sayısı arttıkça sürümden kar etmek mümkün mü? 1000 sayfa da % kaç iskonto yapılıyor?

d3niz

UI Pilot
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.d3niz.com
Şahsen 100 TL'ye çok ısrarcı olursa müşteri, illa Deniz'ciğim sen yap dese psd çizer gönderirdim. O da belki.. :)

Olsinwe

🌟Usta Tasarımcı🌟
katalog tarzı işlerde sayfa başına tasarım ücreti 100 TL fiyat veriyordum. Çok uçmuşum sanırım

hosting kiralama + domain + 5 sayfalık tasarım :)) = 100 TL

Grafink

Clone Trooper
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.grafink.org
sen yine iyi bi insansın deniz, 100 liraya PS açacağıma, trafikteki araçlara mendil, su falan satarım, gitar çalıp kutuya para attırırım (egeparkta para basıyo 2 çocuk, helil sezai şarkılarına 1Tl den aşşağı atmıyolar. akdeniz akşamları 25 kuruştan başlıyo) en azından meslek haysiyeti gibi kaygılarım olmaz. azıcık aşım ağrısız başım hesabı çorbayı kaynatırım, ne yani XD

d3niz

UI Pilot
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.d3niz.com
sen yine iyi bi insansın deniz, 100 liraya PS açacağıma, trafikteki araçlara mendil, su falan satarım, gitar çalıp kutuya para attırırım (egeparkta para basıyo 2 çocuk) en azından meslek haysiyeti gibi kaygılarım olmaz. azıcık aşım ağrısız başım hesabı çorbayı kaynatırım, ne yani XD

:D :D

katalog tarzı işlerde sayfa başına tasarım ücreti 100 TL fiyat veriyordum. Çok uçmuşum sanırım

hosting kiralama + domain + 5 sayfalık tasarım :)) = 100 TL

Hostingi hayrına veriyorsunuz sanırım? Domain'i de çok acıdınız hadi ben vereyim parasını dediniz. 5 Sayfa html düz içerik hazırladınız. Bir de arkaplan attınız içine. Tamam oldu, bitti?

:wink: Tamamdır. Tasarım kısmına bir kılıf biçtik. 100 TL için de bir şey demeye gerek yok bu şekilde. Ama hosting ve domain işi ciddi uçuş olmuş. :worried: Dikkat ters rüzgar esmesin. :rofl:

Olsinwe

🌟Usta Tasarımcı🌟
Ben tek sayfalık bir iş için tasarım ücreti olarak 100 TL fiyat verirken adamlar 100 TL her şey dahil web sitesi yapıyor en kötü host'a zaten 150 TL para ödersin nasıl yapıyorlar onu anlıyamıyorum sanırım arkadaşın bir hosting şirketi var işin içinden başka türlü çıkılmaz :)

d3niz

UI Pilot
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.d3niz.com
Ben tek sayfalık bir iş için tasarım ücreti olarak 100 TL fiyat verirken adamlar 100 TL her şey dahil web sitesi yapıyor en kötü host'a zaten 150 TL para ödersin nasıl yapıyorlar onu anlıyamıyorum sanırım arkadaşın bir hosting şirketi var işin içinden başka türlü çıkılmaz :)

Ya kendine ait sunucun olsa bile değmez ki. Yani oradan buradan hazır temalarla çalışılıyorsa kabul. Yani o zaman derim ben o işi yapan kişi için, adamın paraya ihtiyacı yok, vaktinin de pek önemi yok. Yani ben otursam 3 gün içerik girsem yine 100 lira az derim. Vakit = Nakit . :rofl:

A.Volkan ÖZER

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Ya kendine ait sunucun olsa bile değmez ki. Yani oradan buradan hazır temalarla çalışılıyorsa kabul. Yani o zaman derim ben o işi yapan kişi için, adamın paraya ihtiyacı yok, vaktinin de pek önemi yok. Yani ben otursam 3 gün içerik girsem yine 100 lira az derim. Vakit = Nakit . :rofl:

100 tl ye sizin benim 1000 tl ye yapamayacağımız tasarımları yapan adamlarda var piyasada. Ben buna kızıyorum. Yapamayana eyvallah bulduğun müşteriyi keriz yerine koyup kakalamak vicdanını rahatsız etmiyorsan yap. Fakat yapabilitesi olup 100 tl gibi rakamlara kendini çürüten akıl fukarası insanlar var...

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
100 tl ye sizin benim 1000 tl ye yapamayacağımız tasarımları yapan adamlarda var piyasada. Ben buna kızıyorum. Yapamayana eyvallah bulduğun müşteriyi keriz yerine koyup kakalamak vicdanını rahatsız etmiyorsan yap. Fakat yapabilitesi olup 100 tl gibi rakamlara kendini çürüten akıl fukarası insanlar var...

9,99 TL Ye ne dersiniz peki?

Grafink

Clone Trooper
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.grafink.org

Yok hocam, öyle birşey pek mümkün değil, en azından kendi işlerimden ya da benimkine benzer seviyedeki arakdaşların işlerinden yola çıkarak diyorum ki, mümkün değil o. mesleki yeterliliği belirli bir seviye gelmiş adam sapla samanı ayıran adamdır. o senin dediğin template editörlüğüdür. keza o template lerde öyle 100 tl için hazırlanmıyor, adam emek emek çalışıyor onu, yüklüyor, millet indirdikçe para kazanıyor.

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Yok hocam, öyle birşey pek mümkün değil, en azından kendi işlerimden ya da benimkine benzer seviyedeki arakdaşların işlerinden yola çıkarak diyorum ki, mümkün değil o. mesleki yeterliliği belirli bir seviye gelmiş adam sapla samanı ayıran adamdır. o senin dediğin template editörlüğüdür. keza o template lerde öyle 100 tl için hazırlanmıyor, adam emek emek çalışıyor onu, yüklüyor, millet indirdikçe para kazanıyor.

9 lira 99 kuruş diyorum sen halen neler diyorsun. :)