Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

web tasarımı

mbozbas

🌱Yeni Üye🌱
frontpage çalışabileceğim yardımcı programlar,özellikler neler.

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
sorunuz yine anlaşılması zor olmuş
sanırım frontpage ile çalışırken yardımcı olarak kullanabileceğiniz programları soruyorsunuz
bu tamamen sizin sayfada kullanacağınız ögelere bağlı
fotoğraf kullanıcaksanız photoshop ile düzenleyin derim
flash dosyaları eklemek isterseniz flash yada swish gibi programlar

yani eklemek istediğiniz herneyse

mbozbas

🌱Yeni Üye🌱
mrb
en kolay hangi web tasarım programını öğrenebilirim
tşk.

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
web tasarımında kolay program yok aslında
bugün frontpage ile de yaparsınız notepad ile de
flashta olur photoshop dreamweaver de
anlıyacağınız bu uzar gider
önemli olan bir tanesine yoğunlaşıp onu adam gibi öğrenmek
işin içine girdikten sonra hevesiniz kırılmazsa zamanla gelişirsiniz

Mustafa Hakan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
eger mac kullanıyorsanız :D
iweb veya ücretli olan RapidWeaver var.
RapidWeaver ile profesyonel siteler tasarlayabilisiniz, iweb ile webde fotoğrqf albümleri tasarlamak çok basit

sensei01

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
office programlarına hakimseniz frontpage ile başlanabilir
eğer php / asp ücretsiz portallar kurup ayarlarıyla oynayıp bozmayı seviyorsanız...
dreamweaver ...

farketmez

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.farketmez3.com.tr.tc
arkadaşlar bende şuan frontpageden site yapıyorum fakat ben üyelik kurmak istiyorum edindiğim bilgiye göre normal bi site olduğundan üyelik olmazmış ancak forum bölümüne üyelik açabilirmişsim :( normal bölüme üyelik yapmam imkansız mı n? sitem html

sorunuz yine anlaşılması zor olmuş
sanırım frontpage ile çalışırken yardımcı olarak kullanabileceğiniz programları soruyorsunuz
bu tamamen sizin sayfada kullanacağınız ögelere bağlı
fotoğraf kullanıcaksanız photoshop ile düzenleyin derim
flash dosyaları eklemek isterseniz flash yada swish gibi programlar

yani eklemek istediğiniz herneyse

sitemde flaş hazırlayıp yanyınlamak istiyorum ama elimde program mevcut değil nasıl temin edebilirim

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
Yayıncı sitelerinden demolarını indirebilirsiniz

sitenizin heryerine üyelik sistemi koyabilirsiniz
bunun envari çeşit yolu var
ancak kodlama konusunda bilginiz yoksa profesyonel yardıma ihtiyacınız olacaktır

pasayusuf

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
profesyonel anlamda web sitesi için mutlaka bi üstadın (binenin) yanında pişmen gerekir ancak eğer amatör olsun benim emeğim olsun dersen de frantpage işini görür sanırım
dreamwiver flash vb şimdilik sana ağır gelebilir
emeklemeden yürümeye benzer yani o nedenle onların yanlız çalışacaksan hiç tavsiye etmem

farketmez

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.farketmez3.com.tr.tc
profesyonel anlamda web sitesi için mutlaka bi üstadın (binenin) yanında pişmen gerekir ancak eğer amatör olsun benim emeğim olsun dersen de frantpage işini görür sanırım
dreamwiver flash vb şimdilik sana ağır gelebilir
emeklemeden yürümeye benzer yani o nedenle onların yanlız çalışacaksan hiç tavsiye etmem

aynen öle ben kendim yapıp gelişmek istiyorum zaten amacım şiirlerimi yayınlamak diğeri ise site yapımında ilerlemek. ve horus abi kodlama bilgim yok o yüzden yapamazmıyım yada yapmam için nelere çalışmam gerekir yardımcı olabilmeniz mümkünmü

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
elbette yapabilirsin ama pasayusufun dediği gibi emeklenmeden apalanmaz biliyorsun
önce hangi dili kullanacağına karar vericeksin
sonra o dil yapısının temelini öğreneceksin
daha sonra üyelik sistemi felan gelir arkasından
atıyorum php öğrenmeye karar verdin diyelim
internette php ile yapılmış örnekleri incelemen gerekicek
o zaman çok daha iyi anlarsın

farketmez

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.farketmez3.com.tr.tc
elbette yapabilirsin ama pasayusufun dediği gibi emeklenmeden apalanmaz biliyorsun
önce hangi dili kullanacağına karar vericeksin
sonra o dil yapısının temelini öğreneceksin
daha sonra üyelik sistemi felan gelir arkasından
atıyorum php öğrenmeye karar verdin diyelim
internette php ile yapılmış örnekleri incelemen gerekicek
o zaman çok daha iyi anlarsın

horus kardeşim php filan bilmiyom ama html de yapıyorum bana inceleyebilceğim ve öğrenebilceğim bir kaynak link filan önermen mümkünmü acaba :(?

Yayıncı sitelerinden demolarını indirebilirsiniz

horus kardeş biliyorum fazla oldum ama bana kaynak link yada program ismi vermen mümkünmü (program adı verirsen full version bulabilirim ama pro ismi lazım dandilk pro ile uğraşmayım

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
aslına bakarsan istediğin yere gelmek için olmazsa olmaz koşullardan birisi PHP yada ASP bilgisi sahibi olman
kendi kodlarını yazacak seviyede olmasa bile kod mantığını bilip hazır örnek dosyaları editleyebilmen lazım
örneğin html kullanıyorum demişsin
bugün html site yapımı için en çok tercih edilen program frontpage dir
ancak frontpage kullanan bir çok insan bu programla yaptığı formları web üzerinde çalıştıramaz
ufak tefek detayları var çünkü
bunun yerine html yaptığın bir sayfada istediğin yere(atıyorum üye giriş alanına) bir PHP kod dizini bağlarsın ve işin çözülmüş olur

lafın özü eğer basit siteler yapmak istiyorsan html tek başına sana yeter ama iyi bir site yapmak istiyorsan farklı diller öğrenmek şart

program adı istemişsin
html için frontpage en kullanışlısı şu an
PHP için dreamweaver
aynı zamanda PHP için PHPEd adında bir program var tamamen türk yazılımı ve ücretsiz
bilgisayarını kasmazda
önce bunlardan birini edin ve PHP kurcalamaya başla
çok da zor olmadığını göreceksin

farketmez

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.farketmez3.com.tr.tc
aslına bakarsan istediğin yere gelmek için olmazsa olmaz koşullardan birisi PHP yada ASP bilgisi sahibi olman
kendi kodlarını yazacak seviyede olmasa bile kod mantığını bilip hazır örnek dosyaları editleyebilmen lazım
örneğin html kullanıyorum demişsin
bugün html site yapımı için en çok tercih edilen program frontpage dir
ancak frontpage kullanan bir çok insan bu programla yaptığı formları web üzerinde çalıştıramaz
ufak tefek detayları var çünkü
bunun yerine html yaptığın bir sayfada istediğin yere(atıyorum üye giriş alanına) bir PHP kod dizini bağlarsın ve işin çözülmüş olur

lafın özü eğer basit siteler yapmak istiyorsan html tek başına sana yeter ama iyi bir site yapmak istiyorsan farklı diller öğrenmek şart

program adı istemişsin
html için frontpage en kullanışlısı şu an
PHP için dreamweaver
aynı zamanda PHP için PHPEd adında bir program var tamamen türk yazılımı ve ücretsiz
bilgisayarını kasmazda
önce bunlardan birini edin ve PHP kurcalamaya başla
çok da zor olmadığını göreceksin

size ne kadar tşkr etsem azdır . frontpage i bayağı bi iyi kullanıyorum fakat siteyi yayına soktuğumda bi şey dikkatimi çekti sayfanın sağ tarafında bir boş bölüm kalıyor :( onu bir türlü gideremedim. birde en üstteki ana resim gözükmüyor ama o kod hatasından dolayı fakat sağ taraftaki boş alanı gideremedim

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
frontpagede tablo oluşturup siteni tablo içine yerleştirirsen aslında sorun kalmaz
umarım istediğin seviyede yardımcı olabilmişizdir

farketmez

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.farketmez3.com.tr.tc
galiba kendimi tam olarak ifade edemedim benim sorunum frontpagede sitemi yaptım aslında az çok frontpage in önizleme bölümünde izlediğimde site ekranda tam oılarak gözüklüyor fakat internet explorer da açtığımda sağ tarafında menü sığacak kadar bir boşluk kalıyor ve o görüntü kirliliği yaratıyor. isterseniz özelden size sitenin anasayfa linkini atayım sorunu görüp yorum yazınız

ersdal

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.akustikyazilim.net
kardş bence önce kolaydan başla profesnelleşince zaten bir üste çıkarsın bne bu şekilde kaç tane proğramlama dili öğrendim ok kardeş Sonra Photoshop ve flash derken bir bakmışsın senden çok iyi bir webtasarımcı çıkar ama PeS etme asla Herşeyi öğren ben İlk Olarak HTML de kod yazmadı öğrendim Onuda Yapacam DEdim yaptım

iyi Çalışmalar