Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Websitem için yaptığım 2 Logo - Pixellove

MILAN0

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
pixellovestudios.com
Şu anda 2. sıradaki logomu kullanıyorum.

60947016.jpg

beykozlu1908

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
2.sini kullanmakla iyi yapmışsınız. Ama o kalbi bayağı küçük bir resimden büyültmüşsünüz zannedersem. Tek tek kare noktalardan kendiniz yapsanız bence daha güzel olurdu naçizane kendi fikrim..

MILAN0

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
pixellovestudios.com
2.sini kullanmakla iyi yapmışsınız. Ama o kalbi bayağı küçük bir resimden büyültmüşsünüz zannedersem. Tek tek kare noktalardan kendiniz yapsanız bence daha güzel olurdu naçizane kendi fikrim..

Hayır kalbi başka bir resimden büyütmedim, sıfırdan yaptım ben onu. Pixel pixel görünsün diye özelikler öyle yaptım. Ama daha büyüğünü yapmadım henüz, onu da yakında yapıp ekleyeceğim. Teşekkürler yorumuz için.

alibabba

🌟Usta Tasarımcı🌟
kardeşim alttaki güzel olmuş pixel görünümünde olması da iyi tek diyeceğim kalbi tek tık sağa çek tam ortada durmuyor...

MILAN0

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
pixellovestudios.com
kardeşim alttaki güzel olmuş pixel görünümünde olması da iyi tek diyeceğim kalbi tek tık sağa çek tam ortada durmuyor...

Teşekkürler, evet onu farketmemiştim sağol uyardığın için.

54c58aaeada565b99ec5dfe1d74dbf2b.png

yapma hocam din kardeşiyiz

Bence din kardeşi değiliz, o logoyla bu logoyu bağlaştırman çok saçma. Göz doktoruna git bir zahmet, kalp bile benzemiyor yani alakası yok. Elmaya armut diyorsun. Bence biraz düşünüp öyle yazmalıydın mesajı ;) Yinede uğraşmış araştırmışsın sağol :))

Arif ARINMIŞ

♾️Grafik Gurusu♾️
ffX3k.png

bence alttaki logonun kalbi ile fazlası ile benziyor.
Sonuç olarak farklı zamanda düşündüysen sorun yok

MILAN0

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
pixellovestudios.com
ffX3k.png

bence alttaki logonun kalbi ile fazlası ile benziyor.
Sonuç olarak farklı zamanda düşündüysen sorun yok

Tamam kalp benziyor ama birebir aynı olduğunu düşünmek yanlış. Ben bu paylaştığınız logoyu taklit etmek istemedim, zaten ben logomu daha lisedeyken yaptım, 2007 Mart ayında. Sadece biraz daha geliştirdim.

Sadece benziyor. Sonuçta nasıl yaparsak yapalım kalp kalbe benzeyecektir. İsimde aynı olunca tabi... İsmi nasıl bulduğuma da gelince, sitemin içeriği daha önceleri sadece fotoğraf üzerineydi, çektiğim fotoğrafları koyabileceğim bir sitem olsun istedim bu nedenle adını pixel koydum ama o isim kullanıldığı için pixel love yaptım, bu da kullanılıyor diye son olarak pixel love studios yaptım, olay budur.

İşte bu da benim logomun büyük hali;

kalp2.jpg

Son düzenleme:

Dontmake

🌱Yeni Üye🌱
Kusura bakma arkadaşım ama kullanmış olduğun logo birebir benzediği gibi isimde aynı. Bu durumun başka bir izahı yok. Başka bir isim altında kullansaydın belki yakalanmazdın. Logo yapmanın ne kadar çok zor olduğunu bilsen böyle şeylere tenezzül etmezdin sanırım.

Bence daha fazla tartışmaya gerek yok...
Eğer herşeye rağmen logonun sana ait olduğunu ısrarla tekrarlayacak ve saldıracaksan yorum yapmadığımı da varsayabilirsin.

MILAN0

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
pixellovestudios.com
Kusura bakma arkadaşım ama kullanmış olduğun logo birebir benzediği gibi isimde aynı. Bu durumun başka bir izahı yok. Başka bir isim altında kullansaydın belki yakalanmazdın. Logo yapmanın ne kadar çok zor olduğunu bilsen böyle şeylere tenezzül etmezdin sanırım.

Bence daha fazla tartışmaya gerek yok...
Eğer herşeye rağmen logonun sana ait olduğunu ısrarla tekrarlayacak ve saldıracaksan yorum yapmadığımı da varsayabilirsin.

Bu yazdığın yazıdan sonra sizinle tartışmaya bile girmem, iki logoyu aynı diyen zihniyete tek kelime bile yazmak yersiz aslında. Herkes işini yapsın sen webmasterlığını yap benim işime karışma... Yıllar önce yaptığım logoyu bana mı öğreteceksin. İsim benziyorsa napalım şimdi? O zaman aynı isimde olan birçok şirket vs. ismini değiştirsin, olur mu yani. Eğer taklit varsa diğer logoyu yapan beni taklit etmiştir. Ben yeni yetme grafiker değilim insanları taklit edecek kadar. -Ki star tv logosuyla israilin bilmem ne logosunu aynı kefeye koyan insanların bu logoyada benzer tavırda olmaları gayet normal o yüzden kesinlikle tartışmaya bile girmem sizinle. Bende bu sitede paylaşılan birçok logonun benzerini bulup koyarım buraya, zor birşey değil ama benziyor diye taklit demek çok çok ayıp ve emeğe saygısızlık. Sırf eleştiri olsun diye birşeyler yazıyorsunuz, ayıp yani.
İki logo arasında çok fark var.
1. Benim logoda pixel ve studios arasında kalp var
2. İki kalp arasında simetri + pixelleştirmede bile fark var... Görüntü olarak çok farklı (Göremeyen doktora gitsin)
3. Adamınki sadece pixellove, benimkisi pixel love studios ;)

+ Son birşey eğer esinlenmiş olsam söylerdim, haberim bile yoktu bu logodan. Yine söylüyorum benzerlik var ama aynı diyemez kimse, emek verip yaptım bunu.

kalp2.jpg

Nasıl bakarsanız öyle görürsünüz.

Göz doktoru konusunda yardımcı olabilirim. Saygılar.

Son düzenleme:

Arif ARINMIŞ

♾️Grafik Gurusu♾️
gözlük gözlük diyorsunuz ama yazdığımı okumadan cevap vermişsiniz.

"Sonuç olarak farklı zamanda düşündüysen sorun yok"

Yukarıdaki yazıdan çıkan sonuç. Farklı zamanda ve diğer logoyu görmeden bu logoyu yaptıysan sorun yok demek istedim. Logon orjinal olabilir. Ben de bahariye halının logosunun %90 benzerini, o logo çıkmadan yaklaşık 1 yıl önce yapmıştım.

Logo konusunda söz yok ama kendini savunma şeklin saldırganca. Kimsenin seninle kişisel problemi olduğunu sanmıyorum.

Not: Stumbleupon da gezerken denk geldim benzer logoya ve ayrıca gözümde gözlüklerim vardı o sıra.

MILAN0

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
pixellovestudios.com
gözlük gözlük diyorsunuz ama yazdığımı okumadan cevap vermişsiniz.

"Sonuç olarak farklı zamanda düşündüysen sorun yok"

Yukarıdaki yazıdan çıkan sonuç. Farklı zamanda ve diğer logoyu görmeden bu logoyu yaptıysan sorun yok demek istedim. Logon orjinal olabilir. Ben de bahariye halının logosunun %90 benzerini, o logo çıkmadan yaklaşık 1 yıl önce yapmıştım.

Logo konusunda söz yok ama kendini savunma şeklin saldırganca. Kimsenin seninle kişisel problemi olduğunu sanmıyorum.

Not: Stumbleupon da gezerken denk geldim benzer logoya ve ayrıca gözümde gözlüklerim vardı o sıra.

Ben o yorumu sizin için yapmadım zaten farkındaysanız size ayrıca yorum yapmıştım ve orada gözlük geçmiyordu cümlemin içinde. Logolar birbirine benzer olabilir ama sanki çalmışım gibi izlenim yaratıyor bazı arkadaşlar, özellikle Dontmake adlı kullanıcı resmen çaldın diyerek bana hırsız demiştir o yüzden saldırganca tavır segilemem gayet normal, emeğimin karşılığında bu yapılanlar çok ayıp. Tekrar söylüyorum size zaten ayrıca yorumumda belirtmiştim. Kimden alıntı yapmışsam yorum onadır. Siz niye üzerinize alındınız anlamadım.

Arif ARINMIŞ

♾️Grafik Gurusu♾️
Ben o yorumu sizin için yapmadım zaten farkındaysanız size ayrıca yorum yapmıştım ve orada gözlük geçmiyordu cümlemin içinde. Logolar birbirine benzer olabilir ama sanki çalmışım gibi izlenim yaratıyor bazı arkadaşlar, özellikle Dontmake adlı kullanıcı resmen çaldın diyerek bana hırsız demiştir o yüzden saldırganca tavır segilemem gayet normal, emeğimin karşılığında bu yapılanlar çok ayıp. Tekrar söylüyorum size zaten ayrıca yorumumda belirtmiştim. Kimden alıntı yapmışsam yorum onadır. Siz niye üzerinize alındınız anlamadım.

üzerime alınmadım. sadece ortada söylenen söze ithafta bulundum. her ne olursa olsun korunmak için saldırmak uygun düşmez. bu benim görüşüm. siz saldırarak korunacağınızı düşünüyorsanız sorun yok.

MILAN0

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
pixellovestudios.com
üzerime alınmadım. sadece ortada söylenen söze ithafta bulundum. her ne olursa olsun korunmak için saldırmak uygun düşmez. bu benim görüşüm. siz saldırarak korunacağınızı düşünüyorsanız sorun yok.

Eğer bana dolaylı olarak bir saldırı varsa tabiki bende kendi savunmamı yaparım. Kendi emeğimle yaptığım birşeyin sonunda kimse bana hırsız diyemez ya da bunu ima edemez o kadar.