Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Wen designer için en uygun CMS

slyyls

🌱Yeni Üye🌱
Yapacağım internet sitelerini kendim yapmayı tercih ederim. Ancak bazen zamanın kısalığından, bazen de projenin düşük bütçesinden dolayı CMS leri kullanmak daha mantıklı gelmeye başladı. (eminim bazılarınız "hah jetonu yeni düştü" diyordur. :D)

Joomla eklentileri ile beğenimi kazandı ama ben tasarımda çok daha özgür olmak istiyorum. O yüzden merak ediyorum; bir web designer için tasarım önemliyse, hangi cms sistemi onun için daha uygun olacaktır?

Benzer konular

mTanriverdi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
tilpark.com
Joomla!
Wordpress!
Drupal

Bunları kullanabilirsin, kullanmak istediğin scrtiplerin hepsi aşağı yukarı aynı mantığı içerir. İçerik ekle, içerik çıkar, üye kayıt vs. vs. Ama işin tema kısmını biraz karıştırman gerek. Mesela joomla ile bi site yapıyorsun, tema kısmını editleyebilirsen istediğin görüntüyü verebilirsin.

Menüleri Photoshop ile tasarla veya css ile tasarla veya flash ile tasarla
Sayfanın sağ ve sol modüllerine renkli yazılar koy! photoshop veya flash ile tasarla.

slyyls

🌱Yeni Üye🌱
peki bunu anlatan bir kaynak varmıdır?

mTanriverdi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
tilpark.com
Biraz PHP ve CSS bilgin olması gerekiyor! Bu konuda hiçbilgin var mı? Eğer yoksa önce PHP ve CSS'den başlaman gerekir.

smyrnaweb

🌱Yeni Üye🌱
"wordpress tema yapımı" diyerek hz. google da bir arama yaparsan zirilyon tane kaynak çıkar önüne.

benim sana tavsiyem wordpress kullan joomla kadar güvenlik sorunu yaşamazsın.

E

energy_explode

Guest
bir web yazılım dili biliyorsan otur vakit ayır kendin bir cms yaz sonra ona istediğin gibi eklemeler çıkarmalar tasarım giydirmeler yapabilirsin. ben şahsen öyle yapıyorum 1 siteyi baştan sonra 2 günde felan bitirebiliyorum ( proje büyüklüğüne göre ) .

slyyls

🌱Yeni Üye🌱
Aslında zaten kendim yapıyordum da , okadar cms var ki acaba boşuna amelelik mi yapıyorum diye düşünmeye başladım. Hiç e-ticaret de yapmadım. Hazır kodlar falan olunca cezbetti.

mTanriverdi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
tilpark.com
Html'den başla
Javascript ile geliştir
Css ile canlandır
Php ile kolaylaştır

Offf yeni başlayan birisi eminim ki çok çok çok sıkılacaktır. Ufaktan ufaktan kendini kaptırmadan ...

mTanriverdi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
tilpark.com
Html'den başla
Javascript ile geliştir
Css ile canlandır
Php ile kolaylaştır

Offf yeni başlayan birisi eminim ki çok çok çok sıkılacaktır. Ufaktan ufaktan kendini kaptırmadan ...